Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Garbanotieji bišonai - veislės, mitybos ir priežiūros ypatumai

2023-10-10
Garbanotieji bišonai - veislės, mitybos ir priežiūros ypatumai

Susipažinkite su pasaulyje itin mylima šunų veisle - Garbanotaisais bišonais. Šiame blogo įraše Jums papasakosime apie jų veislės istoriją, pristatysime mitybos ir priežiūros ypatumus.

 

 

Veislės bruožai

Šios veislės atstovai gyvena apie 12-15 metų.

Šunų veislė yra priskiriama mažų veislių šunims, kadangi suaugę jie sveria nuo 5,5 iki 8,5 kilogramų.

Suaugusio šuns ūgis iki 30 centimetrų.

Kilmės istorija

Šios veislės šaknys siejamos su didžiausia Kanarijos sala - Tenerife, todėl ši veislė pradžioje vadinta Tenerifės bišonais. Tikėtina, kad ši veislė išveista iš Ispanų vandens šuns. Bishon Frise arba Garbanotųjų bišonų veislės protėviai siejami su 13 amžiuje Europoje gyvenusiais bajorais Ispanijoje, Italijoje ir Prancūzijoje. Kartu su atėjusia Prancūzijos revoliucija bišonai buvo matomi ir gatvėse. Balti ir judrūs šunys linksmindavo praeivius. Lengvai dresuojami augintiniai vėliau dirbo ir cirkuose. Labai mielos išvaizdos, ryškių keturkojų nebuvo įmanoma nepastebėti.

Ši veislė buvo pripažinta ir patvirtinta 1933-iaisiais metais Prancūzijoje, tuomet ji taip ir pavadinta Bichon Frise arba tiesiog Garbanotasis bišonas. Bišonai puikiai sutaria su kitais šunimis ir vaikais, jie atidūs ir smalsūs Labiau mėgsta mylėti, nei kovoti, todėl jiems svetimų žmonių nėra. Visi būsimi draugai, jie gimė būti kompanionais ir jų šeimos nariai yra patys svarbiausi.

Priežiūra

Garbanotieji bišonai kaip ir visi kiti balto bei šviesaus kailio augintiniai, reikalauja išskirtinės priežiūros. Dažniausiai pasitaikanti problema yra parudavęs kailiukas ant letenų, snukučio bei rudos ašarų dėmės. Tai yra alerginio tipo problema. Šią problemą galima lengvai pašalinti ir išspręsti naudojant specialius baltakaliams sukurtus Nature‘s Protection Superior Care White Dogs pašarus, skanėstus bei Tauro Pro Line kosmetiką.

Kasdieninei akių higienai jums pravers du produktai tai šarminis vanduo Tauro Pro Line Pure Mist, kuris tiek išvalo nešvarumus, tiek veikia antibakteriškai bei balto molio kaukė Tauro Pro Line Stainless Look, kuri padeda apsaugoti nuo rudų ašarų dėmių.

Garbanotuosius bišonus šukuoti reikėtų kiekvieną dieną, maudyti kartą per savaitę, į kirpyklą reikėtų atvesti bent kartą per mėnesį.

Svarbu paminėti kad Garbanotieji bišonai yra hipoalerginiai šunys, kurie nesišeria ir tai yra labai svarbi informacija žmonėms, kurie yra alergiški šunims, tačiau vis tiek nori namuose turėti augintinį.

 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!