Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Pomeranijos špicas - veislės, priežiūros ir mitybos ypatumai

2023-12-19
Pomeranijos špicas - veislės, priežiūros ir mitybos ypatumai

Susipažinkite tai ugningasis Karalienės Viktorijos kompanionas Pomeranijos špicas, dar kitaip žinomas kaip Pomeranijos šuo. Šios veislės atstovai priklauso vadinamųjų "žaisliukų" grupei. Jų ūgis siekia vos 15-18 centimetrų, o svoris vos nuo 1,5 iki 3 kilogramų. Jie gyvena iki šešiolikos metų.

 

 

Pomeranijos šunys yra galingųjų arkties kinkinių Špicų atstovai. Veislės pavadinimas kilęs iš mūsų kaimynystėje esančio Pomeranijos regiono, lietuviškai - Pamario. Tai Šiaurės Rytų Europos regionas, dabar tai dalis Lenkijos ir Vokietijos prie Baltijos jūros. Prieš keletą šimtų metų šie šunys išveisti iš kur kas didesnių, stambesnių protėvių. Pomeranai žinomi kaip mažiausi Špicų atstovai.

Dėl savo elegantiškos išvaizdos ir karališkos apykaklės Pomeranijos špicai labai tinka karaliams. Pomeranijos špicų populiarumas išaugo per Karalienės Viktorijos valdymo laikotarpį, kuri stipriai įsimylėjo Pomeranijos špicus lankydamasi Florencijos mieste, Italijoje. Karalienė Viktorija tapo rimta veisėja ir parodų vedle. Būtent karalienė sumažino šią veislę, kad patektų į vadinamąją „toy“ grupę.

Kadangi Pomeranijos špicai kilę iš darbinio šuns, todėl nenuostabu, kad jie gali būti sargūs, pulti praeivius ir kitus žmones, jie labai saugo savo teritoriją. Jie ekstremaliai lojalūs ir gali būti nuostabūs sarginiai šunys, tad jiems reikalingas nemažas fizinis krūvis.

Pomeranijos špico itin tankus dvigubas kailis yra išskirtinė šio šuns savybė. Prižiūrėtas kailis Pomeranijos špicams suteikia ypatingą grožį, tačiau tam reikalingos žinios.

Priežiūra:

Namuose šiuos šunis svarbu šukuoti mažiausiai 2 kartus į savaitę. Kadangi šie šunys turi itin storą pokailį, labai svarbu užtikrinti, kad šuo būtų šukuojamas sluoksniais. Kailio šukavimui būtina naudoti išsišukavimą lengvinantį purškiklį, ilgų dantukų šepečius ir šukas, kurios leis patikrinti kaip gerai iššukavote kailį ir pašalinote iškritusius plaukus.

Pomeranijos špicai keičia kailį sezoniškai du kartus į metus, bet būna ir dažniau, tad jiems svarbi reguliari priežiūra, šukavimas, maudymas. Pomeranijos špicams pas kirpėją-profesionalą rekomenduojama lankytis kas 4-6 savaitės. Kirpėjas įvertins kailio bei odos kokybę, padės užkirsti kelią sąvėloms ir padės tinkamai kailiui pasikeisti.

Mityba

Reikia neapsigauti, kad čia yra mažas, naminis šuniukas ir jam tiks paprastas pašaras. Tai yra aktyvus šuo, kuris ne tik daug laksto, tačiau ir daug loja, lekuoja, bendrauja. Šie šunys kasdien sunaudoja be galo daug energijos, tad jam reikia duoti tokį pašarą, kuris jo energijos poreikius patenkina.

Pomeranijos špicams rekomenduojama rinktis begrūdžius pašarus pagal kailio spalvą – Nature‘s Protection Superior Care. Šie pašarai yra Super Premium kokybės, praturtinti vitaminais ir mineralais, puikiai subalansuoti ir turintys aukštą gyvūninės kilmės baltymų kiekį, kuris padeda užtikrinti Pomeranijos špicams reikalingos energijos kiekį. Pašaras šiems šunims turėtų būti normuojamas pagal šėrimo rekomendacijas pateiktas ant pašaro pakuotės, nes priaugtas svoris ar nutukimas gali pagreitinti kelio girnelės susidėvėjimą.

Šiems šunims negalima leisti šokinėti nuo baldų ar bėgioti laiptais, nes šių šunų kaulai ir sąnariai yra itin trapūs, tad vos didesnė apkrova ar kryptelėjimas gali turėti liūdnų pasekmių. Stiprinti kaulams, raiščiams ir sausgyslėms galite į šuns mitybą įtraukiant pašaro papildą Nature‘s Protection Faugis.

 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!