Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Kada šunims ir katėms reikia duoti papildus?

2024-02-09
Kada šunims ir katėms reikia duoti papildus?

Papildai šunims ir katėms vis dažniau atsiranda šeimininkų pirkinių krepšelyje, tačiau kaip sužinoti, kada jie yra reikalingi? Būtent apie tai pakalbėsime šiame įraše.

 

 

Pašaro papildai šunims ir katėms gali būti reikalingi įvairiais atvejais. Štai keletas jų:

Dėl ne pilnavertės mitybos. Kartais gyvūnai gali negauti visų būtinų maistinių medžiagų, kurių jiems reikia iš įprastai gaunamo pašaro. Tai gali būti dėl prastos kokybės ar neteisingai parinkto pašaro bei nesubalansuotos dietos.

Dėl specifinių sveikatos sutrikimų. Kai kuriems augintiniams gali prireikti papildų, kad sustiprintų organizmo veiklą. Pavyzdžiui, šunims ar katėms, sergantiems artritu, gali būti naudingi papildai, kurių sudėtyje yra gliukozamino ir chondroitino, kurie palaikytų sąnarių veiklą.

Dėl amžiaus kylančios problemos. Vyresnio amžiaus augintiniai dažnai turi skirtingus mitybos poreikius nei jaunesni gyvūnai. Papildai gali padėti išspręsti su amžiumi susijusias problemas, tokias kaip suprastėjusi sąnarių bei kaulų kokybė, imuninės sistemos palaikymas. Tačiau, jauniems šuniukams ir kačiukams, taip pat reikalingi papildai su kalciu, kuris stiprintų augančius kaulus, dantis bei skeletą, kad jis sklandžiai augtų kartu su augintiniu ir būtų stiprūs.

Bendros sveikatos palaikymui. Kai kurie augintinių šeimininkai naudoja papildus, kad palaikytų bendrą savo augintinio sveikatą ir gerovę. Tai gali būti papildai, kurių sudėtyje yra antioksidantų, omega-3 riebalų rūgščių ir vitaminų bei mineralų, kurie skatina sveiką odą, kailį ir imuninę funkciją.

Dėl mitybos apribojimų ar dietų. Augintiniams, kuriems taikomi mitybos apribojimai ar dietos, gali reikėti papildų, kad jie gautų visas būtinas maistines medžiagas. Pavyzdžiui, augintiniams, kurie laikosi veganiškos ar RAW bei BARF mitybos, gali prireikti papildų, kad kompensuotų mitybos spragas ir užtikrintų, kad jie gauna visas reikalingas maistines medžiagas, būtinas patenkinti jų organizmo poreikius (baltymai, riebalai, angliavandeniai, skaidulos, ląsteliena).

Jei Jūsų augintinis maitinasi Super Premium kokybės pašaru, kurio sudėtis jau yra papildyta įvairiais mineralais ir vitaminais – papildai įprastai nėra būtini. Tačiau, dėl mūsų klimato juostos ir dažnai kintančių oro temperatūrų papildus į mitybą vis tik rekomenduojama įtraukti.

Žiemą augintiniams, kaip ir mums, papildai gali praversti siekiant užtikrinti gerą imuninę sistemą ir savijautą. Būtent tokias funkcijas atliekantys papildai yra Nature's Protection MicroZeoGen bei Nature's Protection Salmon oil.

Nature's Protection MicroZeoGen. Šis papildas visų pirma pašalina iš organizmo susikaupusius toksinus, dėl to gali pagerėti vitaminų ir maistinių medžiagų įsisavinimas. MicroZeoGen papildas gali padėti stiprinti imuninę sveikatą ir padėti išvengti peršalimo.

Nature's Protection Salmon oil. Lašišų aliejuje esančios Omega-3 ir Omega-6 riebalų rūgštys ypač naudingos palaikant sveiką odos ir kailio būklę, jos gali padėti išvengti odos alergijų. Taip pat, lašišų aliejus gali padėti stimuliuoti kolageno gamybą, kuris yra ypač svarbus odos elastingumui palaikyti.

 

 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!