Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Kaip išmokyti šunį komandos "ne/negalima"?

2023-11-27
Kaip išmokyti šunį komandos "ne/negalima"?

Viena pagrindinių šunų dresūros komandų "ne/negalima" -  būtent šios komandos yra pagrindinės šunų gyvenime arba, kitaip tariant, šunų ir Jūsų bendravime, nes būtent tokiu būdu, kai šuo moka komandas "ne"  arba "negalima" galima lengvai apibrėžti ką šuniui galima daryti ir ko negalima. O kai šuo žino juoda ir balta, namuose taisykles ką galima ir ko negalima tai yra labai paprasta gyventi ir jums, ir jūsų augintiniui.

 

 

Taigi, pasisodinkite šuniuką arba pasiguldykite priešais save , visai nėra jokio skirtumo ir prieš jį padėkite skanėstų. Žinoma, šuniukas iškart norės paimti tą maistą, tačiau Jūs turite uždengti skanėstą delnu ir pasakyti - "ne negalima".

Palaukite kada šuo atitrauks savo nosį ir nebe taip domėsis tuo maistu. Kai tiktai taip padarys – pasakykite dar kartą "ne".

Tuomet jau atitraukite delną ir sakykite "Ok" arba "galima" arba tiesiog "imk".

Palaipsniui šuo supras kai jūs sakote komandą "ne" arba "negalima" jis maisto nuo žemės imti negali ir gali tik tada kai jūs pasakote būtent tą žodį kada jis gali imti, tai yra "Imk" arba "Ok".

Taip visiškai paprastai  šuo išmoks, kad nesvarbu ką jis darytų - ar liptų ant sofos, ar graužtų kėdės koją - jus pasakote "ne", o tai reiškia, kad jis tučtuojau turi nustoti daryti tai ką daro ir jūs duodate kitą žaislą, kurį jis gali graužti.

 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!