Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Meino meškėnai - veislės, priežiūros ir mitybos ypatumai

2023-11-29
Meino meškėnai - veislės, priežiūros ir mitybos ypatumai

Turbūt viena įspūdingiausių kačių veislių pasaulyje - Meino meškėnas. Vos tik pamačius šios veislės atstovą dauguma žmonių eina iš proto norėdami namuose laikyti šią katę.

 

 

Pradedant nagrinėti šios veislės atstovų atsiradimo istoriją reikia paminėti, kad tai išties įspūdingo dydžio katinas. Jei sulygintume su standartinio dydžio kate, tai ji daugiau nei visa galva mažesnė už Meino meškėną. Meino meškėnų ūgis siekia nuo 25 iki 40 centimetrų, kai standartinės katės ūgis nuo 20 iki 25 centimetrų. Standartinės katės svoris 4,5kg. kai Meino meškėnų - 13,5 kg. 

Meino meškėnų veislės katės yra labai vokalios, tai reiškia labai mėgsta naudoti savo balsą bendraudamos su šeimininkais. Kartais gali atrodyti, kad Meino meškėnai kalba su žmonėmis.

Meino meškėnų kailis yra sutvertas išgyventi didelius šalčius  Jei kada buvote šiauriausioje Amerikos valstijoje - Meine iš kur kilusios šios katės, tai tikrai suprantate kodėl jos turi tokį kailį. Būtent jų kailis padėjo jiems išgyventi ypatingai šaltas žiemas Šiaurės Amerikoje tūkstančius metų. Net jų kojos yra taip padengtos plaukais jog atrodo, kad tai žieminiai batai.

Dėl šios veislės kačių pavadinimo gali atrodyti, kad jos turi sąsajų su laukiniais gyvūnais – meškėnais, tačiau mokslininkai įrodė, kad nėra jokio DNR ryšio su tais laukiniais gyvūnais. Tad tai yra tiesiog mitas.

Meino meškėnai labai mėgsta būti su žmonėmis, jos labai lengvai gali būti išmokamos eiti su pavadėliu ir kai kurios netgi labai mėgsta maudytis.

Reguliari priežiūra, šukavimas yra būtinas ir ne tik su šepečiu, bet ir su šukomis patikrinti ar gerai atlikote šukavimo darbą. Prieš pradedant šukuoti yra būtina purkšti nenuplaunamą kondicionierių ir nešukuoti sauso kailio. Taip apsaugosime kailį nuo sąvėlų, nes nors katinas pats prisižiūri kailį  laižydamasis, bet sąvėlų jis pats negali apdoroti ir jos virsta į netgi tokius sunkius kaltūnus, kurie varžo judesius. Atsiradus sąvėloms ir atvedus katę profesionaliam šukavimui pas kirpėją, neretai net kirpėjos negali ne tik pašalinti sąvėlų, bet ir bendradarbiauti su kate, ypač jei ji nėra supažindinta nuo jauno amžiaus su maudymu, šukavimu ir pan.

Katės kailio priežiūrai Jums prireiks šepečio, šukų ir tinkamos kosmetikos. Mes rekomenduojame rinktis Tauro Pro Line trijų žingsnių sistemą. Meino meškėnams itin tinka priemonės su keratinu, kurios aktyviai drėkins lepų katės kailį.

Kadangi Meino meškėnai turi tokius gražius plaukus, kailį ir povilnę, jie itin dažnai prisiryja plaukų. Dėl šios priežasties jų skrandžiai dažniausiai būna jautrūs, tad reiktų rinktis jautriam virškinimui skirtus pašarus, kurie turi daug skaidulų, cukrinių runkelių gabalėlių, daug ląstelienos, kurie padeda prisilaižomam kailiui pašalinti lengviau iš žarnyno. Mūsų rekomendacija – Nature‘s Protection Superior Care Cats pašarai, kuriuos taip pat galite rinktis ir pagal kailio spalvą.

Meino meškėnams šėrimosi periodu turi būti duodama Nature‘s Protection Malt pasta, kurią galite duoti ant pašaro arba tiesiai iš tūbelės, kuri dar labiau pravalo žarnyną ir tie plaukų gumulėliai pasišalina greičiau.

 

 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!