Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Kokias šunų veisles reikia rengti žiemą

2023-12-16
Kokias šunų veisles reikia rengti žiemą

Gyvūnų apranga gali būti laikoma mados vaikymusi, tačiau yra augintinių, kuriems šaltuoju sezonu ji - tiesiog būtina. Apranga ne tik apsaugo augintinio kailį nuo lietaus, šlapdribos ar sniego, tačiau ir neleidžia augintiniui sušalti.

 

 

Šunų, kurie gyvena namuose ir į lauką išeina tik pasimankštinti bei atlikti gamtinių reikaliukų, kailis yra visai nepritaikytas lauke esančiai temperatūrai. Įsivaizduokite, jūsų augintinis gyvena namuose, kuriuose pastovi temperatūra yra 22°C, tuomet staiga išeina į lauką, kuriame oro temperatūra siekia -10°C. Tai jau 32°C skirtumas, kurį jaučia augintinio kūnas ir pėdos. Šunys su ilgu kailiu ar povilne šį temperatūrinį pokytį jaučia kur kas mažiau, tačiau trumpo kailio šunys gauna šoką.

Būtent todėl žiemą itin svarbu aprengti trumpo kailio šunis, tokius kaip Bostono terjerus, Chihuahua, Biglius, Mopsus, Prancūzų terjerus, Buldogus, Bulterjerus, Vižlas ir kitus trumpaplaukius. Puikia žiemos apranga šiems šunims taps megztinis, striukė ar kombinezonas, kurie sulaikys šilumą ir neleis augintiniui sušalti. Esant itin žemai temperatūrai rekomenduojama aprangą sluoksniuoti – pavyzdžiui aprengti megztinį ir striukę ar megztinį ir kombinezoną. Aprengdami augintinį apsaugosite jį nuo peršalimo ir užtikrinsite, kad pasivaikščiojimas bus malonus abiem pusėms.

Nors gali atrodyti, kad ilgakailių ar šunų su povilne rengti nereikia – deja taip nėra. Tokių šunų kaip Labradoro retriveriai, Pomeranijos špicai, Karaliaus Karolio kavalieriai, Haskiai, Malamutai, Samojedai ir kitų dvigubo ar ilgo kailio šunų kailį itin svarbu saugoti nuo drėgmės. Kailyje užsistovėjus drėgmei atsiranda puiki terpė vystytis grybeliui ar egzemoms. Tai norint išvengti šių problemų, lietpaltį augintiniui turėtų parūpinti kiekvienas šeimininkas. Lietpaltis neleis kailiui sušlapti, sulaikys šilumą ir padės išvengti varginančio kailio džiovinimo po kiekvieno šlapio pasivaikščiojimo.

Taip pat žiemą itin svarbu ir pėdučių priežiūra. Augintinio pėdų oda yra itin jautri, tad dėl didelių temperatūrinių pokyčių, lauke barstomų druskų ir nuolatinės drėgmės oda gali suskilinėti, atsirasti įtrūkimų. Žiemos veiksnių pažeista oda kelia diskomfortą augintiniui vaikštant, tad itin svarbu pasirūpinti odos drėkinimu ir maitinimu.

Po kiekvieno pasivaikščiojimo kruopščiai nuvalykite augintinio pėdutes ir pašalinkite parsineštą purvą bei druską, tuomet patepkite pėdutes Tauro Pro Line pėdučių balzamu.

Šis balzamas yra praturtintas natūraliais saldžiųjų migdolų, levandų, kokosų, kanapių, kedrų aliejais, taip pat alijošiumi, alavijų sviestu ir bičių vašku, kuris drėkins ir maitins pėdų odą, o patogus balzamo įpakavimas leis išvengti pirštų susitepimo norint patepti augintinio pėdutes.

Esant itin žemai grindinio temperatūrai rekomenduojama apauti ir neperšlampamas kojines šunims, kurios padeda apsaugoti pėdų odą nuo drėgmės, šalčio ir druskų.

 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!