Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Kodėl šunims ir katėms atsiranda blogas burnos kvapas?

2023-10-23
Kodėl šunims ir katėms atsiranda blogas burnos kvapas?

Ar kada nors užuodžiate savo šuns ar katės burnos kvapą ir susimąstote, ar jie ką nors suėdė iš šiukšliadėžės? Nemalonus kvapas iš burnos yra dažna šunų ir kačių problema, kurią dažnai ignoruojame. Tačiau, tiesa ta, kad jūsų augintinio nasrų higiena yra daug svarbesnė, nei jūs manote. Tai ne tik turi įtakos jų kvėpavimui, bet ir bendrai sveikatai bei savijautai.

 

 

Įsivaizduokite, kad gyvenate su danties skausmu, bet negalite išreikšti savo skausmo žodžiais. Šunys ir katės susiduria su šia tylia kančia, kai pažeidžiama jų burnos sveikata. Dantų problemos gali sukelti diskomfortą, skausmą ir valgymo sunkumus, o tai labai paveikti jų gyvenimo kokybę. Dažnai augintinių šeimininkai nežino apie šias problemas, kol jos neperauga į kažką rimtesnio – parodontozę, virškinamojo trakto ligas.

Geros naujienos yra tokios, kad jūsų augintinio burnos sveikatos palaikymas visiškai priklauso nuo jūsų. Reguliarus dantų valymas, dantų gydymas ir profesionalus valymas gali padėti išvengti dantų problemų. Tačiau atsakomybė tenka ne tik naminių gyvūnėlių šeimininkams. Labai svarbu, yra reguliariai lankytis pas veterinarijos gydytojus, kurie esant poreikiui atliks dantų higienos procedūras ar įvertinę burnos higienos kokybę pateiks rekomendacijas priežiūrai namuose.

Rekomenduojama dantis valyti antpirščiu/dantų šepetėliu šunims ar katėms bei specialia pasta kartą į savaitę. Tą galite atlikti prieš maudymą.

Dantų pasta šunims ar katėms turėtų būti kuo natūralesnės sudėties. Rekomenduojame išbandyti dantų pastą su kaolinu – Tauro Pro Line Pure Nature.

Daugiau apie augintinio burnos higieną Jums papasakos KIKA ekspertas Justinas.

 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!