Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Siamo katė - veislės, priežiūros ir mitybos ypatumai

2023-12-27
Siamo katė - veislės, priežiūros ir mitybos ypatumai

Siamo katė viena seniausių kačių veislių pasaulyje. Ši veislė žinoma kaip vokaliausia ir viena protingiausių kačių veislių visame pasaulyje.

 

 

Siamo katės kilusios iš Tailando, kur buvo veisiamos aristokratams. Šios katės buvo laikomos šventosiomis, tad jas auginti galėjo tik vienuoliai ir karališkosios šeimos.  Pirmieji šių kačių piešiniai vaizduojami "Tamra Maew” arba lietuviškai kačių poemų knygoje išleistoje Ajutajos karalystėje, kuri Indokinijos pusiasalyje gyvavo nuo 1351 iki 1767 metų. Siamo kačių pavadinimas kildinamas iš Siamo valstybės, esančios pietryčių Azijoje, Tailando įlankoje. 19-ojo amžiaus pradžioje Tailando aristokratai pradėjo dovanoti šios veislės atstovus žymiems atvykėliams iš Europos ir Amerikos, tad taip Siamo katės pamažu užkariavo viso pasaulio kačių mylėtojų širdis.

Prieš keletą metų šios veislės katės buvo suskirstytos į tradicinę ir moderniąją. Tradicinės Siamo katės turi apvalią, „obuolio formos“ galvą, kompaktišką kūną ir ne tokį ekstremalų spalvų kontrastą. Tuo tarpu moderniosios Siamo katės turi lygiakraščio trikampio formos galvą, liekną kūną ir didesnį kailio spalvų kontrastą, todėl katės atrodo labiau kampuotos ir pailgos.

Įdomiausia tai, kad visos Siamo katės gimsta baltos, tačiau tik vėliau bręstant jos kailis įgauna atspalvius. Spalvos intensyvumui įtakos turi temperatūra, kurioje maži kačiukai gyvena pirmas 4 savaites. Dar įdomu tai, kad mes Siamo kačių akių spalvą matome mėlyną, tačiau iš tiesų jos yra bespalvės, nes visai neturi pigmento.

Siamo katės yra lengvai dresuojamos, jos net dalyvauja cirko pasirodymuose. Nors ir katės mėgsta būti nepriklausomos, tačiau Siamo kates išdresuoti įmanoma. Tiesa, ne visos šios veislės atstovės gali šokinėti per cirko lankus, tačiau kiekviena turi savo charakterį.

Siamo katės gyvena nuo 14 iki 20 metų. Tai šeimos veislė, tačiau tikrai nesitikėkite, kad namuose bus ramu. Jei negalite pakęsti kačių miauksėjimo, tai ši kačių veislė tikrai ne jums. Jos itin vokalios ir mėgstančios bendrauti su žmonėmis.

Šios katės yra itin aktyvios, todėl labai svarbu užtikrinti, kad jos turėtų vietą kur galėtų išsilakstyti ir iškrauti sukauptą energiją. Todėl namuose rekomenduojame turėti bent vieną draskyklę. Ji gali būti pagal Jūsų namų dizainą, pagal galimą paskirti plotą. Jei daug vietos draskyklei skirti negalite – rinkitės draskykles, kurios yra tvirtinamos prie sienų

Dar vienas būdas kaip galite iškrauti katės sukauptą energiją yra žaislai. Šioms katėms itin tinka interaktyvūs žaislai su elementais, kurie skleidžia garsus ar juda. Tokie žaislai ne tik padės patenkinti vidinį katės medžiotojo instinktą, bet ir stimuliuos protinę veiklą.

Priežiūra

Siamo kačių priežiūra yra labai paprasta, kadangi jos yra trumpaplaukės. Pakaks vieną kartą savaitėje jas iššukuoti „slicker“ šepečiu. Taip pašalinsite iškritusius plaukus ir užtikrinsite žvilgantį kailiuką.

Mityba

Kadangi šios katės yra linkusios į nutukimą labai svarbu yra normuoti joms duodamą pašarą, nes netgi šiek tiek padidintas porcijos dydis gali lemti katės nutukimą. Tad rekomenduojame remtis gyvūnų specialistų paruoštomis šėrimo lentelėmis, kurios yra pateiktos ant kiekvienos pašaro pakuotės.

Tam, kad užtikrintumėte, jog jūsų katės kailiukas žvilgėtų ir būtų ryškus rekomenduojame rinktis tokius pašarus, kurie yra specialiai sukurti rudo ir raudono kailio katėms – Nature‘s Protection Superior Care Red Cats. Subalansuotas amino-rūgščių kiekis, aukštas kiekis gyvūninės kilmės baltymų, vitaminai ir mineralai pašare padės užtikrinti, kad katė ne tik gerai atrodytų, bet ir taip jaustųsi.

 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!