Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Ar galima šunims duoti vyšnių?

2019-07-15
Ar galima šunims duoti vyšnių?

Saldžias, sultingas, ryškiai raudonas vyšnias vasarą smagu valgyti tiesiog gulint hamake. Jomis desertus mėgsta pagardinti ir vaikai, ir suaugusieji. Gardžių vyšnių tyko ir tavo augintinis, tupintis šalia? Taigi ar galima duoti šių uogų šunims?

Nors mums gali pasirodyti, jog viena kita maža uogytė – nieko tokio, deja, dauguma šunų auginimo ekspertų to daryti nerekomenduotų. Kodėl? Todėl, nes vyšnios šunims yra toksiškos, ypač tada, kai duodama visa uoga – su kauliuku, stiebeliu ir lapais. Visose dalyse, išskyrus minkštimą, gausu nuodingo amigdalino, kuris gali sukelti net gyvūno mirtį.

Jei įtariate, kad augintinis sode prisivalgė vyšnių ir jam pasireiškė tokie simptomai kaip: traukuliai, ryškiai raudonos dantenos, sunkus kvėpavimas, negaiškite laiko, kuo skubiau vykite pas veterinarą, kad pagalba būtų suteikta laiku.

Taigi ar galima šunims duoti vyšnių? Galima, tačiau labai dėl to pagalvokite! Štai keletas patarimų, kuriais būtina vadovautis norint išvengti bet kokio pavojaus:

  • Visada išimkite kauliuką. Nuodingas amigdalinas yra randamas vyšnių kauliukuose, taip pat stiebeliuose bei  lapuose. Svarbu atminti, viskas, išskyrus minkštimą, yra toksiška.
  • Jokiu būdu neduokite augintiniui konservuotų ar kitaip apdorotų vyšnių. Juose gali būti per daug cukraus, kuris šunims tikrai nėra gerai.
  • Saikingumas – kita svarbi taisyklė. Viena ar dvi vyšnios – visiškai pakankamas kiekis, jei norite, kad augintinio virškinimo sistema nesutriktų.
  • Visada galite rinktis saugias ir sveikas šunims alternatyvas – specialiai naminiams gyvūnams sukurtus skanėstus.
Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!