Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Prancūzų buldogai - veislės, priežiūros ir mitybos ypatumai

2023-12-12
Prancūzų buldogai - veislės, priežiūros ir mitybos ypatumai

Susipažinkite, tai viena populiariausių veislių pasaulyje - Prancūzų buldogai. Jie žinomi dėl suploto snukio, šikšnosparnio tipo ausų. Šie šunys itin populiarūs ir juos galima rasti visur: socialiniuose tinkluose, televizorių ekranuose ir net filmuose, bet dažniausiai ant šeimininko kelių, ar šeimininko lovoje - miegančius ir knarkiančius.

 

 

Oficialiai Prancūzų buldogų veislė pripažinta 1896 tačiau pati išvaizda formavosi dar 18-19 amžiuose. Ši veislė sukurta būti žmogaus kompanionais. Prancūzų buldogai yra išveisti iš Anglų buldogų, o vėliau formavosi per 3 šalis - Angliją, Prancūziją ir Ameriką. Prancūzų buldogai, priešingai nei Anglų buldogai buvo mažinami, kad būtų patogūs gyventi namuose ir lengvai būtų pasiimami į įvairiausias keliones.

18 amžiuje Prancūzų buldogų protėviai, Anglų buldogai, buvo populiarūs tarp amatininkų. 18 amžiaus septintame dešimtmetyje Anglijoje įvyko pramonės perversmas. Tuo metu dauguma Anglų amatininkų prarado darbus gamyklose, todėl jie buvo priversti persikraustyti į Prancūziją, kur jų amatai vis dar buvo reikalingi. Kartu į Prancūziją keliavo tūkstančiai Anglų buldogų. Čia dalis buldogų buvo sukryžminti su Terjerų veislės atstovais, todėl jie buvo pavadinti "Bulldog Frances" ir tapo labai populiarūs. Būtent tuo metu šie šunys įgijo labai intriguojančią reputaciją. Dauguma žmonių šiuos šunis vadino „laisvo elgesio“ moterų ar „naktinių plaštakių“ augintiniais. Senovinėse fotografijose Prancūzų buldogai buvo matomi su prabangiomis apykaklėmis, kurios buvo padarytos iš tikrų barsukų kailio.

Vėliau Jungtinių Amerikos Valstijų aukštuomenės damos, lankydamosios Prancūzijoje, greitai pastebėjo šios veislės šuniukus, todėl prancūziukai nukeliavo ir anapus Atlanto. Niujorke tai buvo populiariausia aukštuomenės atstovų veislė.

Pirmą kartą Prancūzų buldogai šou parodoje dalyvavo 1897m. Westminister parodoje jie iš kart tapo katalogo virželio šunimi. Tiesa, po antrojo Pasaulinio karo ši veislė buvo praradusi populiarumą, tačiau dėka kelių veisėjų ją pavyko išsaugoti ir 21 amžiaus pradžioje jie tapo dar populiaresni. Forbes duomenimis 2023 tai pati populiariausia veislė pasaulyje. Beje, prie jų populiarumo prisidėjo Garis Fišeris iš "Žvaigždžių karų", kuris ėjo su savo augintiniu ir ant raudonojo kilimo, per filmo premjerą. Taigi, nuo pat pirmų veislės istorijos dienų, iki šios dienos, Prancūzų buldogai liko vienais geriausių žmogaus kompanionų.

Priežiūra

Prancūzų buldogas yra ganėtinai populiari veislė, tačiau reikalaujanti tam tikrų žinių ir priežiūros. Dėl trumpo ir plokščio snukio šie šunys negali natūraliai reguliuoti savo kūno temperatūros, todėl juos būtina saugoti nuo perkaitimo ir peršalimo. Žiemą tam geriausia tiks šilta liemenė arba megztinis. O vasarą vertėtų naudoti vėsinančius kilimėlius ar kitas šaldančias priemones. Prancūzų buldogai neturi tankios povilnės, todėl šeriasi nedaug, o pagrindinė priežiūra yra susijusi su snukučiu. Vertėtų reguliariai valyti odos raukšles bei ausis, tam labiausiai tinka Tauro Pro Line šarminis vanduo, kuris pašalina ne tik nešvarumus, bet ir užkerta kelią bakterijų dauginimuisi.

Mityba

Dauguma Prancūzų buldogų yra gana valgūs, todėl būtina reguliuoti duodamo pašaro kiekį. Šie šunys gali būti linkę į alergijas bei turėti ir jautrią virškinimo sistemą, todėl Prancūzų buldogams gali būti reikalingas specialus veterinarinis pašaras.

 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!