Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Vokiečių aviganiai - veislės, mitybos ir priežiūros ypatumai

2023-10-27
Vokiečių aviganiai - veislės, mitybos ir priežiūros ypatumai

Didžiuliame šunų veislių rate vokiečių aviganis išsiskiria kaip kilmingas monarchas. Įsivaizduokite tai: didingas siluetas prieš besileidžiančią saulę, malonės, stiprybės ir ištikimybės įsikūnijimas. Vokiečių aviganiai užėmė jiems deramą vietą ne tik mūsų namuose, bet ir širdyse, sužavėdami mus savo nepajudinamu atsidavimu ir išskirtiniu sumanumu.

 

 

Vokiečių aviganiai tai viena populiariausių pasaulyje šunų veislių. Lojalumas, ištikimybė, protingumas, sargumas, draugiškumas, socialumas, drąsa - daugybę epitetų galima priskirti vokiečių aviganiams. Ne veltui jie vadinami super veislės atstovais.

Veislės klasifikacijos bei bruožai

Vokiečių aviganiai priskiriami ganymo šunų kategorijai. Suaugusių vokiečių aviganių šunys siekia 55-65 centimetrų ūgį, o kalės 55-60 cm.

Veislė gali pasigirti tankiu dvigubu kailiu, kurį sudaro storas povilnis ir šiurkštus, tiesus išorinis kailis. Įprastos kailio spalvos yra juoda ir gelsva, sabalinė ir juoda. Prižiūrėtas kailis ne tik pagerina jų išvaizdą, bet ir apsaugo nuo įvairių oro sąlygų.

Istorija

Dar 19 amžiaus pabaigoje, vokiečių kavalerijos pareigūnas kapitonas Max von Stephanitz nusprendė išveisti tobulą, ganymui skirtą šunį. Apkeliavęs ir ištyrinėjęs visą Vokietiją, jis atrado šių dienų Vokiečių aviganio protėviais vadinamus šunis. Vėliau jis įkūrė pirmą Vokiečių aviganių klubą ir 35-erius metus praleido tobulindamas ir garsindamas šios veislės atstovus.

Dvidešimtojo amžiaus pradžioje, Vokiečių aviganiai labai staigiai išpopuliarėjo visame pasaulyje, kai buvo sukurtas filmas "Rintintinas". Jau anuomet jis išgarsėjo kaip geriausias avių ganytojas. Prieš šimtmetį vokiečių aviganių savininkai pradėjo su savo šunimis varžytis įvairiausiose paklusnumo, ganymo, vikrumo rungtyse.  Jie taip pat puikiai tarnavo neregiams, ar įvairioms tarnyboms: kariuomenei, policijai, sienos apsaugai, muitinei, gelbėtojams ir net kaniterapijoms.

Vokiečių aviganis išleistas kaip universalus, puikiai dresuojamas darbininkas ir tai viena protingiausių šunų veislių.

Priežiūra

Įsigyjant ar turint Vokiečių aviganį reikia žinoti, kad jie šeriasi sezoniškai - du kartus į metus, bet nenustebti, kad plaukų ir namuose ir ant savęs matysite kiekvieną dieną. Kas gali padėti, tai reguliarus šukavimas ypač sezoninio šėrimosi metu. Šiems šunims naudojami paprasti grėbliukai, taip pat, kai šuo šeriasi labai rekomenduojama jį išmaudyti, žinoma naudoti kompresorių, kitaip vadinamąjį "išpūtėją" kailio džiovinimui.

Vokiečių aviganiams labai tinka kosmetika, kuri skatina plaukų išsišėrimą ir ataugimą. Labai smagu kai nuo mažų dienų šuniukai yra pratinami šukuotis, jie žino savo ritualą, kaip elgtis. Kaip žinia, negalima šukuoti sauso kailio, tad tam yra skirti purškalai, kurie skatina išsišėrimą ir naujo kailio ataugimą. Tai yra Tauro Pro Line Pure Nature "FUR GROW". Nenuplaunamą kondicionierių purkškite ant kailio ir jį šukuokite.

Jeigu maudome šunį namuose, naudojame pirmą žingsnį, kad išplauti odą ir kailį. Antras žingsnis, kadangi šuo kai šeriasi atsiranda net ant odos ir pleiskanų, kurios rodo išsausėjimą, gali būti stipriai drėkinantis šampūnas. O trečiasis žingsnis - drėkinantis kondicionierius.

 

 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!