Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Kiekvienam šuniukų augintojui aktuali procedūra – nukirminimas

2024-04-04
Kiekvienam šuniukų augintojui aktuali procedūra – nukirminimas

Gerai augintinio savijautai ir sveikatai svarbu daugelis veiksnių. Kaip žinia padėti jiems išlikti sveikiems ir imtis priemonių turi augintinių šeimininkai. Viena iš dažniausiai klausimus keliančių procedūrų šeimininkams – augintinių nukirminimas. Dažnas augintinis gali turėti organizmo parazitų ir kartais šeimininkui yra sudėtinga tai pastebėti kol augintinis neparodo pirmųjų simptomų.

 

 

Simptomai, rodantys, jog augintinis turi parazitų

Augintinių organizme gyvenantys parazitai daro didelę įtaką jų sveikatai ir kasdienei gyvenimo kokybei. Augintiniui, kuris yra užsikrėtęs parazitais gali sutrikti virškinimo sistema, jis gali pradėti vemti, viduriuoti ir vangiai elgtis. Vienas iš simptomų taip pat yra ir pagausėjęs kosėjimas bei čiaudėjimas. Jei pastebimas augintinio svorio kritimas, tai irgi signalizuoja apie galimai užsiveisusius parazitus. Augintinis, turintis parazitų, negauna pakankamai maisto ir neįsisavina vitaminų, nes jais pradeda misti virškinamajame trakte gyvenantis parazitas.

Nukirminimo procedūra

Augintinių nukirminimui naudojamos specialios tabletės nuo parazitų. Tablečių skonis dažniausiai būna malonus, tad šunys noriai jas suėda patys. Pati nukirminimo procedūra vyksta dviem etapais. Pirmiausia reikia suduoti nukirminimo tabletę vieną kartą ir tuomet pakartoti šią procedūrą po 10-14 dienų.

 

 

Nukirminimo etapai pagal šuns amžių

Pirmasis šuniukų nukirminimas privalo būti dvi savaitės iki pirmųjų skiepų. Tuomet, kol šuniukas sulaukia vienerių metų amžiaus turi būti nukirminamas kas tris mėnesius. Šunims virš vienerių metų nukirminimas turi būti atliekamas dvi savaitės iki skiepų bent du kartus į metus.

 

 

Ar gali prireikti nukirminti dažniau?

Svarbu atkreipti dėmesi jei turite itin energingą šunį, kuris pasivaikšiojimų lauke metu dažnai kasinėja žemes ir mėgsta atrasti nugaišusių pelių ar kitų gyvūnų. Tokius šunis svarbu nukirminti dažniau nei įprastai, kadangi nukirminimas du kartus per metus gali nepadėti.

Profilaktinis nukirminimas

Jei augintinis gyvena tik namuose ir niekur neišeina, nukirminimo procedūros pamiršti nevertėtų. Tokių augintinių šeimininkai gali patys iš lauko atnešti parazitų kiaušinėlių ant avalynės, tad net namuose gyvenantis augintinis turi galimybę užsikrėsti. Tokiu atveju nukirminimas turėtų būti profilaktinis, kad išlikti užtikrintiems, jog išvengėte parazitų.

Net ir sveikai atrodančiam ir besijaučiančiam augintiniui svarbu profilaktiškai sugirdyti nukirminimo tabletę, kad jis toliau išliktų sveikas ir laimingas.

 

 

Papildai, prevencijai nuo kirmėlių

Be tradicinio nukirminimo, yra ir kitų būdų kaip padėti augintiniui išvengti parazitų. Vienas iš jų – natūralūs papildai prevencijai nuo kirminų. Jų sudėtyje galima rasti petražolių, medetkų, pelyno, cinamono bei morkų miltelių. Atliekant nukirminimo procedūrą bei vartojant papildus, būsite kur kas ramesni dėl savo gyvūno sveikatos.

Reguliarus nukirminimas ir prevencija – geriausias būdas užtikrinti, jog Jūsų augintinis bus apsaugotas nuo parazitų. Sveikas ir patenkintas gyvūnas = ramus ir laimingas šeimininkas.

 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!