Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Pagal ką rinktis pašarus šunims ir katėms?

2023-02-27
Pagal ką rinktis pašarus šunims ir katėms?

Šiuo metu parduotuvėse galima rasti įvairiausių rūšių, prekinių ženklų, skonių ir pridėtines vertes turinčių pašarų katėms ar šunims. Pamačius tokį didelį pasirinkimą, neretai iškyla klausimas – kuris maistas labiausiai tiktų mano augintiniui? Štai keli aspektai, į kuriuos svarbu atkreipti dėmesį:

Didelis kiekis gyvūninės kilmės baltymų. Gyvūninės kilmės baltymai, augintinio organizmą aprūpina subalansuotu aminorūgščių kiekiu sveikam ir energingam gyvenimui. Renkantis iš skirtingų pašarų, būtinai atkreipkite dėmesį į baltymų šaltinį ir jo kiekį pašare. Kuo jis didesnis, tuo didesnė tikimybė, kad pašaras patiks jūsų keturkojui.

Sudėtyje gausu supermaisto ingredientų. Supermaistas – tai ingredientai, kurie savo sudėtyje slepia daug įvairiausių naudų augintiniui. Dažniausiai sutinkami supermaisto ingredientai – žalioji arbata, kuri skatina medžiagų apykaitą, goji uogos, kurios stiprina imuninę sistemą ir gerina kraujotaką, bei daugelis kitų. Šie maisto produktai turi be galo didelę pridėtinę vertę augintinio sveikatai ir savijautai, todėl jei pašaras turi supermaisto ingredientų – būtinai rinkitės jį.

Rinkitės pagal savo šuns ar katės poreikius. Kiekviena katė yra skirtinga, todėl kas tinka vienam augintiniui, gali netikti kitam. Pašarą galima rinktis pagal keturkojo amžių, svorį, ar yra sterilizuota ar ne. Specialiai pritaikytas ir tam tikrą funkciją atliekantis pašaras užtikrins tinkamą jūsų augintinio svorį, maistinių medžiagų įsisavinimą ir gerą fizinę būklę.

O jei norite sužinoti daugiau apie tai kaip pasirinkti pašarą augintiniui – žiūrėkite šį laidos „Gyvūnų pasaulis“ laidos reportažą su KIKA ekspertu Justinu! 

 

 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!