Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Kaip nukirpti šuns ar katės nagus?

2023-01-06
Kaip nukirpti šuns ar katės nagus?

Šunys ir katės nagų patys pasitrumpinti negali, todėl mes jiems turime padėti ir nagus pritrumpinti žirklėmis ar freza (elektrine dilde). Per ilgi nagai gali kelti diskomfortą augintiniui vaikštant, esant per ilgiems nagams atsiranda rizika juos nusilaužti ar nusiplėšti, taip pat, ilgainiui gali iškreipti sąnarius ir sudraskyti Jūsų baldus ar rankas. Tam, kad išvengti šių ne malonių potyrių – rekomenduojame augintinio nagus pritrumpinti 1 kartą į savaitę.

Nagų trumpinimui galite rinktis frezą arba žirkles.

Nagų freza (elektrinė dildė) veikia itin tyliai, todėl nekelia streso augintiniui, tinka tiek vidutinių, tiek didelių veislių šunų nagų trumpinimui. Frezoje įmontuotas deimantinis besisukantis ratukas ir žalvarinis velenas užtikrina stiprią galią ir didelį sukimosi greitį. Dėl šios priežasties augintinio nagų šlifavimas tampa greitas ir efektyvus. Galite pasirinkti 2 greičius: vidutinis ir greitas. Deimantinio ratuko sukimosi greitį galite pasirinkti pagal nagų ilgį ir augintinio dydį. Freza puikiai tinka pradedantiesiems šeimininkams, kadangi su ja nagų trumpinimo procesas bus lėtesnis ir kils mažesnė tikimybė pasiekti nago gyvuonį.

Nagų žirklės leis nagus nukirpti kur kas greičiau, tačiau gali kelti daugiau streso augintiniui ir sukelti didesnę riziką nukirpti nagą per trumpai. Jei renkatės žirkles – atsižvelkite iš ko pagamintos geležtės ir rankena. Žirklių geležtės turi būti pagamintos iš geležies, išlietos tvirtai – tai leidžia užtikrinti, kad nagą nukirpsite tiksliai, žirklės neišsikreips. Renkantis žirkles būtinai paimkite jas į ranką, tam, kad įsitikinti ar žirklės patogiai laikosi rankose, ar neslysta.

Jei nagą nukirpote per giliai ir pastebėjote iš gėluonies bėgantį kraują – neišsigąskite. Ant nago gėluonies, iš kurio bėga kraujas, ausų krapštuko pagalba uždėkite 100 % ceolito klinoptilolito pudros ir užspaudę palaikykite kol kraujas nustos bėgti. Dėl savo mikroformų, ceolito pudra itin tinka užspausti žaizdos vietą, nes jis padeda žaizdos džiūvimui, kraujavimo stabdymui bei gijimui. 

Kaip taisyklingai naudoti nagų frezą, žirkles ir užspausti nedidelį kraujavimą Jums pristatys ilgametė groomerė, veisėja, kinologė, produktų kūrėja Janita J. Plungė.

 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!