Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Australų aviganis - veislės, mitybos ir priežiūros ypatumai

2024-03-10
Australų aviganis - veislės, mitybos ir priežiūros ypatumai

Ryškiame šunų pasaulyje nedaugelis yra tokie patrauklūs ir universalūs kaip Australų aviganiai. Dėl savo įspūdingos išvaizdos ir beribės energijos šie protingi keturkojai užkariavo daugybės gyvūnų entuziastų širdis visame pasaulyje.

 

 

Veislės charakteristika

 • Suaugusio patino dydis: 50-58cm; suaugusios patelės: 45-53cm;
 • Suaugęs patinas sveria: 22-29kg; o patelės: 18-25kg;
 • Australų aviganiai paprastai yra sveiki šunys, tačiau svarbu patikrinti augintinį dėl sveikatos problemų, tokių kaip klubo displazija, epilepsija, katarakta ir tam tikros vėžio formos.
 • Vidutiniškai šie šunys gyvena 12-15 metų.
 • Šie šunys turi dvigubą, vidutinio ilgio kailį, kuris šeriasi nuolat.
 • Australų aviganiai mėgsta aktyvų laisvalaikį ir psichinę stimuliaciją, todėl jie yra idealūs kompanionai aktyviems asmenims ir šeimoms. Dėl įgimto intelekto ir noro įtikti, šie šunys yra lengvai treniruojami, pasižymi paklusnumu, judrumu ir pranašumu įvairiose šunų sporto šakose.
 • Australų aviganiai yra žinomi dėl savo stiprių ganymo instinktų, kurie gali pasireikšti tokiu elgesiu kaip kulnų kandžiojimas arba bandymas ganyti vaikus ir kitus augintinius. Ankstyva socializacija ir nuoseklus mokymas yra labai svarbūs norint nukreipti šiuos instinktus teigiama linkme.

Veislės istorija

Šios veislės atstovų protėviai yra Pirėnų aviganiai, kurie buvo išveisti prieš amžių amžius. Pirėnų aviganiai yra atkeliavę iš Pirėnų kalnų, kurie yra tarp Prancūzijos ir Ispanijos. Čia gyvenantys žmonės vadinami baskais, o baskai yra pagarsėję kaip aukščiausios klasės piemenys.

XVIII amžiuje baskai ėmė plačiai prekiauti savo išveistais Pirėnų šunimis. Žinoma, pagrindiniai pirkėjai buvo australai, kurie plačiai augino avis ir šiuos šunis įvertino kaip geriausius avių ganytojus. Vėliau Pirėnų aviganiai sukryžminti su Britiškaisiais koliais ir borderkoliais.

XIX amžiaus pradžioje avis auginantys ūkininkai iš Australijos persikėlė dirbti į Kaliforniją, Amerikoje. Amerikiečiai įvertino šiuos ypatingai gerus šunis ganymui. Taip jie ir sumanė, kad šie šunys yra kilę tiesiai iš Australijos, todėl taip juos ir pavadino, tačiau jie visiškai sumaišė kortas ir suklaidino žmones dėl šių šunų kilmės. Daugelis iki šiol mano, kad Australų aviganis kilęs iš Australijos, nors dar kartą pabrėšime - tai veislė kilusi iš Europos.

Laikui bėgant Australų aviganiai išpopuliarėjo už ganymo ribų dėl savo universalumo ir nepaprastos darbo etikos. Šiandien jie branginami ne tik kaip darbiniai šunys, bet ir kaip mylimi šeimos augintiniai bei kompanionai.

 

 

Priežiūra

Dvigubas šių šunų kailis reikalauja reguliarios priežiūros. Šunys itin gausiai šeriasi pavasarį ir rudenį, kai vyksta kailio keitimasis, tačiau plaukų nepavyks išvengti ir vasarą bei žiemą. Tam, kad išvengtumėte prikibusių plaukų prie drabužių ir namų baldų, rekomenduojama šiuos šunis šukuoti namuose bent kelis kartus į savaitę.

Šukavimui naudokite šepečius ilgais, lenktais dantukais, kurie pašalins iškritusius plaukus, o pasitikrinimui ar nėra sąvėlų, kailį perbraukite šukomis. Atminkite, kad šukuoti sauso kailio negalima. Jį reikia sudrėkinti purškiamu kondicionieriumi, kuris ne tik apsaugos plauką nuo lūžinėjimo, bet ir palengvins šukavimą.

Šuns maudymui rinkitės kailio priežiūros priemones, kurios pasižymi itin stipriai drėkinančiomis ir maitinančiomis savybėmis. Ieškokite tokių natūralių ingredientų kaip šlapalas, migdolų ar medaus ekstraktas, sviestmedžio sviestas, glicerinas ar pantenolis. Maudyti šiuos šunis namuose rekomenduojama kartą į savaitę, o kartą į mėnesį juos atvesti į kirpyklą, kur jie bus išmaudyti, iššukuoti ir apkirptas pėdučių kailis.

Mityba

Australų aviganiai yra aktyvi veislė, mėgstanti fizinį krūvį, tad reikėtų rinktis pašarą, kuris atitiktų jų organizmo poreikius. Šiems šunims tinka pašaras su dideliu baltymų kiekiu, kuris užtikrintų tinkamą organizmo aprūpinimą energija.

Rinkitės pašarus, kurių sudėtyje yra MicroZeoGen papildo, kuris yra reikalingas gerai kaulų bei sąnarių veiklai. Jei visgi pašare nėra MicroZeoGen papildo, jį galite uždėti ant įprastai duodamo pašaro.

Ar Australų aviganis yra tinkamas Jūsų gyvenimo būdui?

Prieš priimdami Australų aviganį į savo namus, svarbu atsižvelgti į įvairius veiksnius, kad įsitikintumėte, jog esate pasirengę patenkinti šios dinamiškos veislės poreikius. Štai trys pagrindiniai klausimai, kuriuos kiekvienas būsimasis šeimininkas turėtų užduoti sau:

 1. Ar aš galėsiu šiam šuniui skirti daug laiko ir energijos, kad patenkinti jo fizinio aktyvumo poreikius?
 2. Ar aš sugebėsiu suteikti pakankamai veiklos, kad patenkinti jo psichologinės stimuliacijos poreikius?
 3. Ar mano gyvenimo būdas suderinamas su Australų aviganio charakteriu?

 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!