Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Šunidžių kosulys - kodėl jis atsiranda ir kaip jį slopinti?

2024-01-02
Šunidžių kosulys - kodėl jis atsiranda ir kaip jį slopinti?

Šunidžių kosulys, moksliškai žinomas kaip infekcinis tracheobronchitas, yra labai užkrečiama kvėpavimo takų infekcija, paveikianti šunis. Ji dažniausiai aptinkama vietose, kur šunys renkasi arti, pavyzdžiui, veislynuose, priežiūros salonuose ir šunų parkuose. Pagrindiniai veislyno kosulio kaltininkai yra infekcijos sukėlėjai, įskaitant Bordetella bronchiseptica bakterijas ir įvairius virusus, tokius kaip paragripas ir šunų adenovirusas.

 

 

Norint užkirsti kelią komplikacijoms, labai svarbu anksti atpažinti šunidžių kosulio simptomus. Dažniausi simptomai:

  • Nuolatinis kosulys: vienas būdingiausių šunidžių kosulio požymių yra nuolatinis, sausas ir dažnai dusinantis kosulys. Šis kosulys gali būti stipresnis po fizinio krūvio ar didelio susijaudinimo.
  • Čiaudulys ir išskyros iš nosies: kai kuriems šunims, kenčiantiems nuo šunidžių kosulio, gali atsirasti nestiprios išskyros iš nosies ir čiaudulys, panašiai kaip peršalimo atveju.
  • Letargija ir sumažėjęs apetitas: infekcija, paveiktiems šunims, gali sukelti mieguistumą, sumažėjusį energijos lygį ir apetito praradimą.

Nors šunidžių kosulys paprastai yra lengvas ir savaime praeinantis, sunkūs atvejai gali sukelti plaučių uždegimą. Tai ypač aktualu jauniems šuniukams, pagyvenusiems šunims arba tiems, kurių imuninė sistema nusilpusi.

Tauro Kennel veislyne vos pastebėjus pirmuosius šunidžių kosulio simptomus į pagalbą pasitelkiamas Amelum Copaiba eterinis aliejus. Šis aliejus turi:

  • Priešuždegimines savybės: Copaiba eterinis aliejus yra žinomas dėl savo priešuždegiminių savybių, kurios gali padėti nuraminti sudirgusius kvėpavimo takus ir sumažinti kosulį.
  • Antibakterinį poveikį: aliejus pasižymi antibakterinėmis savybėmis ir gali padėti kovoti su bakterinėmis infekcijomis, tokiomis kaip Bordetella bronchiseptica.
  • Raminantį poveikį: Copaiba eterinis aliejus gali turėti raminamąjį poveikį kvėpavimo sistemai, palengvindamas šunims, patiriantiems diskomfortą dėl kosulio.

Kaip naudoti Amelum Copaiba eterinį aliejų nuo šunidžių kosulio:

Vietinis naudojimas: kelis eterinio lašelius švelniai įtrinkite ant šuns pėdučių, kad šuo nuolat uostytų eterinį aliejų. Kelis eterinio aliejaus lašelius taip pat galite įlašinti šuniui tiesiai į burną. Skonis nėra toks blogas, tad šuo per didelio diskomforto nejaus.

Garinimas difuzoriumi: patalpoje, kurioje šuo praleidžia daug laiko galite difuzoriaus pagalba garinti Amelum Copaiba eterinį aliejų, kad išsklaidytumėte Copaiba eterinį sukurdami jaukią ir raminančią atmosferą.

Daugiau apie šunidžių kosulį papasakos veisėja, groomerė, kinologė, turinti daugiau nei 35 metų patirtį, Janita Januškauskaitė Plungė.

 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!