Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Kaip išmokyti šunį, kad jis nekandžiotų rankų?

2023-06-19
Kaip išmokyti šunį, kad jis nekandžiotų rankų?

Jei auginate itin aktyvų šunį, kuris žaidimų metu ne retu atveju mėgsta įkąsti Jums ar Jūsų vaikui į ranką –būtina išmokyti šunį kaip šį instinktą šiek tiek prislopinti.

 

 

Šunys iš prigimties yra medžiotojai, tad natūralu, kad kandžiojimas yra neatsiejama žaidimų dalis. Tačiau, jei auginate didelės veislės šunį, ar turite vaikų, net žaismingas įkandimas yra gana skausmingas. Štai keletas WonderDog Šunų akademijos įkūrėjos Grėtės Krutovienės patarimų:

Jei šuo Jums įkando ar ruošiasi kąsti – jokiu būdu aktyviai nejudinkite rankų. Toks Jūsų elgesys tik dar labiau skatins augintinį žaisti, jis pasidarys dar aktyvesnis. Vietoje to - sustinkite ir nejudėkite iki kol šuo nusiramins.

Tam, kad šuo paleistų ranką kai įkanda ar prisiliečia nasrais prie Jūsų – garsiai sucypkite. Jūsų išskleistas garsas leis šuniui suprasti, kad jis Jus užgavo ir todėl atsitrauks. Visada komunikuokite su šuniu, jis supranta Jūsų toną, tad žino kada Jūs jaučiate skausmą, diskomfortą, o kada giriate jį už gerą elgesį.

Kai šuo paleidžia Jūsų ranką – padėkokite, pasakykite „šaunuolis“ ir vietoj rankos pasiūlykite jam įsikąsti į ką nors kitą, pavyzdžiui žaislą ar pavadį.

Atminkite, žaidimai turi būti smagūs tiek Jums, tiek Jūsų augintiniui. Na, o jei norite pamatyti kaip ši pamoka atrodo gyvai – kviečiame žiūrėti šį laidos „Gyvūnų pasaulis“ reportažą!

 

 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!