Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Ar šunims galima duoti rūkytus skanėstus?

2023-12-28
Ar šunims galima duoti rūkytus skanėstus?

Turbūt visi augintinių šeimininkai žino, kokį džiaugsmą teikia pūkuotų draugų lepinimas skanėstais. Skanėstai yra ne tik puikus būdas apdovanoti už gerą elgesį, bet ir priemonė sustiprinti tarpusavio ryšį. Tačiau labai svarbu atsiminti, kad skanėstai turėtų būti jūsų šuns įprastos mitybos priedas, o ne pakaitalas. Tiesą sakant, skanėstai turėtų sudaryti ne daugiau kaip 5% jūsų augintinio dienos kalorijų normos.

 

 

Kodėl svarbi 5% taisyklė?

Kaip ir žmonėms, šunims reikia subalansuotos mitybos, kad jie klestėtų. Nors skanėstai gali būti skanūs ir malonūs, per didelis pasimėgavimas jais gali sukelti jūsų augintinio mitybos disbalansą. Per didelis skanėstų kiekis gali prisidėti prie svorio padidėjimo, dantų problemų ir net maistinių medžiagų trūkumo. Norint išlaikyti bendrą šuns sveikatą, labai svarbu normuoti skanėstus ir užtikrinti, kad jie netaptų šuns įprasto pašaro pakaitalu.

Kaip žinoti, kad skanėstas nepakenks šuniui?

Ne visi skanėstai yra vienodi, tad labai svarbu žinoti, kokie skanėstai bus naudingi, o kurie gali sukelti šuniui virškinimo sutrikimų.

Naudingi skanėstai:

  • Natūralūs ingredientai: ieškokite skanėstų, pagamintų iš aukščiausios kokybės natūralių ingredientų. Venkite tų, kuriuose yra per daug priedų, konservantų ar dirbtinių dažiklių.
  • Turtingi maistinėmis medžiagomis: rinkitės skanėstus, kurie suteikia tam tikros maistinės vertės. Skanėstai su vitaminais, mineralais ir net antioksidantais gali teigiamai prisidėti prie jūsų šuns gerovės.
  • Mažai kalorijų: rinkitės nekaloringus skanėstus, ypač jei juos naudojate treniruotėms ar dažnam palepinimui.

Skanėstai, kurių reikėtų vengti:

  • Daug riebalų ir cukraus: riebalais ir cukrumi pripildyti skanėstai gali prisidėti prie nutukimo ir kitų šunų sveikatos problemų. Būtinai patikrinkite etiketėje riebalų ir cukraus kiekį.
  • Dirbtiniai priedai: skanėstai su dirbtiniais skoniais, spalvomis ir konservantais kai kuriems šunims gali sukelti alergiją arba virškinimo problemų.

Ar rūkyti skanėstai naudingi šunims?

Rūkyti skanėstai, pavyzdžiui, rūkyti kaulai ar rūkyta jautiena, gali atrodyti kaip gardus pasirinkimas jūsų šuniukui, tačiau jie turi tam tikrų trūkumų. Rūkyti skanėstai gali turėti per didelį druskos kiekį, o tai gali pakenkti jūsų šuns sveikatai.

  • Mėsos rūkymas gali sukelti kancerogeninių medžiagų susidarymą, kurios ilgainiui gali kelti pavojų jūsų šuns sveikatai. Pasirinkus alternatyvius skanėstus, galima pašalinti šį galimą pavojų.
  • Išties daugelis rūkytų skanėstų yra stipriai sūdyti, kad mėsa būtų ilgiau išlaikoma. Per didelis druskos suvartojimas gali sukelti dehidrataciją ir neigiamai paveikti jūsų šuns širdies ir kraujagyslių sveikatą.
  • Rūkyti skanėstai dažnai yra kaloringi, todėl jūsų šuo gali lengvai suvartoti daugiau kalorijų nei reikia. Tai gali prisidėti prie nutukimo ir kitų susijusių sveikatos problemų.

Vietoj rūkytų skanėstų apsvarstykite galimybę pasiūlyti savo šuniui papildus-skanėstus, kurie teigiamai prisidėtų prie jų sveikatos ir geros savijautai. Rinkitės skanėstus, teikiančius specifines naudas sveikatai, pavyzdžiui, skanėstus burnos sveikatai, sąnarių kokybę palaikančius skanėstus vyresniems šunims arba skanėstus, kuriuose gausu omega-3 riebalų rūgščių, kad kailis blizgėtų.

Atminkite, kad nuosaikumas yra svarbiausias dalykas, kai kalbama apie skanėstus. Nors svarbu apdovanoti savo keturkojį bičiulį, reikia nepamiršti apie jo bendrą sveikatą.

 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!