Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Kaip išvengti nemalonaus kraiko dėžutės kvapo?

2023-09-25
Kaip išvengti nemalonaus kraiko dėžutės kvapo?

Katės, mažosios mūsų namų karalienės, kurios į gyvenimą įneša aristokratiško grakštumo, meilės ir juoko. Tačiau, vienas ne toks smagus katės šeimininkų aspektas – kraiko dėžutė ir jos skleidžiamas kvapas. Būtent šiame blogo įraše aptarsime kaip jo išvengti.

 

 

Tam, kad išvengti nemalonaus kvapo labai svarbu įvertinti 3 aspektus:

  • Vieta
    Nestatykite kraiko dėžutės ant tiesioginių saulės spindulių ar itin drėgnoje vietoje. Saulės spinduliai bei drėgmė ne tik sustiprins šlapimo ar išmatų kvapą, bet ir sumažins kraiko poveikį.
  • Higiena
    Kraiko dėžutę reikėtų valyti 1 kartą į savaitę pilnai išsemiant visą kraiką ir naudojant specialų valiklį. Rekomenduojama rinktis valiklį su ProBacteria, kurios ne tik pašalins įsisenėjusias dėmes, bet ir suskaidys šlapimo bei išmatų baltymus, kad maksimaliai būtų pašalintas kvapas.
  • Kraikas
    Rinkdamiesi kraiką įvertinkite ne tik kainą, bet ir kraiko sugeriamumą bei išeigą. Rinkitės kraikus, kurie itin gerai sušoka į tvirtus gumulėlius. Sušokantis kraikas efektyviai užrakina kvapus ir leidžia išsemti semtuvėliu tik panaudotą kraiką, tad išeiga būna mažesnė. Itin gerai sušokantys kraikai yra perdirbtos žirnių ląstelienos, dar kitaip žinomas kaip TOFU kraikas bei balto kalcio-bentonito.

Kviečiame žiūrėti šį laidos „Gyvūnų pasaulis“ reportažą, kuriame KIKA ekspertė Viktorija atliks praktinį bandymą, palygindama žirnių ląstelienos, bentonito bei silikono kraiko sugeriamumą.

 

 

 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!