Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Pėdučių grybelis: kaip jį atpažinti ir kaip slopinti simptomus?

2024-02-21
Pėdučių grybelis: kaip jį atpažinti ir kaip slopinti simptomus?

Ar pastebėjote, kad grįžus po pasivaikščiojimo šuo chroniškai laižo pėdutes, neleidžia prie jų prisiliesti, o oda tarpupirščiuose yra paraudusi? Tai gali būti pėdučių grybelio požymis. Letenų grybelį, dar vadinamą grybeliniu dermatitu arba pododermatitu, paprastai sukelia grybelis. Šie organizmai klesti šiltoje, drėgnoje aplinkoje, todėl tarpai tarp jūsų augintinio pirštų yra ideali vieta daugintis.

 

 

Dažniausi požymiai

Atpažinti pėdučių grybelio simptomus būtina norint užkirsti kelią galinčioms kilti ligoms. Keli iš dažniausiai pasitaikančių požymių yra:

  • Per didelis letenų laižymas ar kramtymas;
  • Tarpupirščių paraudimas ir uždegimas;
  • Nemalonus pėdučių kvapas;
  • Plyštanti arba pleiskanojanti oda ant letenų pagalvėlių;
  • Plaukų slinkimas arba retėjimas aplink pažeistą vietą;

Dažniausiai šunys ir katės pradeda laižyti ar kramtyti pėdutes, kadangi jaučia diskomfortą, niežulį ir nori pridrėkinti išsausėjusią odą. Bandydami sumažinti vienus simptomus, jie sukuria tobulą terpę daugintis bakterijoms ir grybeliams.

Kaip mažinti pėdučių grybelio simptomus?

Grįžę su augintiniu iš lauko ar po lietingų pasivaikščiojimų, kaskart nuplaukite nešvarumus ir gerai nusausinkite savo augintinio letenas itin sugeriančiu rankšluosčiu. Tam puikiai tiks Tauro Pro Line mikropluošto ar guminis rankšluostis. Pašalinę drėgmės perteklių galite padėti užkirsti kelią grybelio plitimui.

Jei visgi pastebite, kad gyvūno tarpupirščių oda pradeda rausti, užpurkškite ant sudirgusios vietos Tauro Pro Line Pure mist šarminio vandens. Šis šarminis vanduo yra 11pH, tad sukuria aplinką, kuri yra nepalanki plisti grybeliui. Jis taip pat drėkina pažeistą odą ir yra tinkamas naudoti tiek pėdučių, akių, ausų ar kailio priežiūrai.

Jei pastebėjote odos paraudimą ar atsiradusias žaizdeles ant odos patepkite Tauro Pro Line Elixir Nr.3. Eliksyro sudėtyje esantis eterinių ir natūralių aliejų derinys specialiai sukurtas tam, kad padėtų sumažinti odos dirginimą, niežėjimą, atkurtų sveiką augintinio odą bei kailį. Eliksyras greitai veikia ir gali paskatinti odos atsinaujinimą.

Išsausėjusi oda taip pat gali paskatinti pėdučių grybelį. Labai svarbu tiek žiemą, tiek vasarą drėkinti augintinio pėdutes specialiais balzamais, kurie palaiko odos elastingumą, apsaugo jautrią odą nuo išorės veiksnių, tokių kaip sniegas, druskos, įkaitęs smėlis. Tam Jums puikiai tiks Tauro Pro Line pėdučių balzamai. Jų sudėtyje nėra SLS, silikonų ir parabenų, kurie ilgainiui sausina odą ir neleidžia jai kvėpuoti.

Kokių veislių šunys yra labiau linkę į pėdučių grybelį?

Nors letenų grybelis gali atsirasti bet kuriam šuniui ar katei, tam tikri veiksniai gali padidinti šią tikimybę. Labiausiai į pėdučių grybelį linkę ilgakailiai ar trumpasnukiai šunys, tokie kaip buldogai, mopsai ir spanieliai, nes būtent tokiems šunims sunku išlaikyti letenas švarias ir sausas.

Pėdučių grybelis gali būti varginanti mūsų mylimų augintinių būklė, tačiau laiku pastebėjus simptomus galite užkirsti kelią vėliau galinčioms kilti ligoms.  

 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!