Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Kaip šuo iš Lietuvos tapo PASAULIO čempionu 2 kartus?

2023-02-07
Kaip šuo iš Lietuvos tapo PASAULIO čempionu 2 kartus?

Šiandien kviečiame Jus susipažinti su 59 šalių ir 2 kart pasaulio čempionu Tauro Misoko! Šis Maltos bišonų, Pomeranijos špicų ir Garbanotųjų bišonų namuose Tauro Kennel gimęs Garbanotasis bišonas jau yra pavergęs daugybės geriausių pasaulio šunų parodų teisėjų širdis. 

Tauro Misoko gimė 2016 metų balandžio 14 dieną. Kaip prisimena veisėja, produktų kūrėja, groomerė ir kinologė Janita Januškauskaitė-Plungė – Tauro Misoko buvo visai neypatingas, niekuo neišsiskiriantis šuo, tačiau jo tikslas visada buvo pradžiuginti savo veisėją ir atskleisti jai savo charizmą. Janitai J. Plungei ruošiant kitus šunis parodoms, Tauro Misoko visada bandydavo atkreipti dėmesį į save – tarsi sakydamas „pažiūrėk, aš taip pat moku“! Jo charizma, kuri yra itin svarbi parodiniam šuniui, yra prigimtinė, jis jau turėjo vieną iš sudedamųjų dalių būti čempionu. Viskas ko reikia paruošti pasaulio čempionui – charizma, geras veislės standarto atitikimas, nuoseklus „hendlerio“ (vedlio, kuris pristato šunį parodoje) bei groomerio darbas.

Nuo pat pirmųjų parodų, Tauro Misoko visuomet atsidurdavo ant geriausiųjų pakylos. Tauro Misoko, eidamas parodos ringu savo charizma pakerėdavo ne tik teisėjus, bet ir kitus parodos dalyvius. Jis didžiuodavosi savimi, savo ėjimu, visada pakelta galva indikuodavo kaip jis didžiuojasi savo pasiekimais ir savo darbo nepriekaištingu atlikimu.

Nuoseklus hendlerių bei groomerių darbas ir Tauro Misoko charizma atnešė net 59 šalių, kurių tarpe visų žemynų parodų bei 2 kartus pasaulio čempiono titulai. Tauro Misoko yra vienas daugiausiai titulų laimėjęs Garbanotasis bišonas pasaulyje. Šie titulai buvo laimėti sudalyvavus daugiau nei 2000 šunų parodų visame pasaulyje.

Tauro Misoko jau greitai sueis 8-eri, tačiau charizma, noras dalyvauti parodose ir pristatyti save ringuose – nedingo. Nors ringuose jis jau nebepasirodo taip dažnai, tačiau išugdytos žinios, kaip stovėti ant pakylos, vis dar ryškiai atsispindi Tauro Misoko kasdienybėje, tačiau dabar pakylą atstoja stalas ar kitas aukštas paviršius.

Dalyvaujant pasaulinėse parodose ir naudojant higienos priemones (palas, sauskelnes) vis dažniau buvo pastebimas vis kažkoks trūkumas – per kieta guma, prastas sugeriamumas ar kita. Būtent todėl, Covid-19 pandemijos metu, kuomet visos parodos buvo sustojusios, produktų kūrėja Janita J. Plungė ėmėsi kurti aukščiausius čempiono standartus atitinkančias daugkartines ir vienkartines palas bei sauskelnes. Atradusi geriausią variantą davė prekiniam ženklui vardą – MISOKO.

Šiai dienai, MISOKO prekinio ženklo asortimentą sudaro:

  • 3 skirtingų kvapų – levandų, persikų ir citrinų – vienkartinės sauskelnės patelėms ir patinams. Šios sauskelnės pasižymi itin geru skysčių sugeriamumu, turi drėgmės indikatorių, kuris pakeičia spalvą kai laikas pakeisti sauskelnes šuniui.
  • 5 sluoksnių, užtikrinančių itin gerą sugeriamumą, 3 skirtingų kvapų – levandų, persikų ir citrinų – vienkartinės palos.
  • 4 sluoksnių, iki 300 kartų skalbiamos, daugkartinės sauskelnės, kurioms nėra reikalingas papildomas įklotas.
  • 4 sluoksnių iki 300 kartų skalbiamos, daugkartinės palos, kurios turi neslystantį padą, užtikrinantį saugumą tiek žmogui, tiek augintiniui.
  • Kvapų ir dėmių valikliai, kurių sudėtyje esanti Pro-Bacteria itin efektyviai išvalo ir suskaido šlapimo, išmatų ar kitų skysčių baltymą, tad pašalinama ne tik dėmė, bet ir kvapas, o augintinis pakartotinai vietos nežymi. Šie valikliai puikiai tinka net įsisenėjusių dėmių valymui.
  • Itin nuotaikingo dizaino, minkšti, medžiaginiai gaubtai su reguliuojama kaklo apimtimi, kurie puikiai tinka naudojimui po operacijų, siekiant išvengti augintinio žaizdos laižymo.
  • Pliušiniai, guminiai, plaukiojantys, virviniai ar brezentinės medžiagos žaislai, puikiai tinka medžiotojo instinktui patenkinti.
  • Kelioninės gertuvės su specialia gertuvės užrakto sistema, kuri užtikrins, kad vanduo neišsilies ir nelašės, kai gertuvė bus nenaudojama. Vandenį, kurio neišlaks augintinis, patogu supilti atgal į gertuvę.
  • Itin minkšti, patogūs ir karališką miegą užtikrinantys guoliai. Šie guoliai yra ant kojelių, tad ne tik sukuria minkštą vietą miegui, bet ir gali padėti apsaugoti šunų su povilne kailį nuo šildomų grindų daromo žalingo poveikio kailiui.
  • Žaismingos, patogios petnešos, kurios yra pagamintos iš 100% aukštos kokybės kelių sluoksnių medžiagos ir korį primenančio tinklelio, kuris užtikrina ypatingą komfortą augintiniui krūtinės ir kaklo srityse.

Daugiau apie Tauro Misoko bei amerikiečių požiūrį į šunis žiūrėkite šiame laidos „Gyvūnų pasaulis“ reportaže!

 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!