Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Ar šunims atsibosta nuolat duodamas tas pats pašaras ir kaip dažnai jį reikėtų keisti?

2024-03-03
Ar šunims atsibosta nuolat duodamas tas pats pašaras ir kaip dažnai jį reikėtų keisti?

Daugelis šeimininkų dažnai svarsto, ar jie turėtų reguliariai keisti įprastai duodamą šunų maistą, kadangi mano, kad jų šuniui tas pats pašaras greitai atsibosta ir reikia paįvairinti mitybą. Tačiau ar tai tikrai yra tiesa?

 

 

Šunims, kaip ir žmonėms, reikalinga subalansuota ir maistinga dieta, atitinkanti jų specifinius mitybos poreikius. Tinkamo pašaro pasirinkimas jūsų šuniui yra labai svarbus jo bendrai sveikatai ir gerovei. Renkantis sausą pašarą atkreipkite dėmesį į jo sudėtį – ar joje pakankamai gyvūninės kilmės baltymų, ar pašare yra grūdinės kilmės ingredientų, ar nėra ingredientų galinčių sukelti alergiją, ar pašaras papildytas supermaisto ingredientais, vitaminais bei papildais.

Kada reikia keisti įprastai duodamą pašarą?

  • Alergija arba jautrumas: jei jūsų šuo pradeda rodyti alergijos simptomus arba pasireiškia jautrumas tam tikriems dabartinio pašaro ingredientams, tuomet gali prireikti rinktis kitą pašarą, kuris geriau atitiktų augintinio poreikius.
  • Specifiniai augintinio poreikiai: šuniukams, vyresnio amžiaus šunims ir suaugusiems šunims, turintiems specifinių sveikatos sutrikimų, gali būti naudingas pašaras, pritaikytas būtent jų gyvenimo etapui arba sveikatos poreikiams. Tokiais atvejais, pasitarus su veterinarijos gydytoju, gali prireikti pereiti prie kitokios formulės ar specifinės dietos.

Tačiau, ne taip kaip žmonėms, šunims nebūtinai nusibosta tas pats duodamas pašaras. Tiesą sakant, daugelis šunų mėgsta nuoseklumą ir įprastai gaunamą pašarą, kadangi jis puikiai virškinamas ir atitinka augintinio poreikius. Jei matote, kad jūsų šuo puikiai ėda dabar duodamą pašarą, nėra svorio pakitimų ir šuo nerodo jokių virškinimo problemų ar alergijos požymių - paprastai jo maisto keisti nereikia.

Kaip sėkmingai pakeisti seną pašarą nauju?

Jei visgi nusprendėte pakeisti savo šuns pašarą, labai svarbu tai daryti palaipsniui, kad sumažintumėte virškinimo sutrikimų riziką. Štai keletas patarimų, kaip saugiai pereiti prie naujo maisto:

  • Laipsniškas perėjimas: naują maistą įveskite lėtai, per 7–10 dienų maišydami didėjančius naujo maisto kiekius su mažėjančiais seno maisto kiekiais.
  • Pasirinkite panašias formules: rinkdamiesi naują maistą, pabandykite pasirinkti formulę, kuri baltymų ir riebalų kiekiu būtų panaši į dabartinį jūsų šuns maistą. Venkite staigių perėjimų nuo pašaro be grudų prie pašaro su grūdais, nes tai gali sutrikdyti jūsų šuns virškinimo sistemą.
  • Stebėkite savo šuns reakciją: stebėkite ar nėra virškinimo sutrikimų, alerginių reakcijų ar elgesio pokyčio požymių ir, jei turite kokių nors rūpesčių, kreipkitės į veterinarą.

Sprendimas pakeisti šuns pašarą turėtų būti pagrįstas individualiais jo poreikiais ir aplinkybėmis. Nors kai kuriems šunims gali būti naudinga pakeisti mitybą, kitiems tai gali būti didžiulė klaida. Nepamirškite pirmenybę teikti šuns sveikatai ir gerovei, priimdami sprendimus dėl mitybos ir pasikonsultuokite su veterinarijos gydytoju arba augintinių mitybos specialistu.

 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!