Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Kaip dažnai reikia valyti šuns ir katės dantis?

2023-01-17
Kaip dažnai reikia valyti šuns ir katės dantis?

Augintinių, kaip ir žmonių, burnos higiena turi būti reguliari. Tai itin svarbus faktas norint išlaikyti gerą burnos sveikatą ir kvapą, sklindantį iš nasrų. Dantų ligos yra viena iš labiausiai paplitusių augintinių sveikatos problemų, o ignoruojama ji gali sukelti ir itin rimtų sveikatos problemų, tokių kaip dantų netekimas (parodontozė), burnos ertmės infekcijos ir net organų pažeidimai.

Kad jūsų augintinio dantys būtų švarūs, svarbu juos valyti bent 1 kartą į savaitę specialiai augintiniams skirtu šepetėliu ar antpirščiu ir dantų pasta. JOKIU BŪDU negalima valyti augintinio nasrų žmonėms skirta pasta, kadangi jos sudėtyje esantys ingredientai nepritaikyti jautriai augintinio nasrų mikroflorai, todėl gali sukelti itin dideles sveikatos problemas.

Rinkitės kuo natūralesnes dantų pastas specialiai sukurtas augintiniams. Mūsų rekomendacija Tauro Pro Line Pure Nature dantų pastos su baltuoju moliu (kaolinu). Šiuo metu asortimente galite rasti dvi pastas: su kaolinu ir žaliąja arbata bei su kaolinu ir sidabro nanodalelėmis.

Žalioji arbata, esanti pastos sudėtyje pasižymi antibakterinėmis savybėmis, todėl reguliariai naudojama dantų pasta mažina bakterijų dauginamasi, ramina dantenas, taip pat gali padėti sumažinti nemalonų burnos kvapą, suteikti gaivos pojūtį.

Sidabro nanodalelės pasižymi antibakterinėmis savybės, puikiai šalina bakterijas ir apsaugo nuo jų dauginimosi, todėl ant dantų nesikaupia apnašos, nesusidaro dantų akmenys, palaikoma tinkama augintinio burnos higiena.

Baltasis molis (kaolinas) puikiai valo, balina ir apsaugo dantis bei dantenas nuo apnašų susidarymo. Kaolinas yra natūrali ir efektyvi dantų valymo priemonė, kurią visiškai saugu naudoti.

Augintiniui dantis valykite po kiekvieno maudymo, kol augintinis vonioje. Ant dantų šepetėlio ar antpirščio užspauskite nedidelį kiekį dantų pastos, atverkite augintinio nasrus ir sukamaisiais judesiais pradėkite valyti dantis. Jei augintinis nepratęs valytis dantų – pradėkite nuo priekinių ir augintiniui pripratus prie proceso – judėkite link galinių nasrų.

Taip pat svarbu reguliariai tikrintis dantis pas veterinarą. Jūsų veterinarijos gydytojas gali apžiūrėti jūsų augintinio dantis ir dantenas bei rekomenduoti bet kokį būtiną gydymą, pvz., profesionalų dantų valymą ar, esant poreikiui, ištraukimą.

Norint, kad Jūsų augintinis būtų sveikas ir laimingas, būtina reguliariai valyti dantis. Skirdami šiek tiek laiko ir pastangų, galite padėti išlaikyti savo augintinio dantis puikios būklės.

Kaip taisyklingai valyti dantis Jums pristatys ilgametė groomerė, veisėja, kinologė, produktų kūrėja Janita J. Plungė. 

 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!