Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Kaip teisingai nukirpti šuns nagus?

2024-02-27
Kaip teisingai nukirpti šuns nagus?

Kirpti šuns nagus gali būti nelengva užduotis daugeliui augintinių šeimininkų, tačiau tai tikrai nėra misija neįmanoma. Viskas ko reikia tai tik tinkamai pasirengti, naudoti tinkamus įrankius bei metodus ir žinoti ką daryti, jei netyčia nagą nukirpsite per giliai.  

 

 

Kaip pripratinti šunį prie nagų karpymo proceso?

  • Teigiama asociacija: ramioje ir pozityvioje aplinkoje supažindinkite savo šunį su nagų kirpimo įrankiais (pvz., nagų giljotina, žirklėmis ar freza). Leiskite savo šuniui apuostyti ir ištyrinėti įrankius, kad sumažintumėte nerimą.
  • Pratinkite prie prisilietimo: švelniai laikykite šuns letenas ir lieskite jo nagus, kad sumažintumėte jautrumą. Apdovanokite savo šunį skanėstais ir pagirkite, kad išliko ramus.
  • Pasirinkite tinkamą laiką: pasirinkite laiką, kai jūsų šuo yra atsipalaidavęs ir ramus, pavyzdžiui, po valgio ar žaidimo. Nemėginkite kirpti savo šuns nagų, kai jis susijaudinęs ar nerimauja.

Pasirinkite tinkamus nagų karpymo įrankius

Galite rinktis iš 3 įrankių: nagų giljotinos, nagų žirklių ir nagų frezos. Rinkdamiesi tinkamą įrankį savo šuniui, atsižvelkite į šiuos veiksnius:

  • Nagų žirklės: nagų kirpimo žirklės yra įvairių dydžių ir stilių, įskaitant giljotinas ir paprastas žirklutes augintinio nagams. Pasirinkite tinkamiausias žirkles, kurios tinka jūsų šuns nagų dydžiui ir storiui.
  • Nagų freza: toks įrankis naudoja besisukantį abrazyvinį paviršių, kuris palaipsniui trumpina nagą. Frezos idealiai tinka šunims su storais nagais arba tiems, kurie jautrūs tradicinėms nagų kirpimo žirklėms.

Kaip kirpti šuns nagus?

Pats nagų kirpimo procesas nėra sunkus, ypač jei laikotės teisingų žingsnių:

  • Saugiai laikykite šunį: jį galite laikyti patogioje padėtyje - sėdėdami arba gulėdami. Jei turite mažą šunį, jį galite pasiguldyti sau ant kelių, o jei turite didelį šunį – paguldykite jį ant sofos ar lovos.
  • Nukirpkite tik galiukus: kirpkite tik savo šuns nagų galiukus ir trumpinkite iš lėto. Stebėkite ar po kirpimo dar nesimato nago nervo (baltas taškelis, matomas patrumpinus nagą)
  • Apdovanokite ir pagirkite šunį: viso nagų kirpimo proceso metu būtinai apdovanokite savo šunį skanėstais ir pagirkite, kad jis išliko ramus ir bendradarbiauja. Gera emocija padės sukurti teigiamą asociaciją su nagų kirpimu ir palengvins ateities nagų karpymus.

Jie visgi per giliai nukirpote nagą ir pasirodė kraujas – nesijaudinkite. Tokiu atveju panaudokite vatos krapštuką ir Tauro Pro Line pudrą skirtą kraujavimo stabdymui ar mažoms žaizdelėms. Vatos krapštuku paimkite nedidelį kiekį pudros ir tvirtai užspauskite ant kraujuojančio nago. Pudra padės stabdyti kraujavimą ir skatins krešėjimą.

Laikydamiesi šių veiksmų ir metodų, galite saugiai ir efektyviai trumpinti savo šuns nagus, taip pagerindami bendrą jų sveikatą ir gerovę. Jei visgi nesijaučiate drąsiai kirpdami šuns nagus namuose – visuomet galite šią procedūrą patikėti profesionalams kirpyklose.

 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!