Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Kodėl katės kailis prarado žvilgesį ir pradėjo blukti?

2023-11-21
Kodėl katės kailis prarado žvilgesį ir pradėjo blukti?

Katėms, kaip ir šunims, didžiulę įtaką kailio išvaizdai bei kokybei sudaro mityba. Procentinė gyvūno sveikatos išraiška atrodytų taip: 80% subalansuota mityba + 20% kasdienė bei veterinarinė priežiūra. Šiame įraše plačiau pažvelgsime į didžiąją šios formulės dalį – mitybą.

 

 

Katės mityba tai ne tik sausas pašaras su kartais įmaišomu konservuotu pašaru, tai viskas kas keliauja į jos burną. Sveikos katės mitybos formulė susideda iš: 80% pašaro, 10-12% konservuoto pašaro, 3-5% skanėstų ir 1-3% papildų. Jei pastebite kailio blukimą, spalvos pakitimus, odos pleiskanojimą ar sustiprėjusį kailio slinkimą – rekomenduojame peržvelgti katės mitybą.

Atkreipkite dėmesį, kad katės pašaro sudėtyje mėsa ar žuvis turi būti pirmoje vietoje, kadangi katės yra mėsėdės ir būtent gyvūninės kilmės baltymai padeda užtikrinti tinkamą energijos kiekį ir greitą raumenų atsigavimą.

Katėms, kurios susiduria su kailio blukimu yra svarbu, kad mityboje būtų gausus kiekis amino rūgščių bei Omega-3 ir Omega-6 riebalų rūgščių. Amino rūgštys gali padėti užtikrinti tinkamą plauko folikulo maitinimą bei melanino gamybą, kuri yra atsakinga už plauko pigmentą. Omega-3 ir Omega-6 riebalų rūgštys gali padėti palaikyti elastingą odą bei žvilgantį kailį.

Jei auginate balto, raudono ar tamsaus kailio spalvos katę, kuri susiduria su kailio blukimu ar ašarų dėmėmis, rekomenduojame išbandyti Nature‘s Protection Superior Care cats pašarus katėms pagal kailio spalvą.

White Cats - pašaras su silke balto ir šviesaus kailio suaugusioms katėms. Kruopščiai atrinkti baltymų šaltiniai gali padėti palaikyti tinkamą ašarų sudėtį ir pašalinti rudas dėmes aplink akis, burną ir letenas. 

Red Cats - pašaras su silke rudo ir raudono kailio suaugusioms katėms. Omega-3 ir Omega-6 riebalų rūgštys, vitaminai ir mineralai, tokie kaip vitaminas E, cinkas, esantys pašare gali padėti išlaikyti intensyvią kailio spalvą bei puoselėti jo būklę. Subalansuotas amino rūgščių kiekis ir baltymų šaltinis gali padėti palaikyti skaidrią ašarų sudėtį ir išvengti ašarų dėmių.

Dark cats - pašaras su silke juodo ir tamsaus kailio suaugusioms katėms. Omega riebalų rūgštys yra būtinos įvairioms kūno funkcijoms, įskaitant sveiko kailio ir odos palaikymą, smegenų ir akių vystymosi palaikymą bei uždegimo mažinimą. Pašaras gali padėti palaikyti ryškią kailio spalvą, sveiką odą ir išvengti ašarų dėmių.

Visuose pašaruose esantys celiuliozės ir skaidulų turintys ingredientai padeda išjudinti virškinimo sistemą ir plaukų gumuliukams neįstrigti skrandyje.

Sudėtyje esantis MicroZeoGen gali turėti teigiamą poveikį kaulų tankiui, sąnarių kokybei, maistinių medžiagų įsisavinimui bei toksinų iš organizmų šalinimui.

 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!