Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Ar žiemą reikia naudoti apsaugą nuo erkių?

2023-12-17
Ar žiemą reikia naudoti apsaugą nuo erkių?

Daugelis šeimininkų, paklausti apie apsaugos nuo erkių priemones, žiemą atsako, jog kol kas priemonių nenaudoja, nes juk erkės žiemą neaktyvios. Tačiau realybė yra visai kitokia. Erkės, ištvermingos ir išradingos būtybės, išlieka aktyvios net ir žemesnėje temperatūroje. Tad nors ir kalendorinė žiema jau čia, svarbu išlikti budriems ir apsaugoti augintinį nuo šių tyliųjų žudikių.

 

 

Priešingai populiariems įsitikinimams, erkių aktyvumo nesumažina vien vėsus oras ar sniegas. Erkės išlieka aktyvios net esant vos 4°C vidutinei paros oro temperatūrai. Šios tyliosios žudikės slepiasi žolingose vietose, miško paklotėje, parkuose ir po sniegu, o pasiekus 4°C ar daugiau lauko temperatūrą ima ieškoti grobio. Tuo grobiu gali tapti Jūsų augintinis.

Erkės ne tik erzina, jos taip pat kelia rimtą pavojų jūsų augintinių sveikatai. Erkės gali perduoti įvairias ligas, tokias kaip Laimo liga, anaplazmozė, erlichiozė, babeziozė. Pirmieji šių ligų simptomai pasireiškia: karščiavimu, silpnumu, apatiškumu, blyškiomis dantenomis ir liežuviu, raudonos arba oranžinės spalvos šlapimu, gelta (geltono atspalvio oda, dantenų ir akių gleivinės) ir padidėjusiais limfmazgiais. Simptomus pastebėjus anksti, ligas išgydyti įmanoma, tačiau jų nesiėmus – pasekmės gali būti mirtinos. Todėl vos pastebėjus simptomus – nedelsiant kreipkitės į veterinarijos gydytoją.

Apsaugos priemonės

Vis šylant žiemoms, erkės neiššąla ir su kiekvienais metais tampa vis pavojingesnės. Todėl itin svarbu pasirūpinti maksimalia apsauga, kuri padės erkes atbaidyti ir išvengti jų nešiojamų ligų. Mūsų rekomendacija – 6 lygių apsauga, kurią sudaro:

Rinkdamiesi apsaugos priemones žinokite, kad vienu metu galima naudoti tik 1 cheminę apsaugos priemonę ir jos poveikį sustiprinti natūraliomis priemonėmis.

Atminkite, erkių grėsmė išlieka visus metus. Taikydami kompleksinę 6 lygių apsaugą galėsite būti bent šiek tiek ramesni, kad Jūsų augintinis bus apsaugotas nuo šių mažyčių, bet atkaklių priešų.

 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!