Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Ką daryti, jei senas šuo neėda sauso pašaro?

2024-02-12
Ką daryti, jei senas šuo neėda sauso pašaro?

Itin dažnai, vyresnio amžiaus šunys atsisako ėsti sausą pašarą, kadangi jaučia skausmą bandant sukramtyti pašaro granules. Todėl šeimininkai ima augintinį šerti tik konservuotu pašaru. Tačiau, tai nėra geras sprendimas, kadangi konservuose nėra pakankamai maistinių medžiagų, kurios užtikrintų pilnavertę mitybą. Tad ką daryti?

 

 

Kai mūsų keturkojai šeimos nariai įžengia į savo auksinius metus, jie gali susidurti su daugybe pokyčių, jų tarpe ir dantų problemomis, dėl kurių sukramtyti sauso pašaro granules gali tapti didžiuliu iššūkiu. Tokiu atveju galite imtis šių veiksmų:

Išbandykite pašarą smulkesnėmis granulėmis. Mažesnes granules šuniui bus lengviau sukramtyti, tad jis įsisavins reikiamas maistines medžiagas, tačiau nejaus per didelio diskomforto bandant sukramtyti granules. Tačiau, rinkdamiesi pašarus, atkreipkite dėmesį, kad jis būtų tinkamas Jūsų šuniui ir patenkintų jo organizmo poreikius. Dėl sulėtėjusios medžiagų apykaitos ir mažesnio aktyvumo, vyresnio amžiaus šunys yra kur kas labiau linkę į nutukimą. Rinkitės pašarus, kurie yra mažesnio kaloringumo, o sudėtyje turi gliukozamino ir chondroitino, kurie svarbūs sąnarių ir kaulų kokybei užtikrinti.

Išbandykite specialias, augintiniams skirtas sriubytes. Jų sudėtyje nėra dirbtinių dažiklių, skonio stipriklių, gliuteno, tad išvengiama virškinimo sudirginimo rizikos. Nature‘s Protection Superior Care sriubytės yra mažo kaloringumo, tad tinka net į nutukimą linkusiems šunims.

Sriubytę galite užpilti tiesiai ant pašaro granulių, kad skystis suminkštintų pašaro granulę, sustiprintų jos skonį bei aromatą. Tuomet šuo ne tik nejaus diskomforto ėsdamas, tačiau ir ės kur kas noriau bei įsisavins daugiau skysčių, kas taip pat itin svarbu vyresnio amžiaus šunims.

 

 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!