Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Sfinksas

2024-02-25
Sfinksas

Sfinkso katės savo įspūdinga išvaizda ir žavia asmenybe jau dešimtmečius intriguoja kačių mylėtojus visame pasaulyje. Dažnai klaidingai laikomos beplaukėmis, šios gražuolės turi unikalų žavesį, išskiriantį jas iš kitų kačių veislių.

 

 

Veislės charakteristika

  • Suaugusios katės dydis yra 25–30 cm.
  • Suaugusi patelė sveria 2–4 ​​kg, o patinas - 4–6 kg.
  • Kūno sudėjimas: kietas, raumeningas, su plačia, suapvalinta krūtine ir pilnu apvaliu pilvu. Stuburas yra suapvalintas ir raumeningas, o liečiant nugarą ji šiek tiek išlenkta.
  • Vidutiniškai šios katės gyvena iki 13-14 metų.
  • Nors manoma, kad šios katės yra beplaukės, tačiau iš tiesų Sfinksų katės turi švelnų, ploną pūkuotų plaukų sluoksnį, kuris suteikia joms aksominį pojūtį. Jų raukšlėta oda, didelės ausys ir plačios, išraiškingos akys prisideda prie jų išskirtinės išvaizdos.
  • Kadangi katės neturi storo apsauginio kailio, Sfinkso katės yra jautresnės temperatūros pokyčiams. Šaltuoju periodu jos dažnai gali siekti šilumos prisiglausdamos prie savo šeimininkų arba lįsdamos po antklodėmis.
  • Sfinkso katės garsėja savo meilumu ir draugiškumu. Jos be galo mėgsta būti dėmesio centre ir būti žmonių apsuptyje. Dėl žaismingo charakterio ir meilės interaktyviems žaidimams jos dažnai apibūdinamos kaip „šuns charakterio katės“.

Veislės istorija

Šios katės atsirado Toronte, Kanadoje kai 1966 metais naminių trumpaplaukių kačiukų vadoje gimė beplaukis katinukas. Dėl natūraliai įvykusios genetinės mutacijos jis neturėjo plaukų ir nors prieš tai gimdavo beplaukių kačiukų, tačiau Sfinksas išveistas būtent iš šių beplaukių kačių selektyvaus veisimo. Yra sakoma, kad visi šiai dienai gimstantys Sfinksų kačiukai yra būtent tų pirmųjų Sfinkso kačiukų palikuonys.

Pirmas Sfinksas buvo užregistruotas amerikiečių „The Cat Fanciers“ Association (CFA) 1998 m. vasario mėnesį.

 

 

Priežiūra

Nors daugumai atrodo, kad šių kačių maudyti nereikia, tačiau tai yra mitas. Kailio paskirtis yra apsaugoti odą ir sugerti natūraliai odos išskiriamus riebalus. Kadangi šios katės turi tik itin ploną plaukų sluoksnį, jis yra nepakankamas sugerti riebalams. Ant odos esantys riebalai renka dulkes, nešvarumus ir net gali pradėti skleisti nemalonų kvapą. Šias kates reikia maudyti itin dažnai, rekomenduojama bent kartą į savaitę.  Maudymui naudokite giliai valantį ir švelniai šveičiantį šampūną, kuris pašalins riebalus ir nešvarumus susikaupusius ant odos. Tam Jums puikiai tiks Tauro Pro Line Ultra Natural Care Gentle Scrub šampūnas.

Šioms katėms taip pat labai svarbi ausų ir akių priežiūra. Kadangi šios katės neturi ilgų plaukų, kurie saugotų ausis ir padėtų pasišalinti susikaupusiai sierai, ausis reikia valyti taip pat dažnai kaip ir maudyti. Sfinksų katės taip pat neturi ir blakstienų, kurios saugotų akis nuo dirgiklių, tad akys yra kur kas labiau linkusios ašaroti. Ausų ir akių priežiūrai naudokite daugiafunkcinę priemonę Tauro Pro Line Pure Mist. Šis šarminis vanduo veikia antibakteriškai, tad ne tik padeda pašalinti susikaupusius nešvarumus, bet ir neleidžia kauptis bakterijoms. Šį šarminį vandenį galima purkšti tiesiai į ausį ar akį ir nešvarumus pašalinti su vatos padeliu.

Mityba

Sfinksų katės yra linkusios yra nutukimą, tad labai svarbu normuoti kasdien katei duodamo pašaro kiekį. Rinkitės pašarus, kuriuose yra gausu gyvūninės kilmės baltymų, tokių kaip balta žuvis, silkė ar lašiša. Venkite pašarų sudėtyje grūdinės kilmės ingredientų, kurie gali dirginti jautrią katės virškinimo sistemą.

Dažniausiai šios katės susiduria su inkstų problemomis, tad verta rinktis pašarus, kuriuose gausu tokių supermaisto ingredientų kaip žalioji arbata arba goji uogos. Žalioji arbata gali turėti įtakos skatinant metabolizmą, kovojant prieš bakterijas, eliminuojant blogą burnos kvapą, stabdant senėjimo procesus bei mažinant streso požymius. Tuo tarpu goji uogose gausiu amino rūgščių bei antioksidantų, kurie gali stiprinti augintinio imuninę sistemą, mažinti gliukozės bei cholesterolio lygį kraujyje.

Ar Sfinksas yra tinkamas Jūsų gyvenimo būdui?

Prieš priimant Sfinkso katę į savo namus, labai svarbu pagalvoti, ar jų energinga prigimtis atitinka jūsų gyvenimo būdą. Štai keletas pagrindinių punktų, į kuriuos reikia atsižvelgti:

  1. Ar galėsiu reguliariai maudyti ir prižiūrėti higieną, kad katės oda būtų sveika ir švari?
  2. Ar esu pasirengęs kasdien užimti katę žaidimais, psichologine veikla ir skirti daug dėmesio bei meilės, kad katė būtų psichiškai stimuliuojama ir laiminga?
  3. Ar mano namuose yra gera klimato kontrolė, kuri užtikrins katės komfortą ir gerovę?

 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -10% nuolaidą krepšeliui!