Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Vis daugiau šeimininkų šv. Valentino dienos proga sveikina ir augintinius – žmonių išradingumas stebina

2023-02-14
Vis daugiau šeimininkų šv. Valentino dienos proga sveikina ir augintinius – žmonių išradingumas stebina

Nors šv. Valentino diena yra skirta įsimylėjėliams, šia proga žmonės vis dažniau prisimena ir ne romantinių santykių saistomus artimuosius – draugus, kaimynus, šeimos narius ir, žinoma, savo augintinius.

 

Ši šventė ne tik populiari, bet ir itin pelninga – skaičiuojama, kad kasmet pasaulyje jai išleidžiama maždaug 24 mlrd. JAV dolerių, iš kurių daugiau nei 1 mlrd. tenka augintinių dovanoms bei veikloms kartu ir šis skaičius vis auga.

 

Per pastaruosius 10 metų šeimininkų, Meilės dienos proga savo augintiniams perkančių dovanas, skaičius išaugo net 17 proc. Įdomu ir tai, jog remiantis kasmet „Proper Insights and Analytics“ atliekamu išlaidų šv. Valentino dienai tyrimu, nuo pernai metų gerokai padidėjo suma, kurią planuojama išleisti augintinio dovanai, – nuo 38,36 iki 52,65 JAV dolerių, o dovanos antrai pusei vertė nežymiai nukrito nuo 130,8 iki 130,75 JAV dolerių.  

 

Kuo toliau, tuo labiau stulbina ir žmonių išradingumas – kokios yra populiariausios Valentino dienos su augintiniu idėjos ir ką svarbu prisiminti gyvūnų mylėtojams, aptaria KIKA komunikacijos projektų vadovė Karolina Tuminauskaitė.

 

Dovanas keičia į pramogas ir fotosesija kartu

 

Kaip teigia K. Tuminauskaitė, augintiniai žmonių gyvenime užima ypatingą vietą, yra laikomi pilnaverčiais šeimos nariais, todėl nenuostabu, jog minint Meilės dieną yra lepinami – taip šeimininkai gali atsidėkoti už dėmesį ir atsidavimą, kuriuos jiems kasdien dovanoja keturkojai draugai.

 

„Gyvūnų šeimininkai dažnai įvairiomis progomis dovanoja augintiniams tokias dovanas, kaip skanėstai, žaislai, pledas, aksesuarai, miela ir šilta apranga, tačiau vis dažniau pastebime, jog augintiniai lepinami ne tik dovanomis, bet ir pramogomis kartu. Nors Lietuvoje tai dar nėra itin populiaru, užsienyje žmonės nebesistebi išvydę šeimininkus, SPA procedūromis besimėgaujančius kartu su šunimi – tai vis dažniau leidžia ir paslaugų teikėjai“, – šypsosi ekspertė.

 

Žaismingas rudakailis šuniukas žaidžia su ryškiai geltonu žaisliuku

 

Anot jos, šeimininkai ir augintiniai vis dažniau derina ir savo aprangą, per Valentino dieną dėvi raudonų, rožinių atspalvių drabužius, derina ir tokias detales, kaip batukai, kiti aksesuarai, puošti širdelėmis ir panašiais akcentais. „Kol vieniems užtenka pasipuošti, kiti kartu su augintiniais įsiamžina ir Valentino dienos fotosesijoje, planuoja kartu pavakarieniauti gyvūnams draugiškoje kavinėje ar palepinti augintinį namuose tokia dovana, kaip natūralus skanėstas“, – pastebi K. Tuminauskaitė.

 

Dar viena Meilės dienos idėja – menas, kuriamas kartu su augintiniu: „Ant šilko ar drobės galite su augintiniu piešti, taškyti dažus, o vėliau tokiu meno kūriniu – veiklos kartu prisiminimu – papuošti namus. Tiesa, svarbu užtikrinti augintinio saugumą, naudoti tik natūralias priemones.“

 

Meilė = rūpestis

Visgi, K. Tuminauskaitė įsitikinusi, jog geriausia dovana augintiniui bet kokia proga, yra rūpestis juo ir saugūs namai, kuriuose jis jaučiasi mylimas.

 

„Manau, kad meilę galima prilyginti rūpesčiui, nes tai tapatu, todėl prieš dovanodami dovanas ar planuodami fotosesiją, šeimininkai pirmiausia turėtų sąmoningai suprasti savo keturkojo šeimos nario poreikius ir juos patenkinti, užtikrinti fizinę bei emocinę jo gerovę“, – pastebi gyvūnų priežiūros ekspertė ir priduria, jog rūpestis ne visuomet reiškia tik žaidimus ar laiko leidimą drauge, tai ir laiku pastebėta problema bei žinojimas, kaip ją išspręsti.

 

„Sveika, subalansuota, visavertė mityba, gebėjimas perskaityti etiketes, supratimas, kas patenka į augintinio burną, organizmą, kas jam neša naudą, o kas gali pakenkti, net gebėjimas laiku pastebėti pasikeitusį elgesį, pranešantį apie galimas problemas, – visa tai yra tikroji meilė augintiniui“, – tikina K. Tuminauskaitė.

 

Grakštus maltos bišonas atidžiai klauso šeimininkės komandų

 

„Nutinka ir taip, kad augintinis, rodos, gyvena svajonių gyvenimą, turi viską, ko reikia – maistas, žaislai, kasdienis šeimininkų dėmesys, bet pavyzdžiui aplink jo akis „puikuojasi“ rudos ašarų dėmės. Ir tai tikrai nereiškia, kad šeimininkai jo nemyli. Dar ir kaip myli, tačiau tikrasis rūpestis yra ir žinojimas, kodėl taip vyksta ir sprendimo būdų ieškojimas. Galbūt maiste yra netinkamai parinkti baltymų šaltiniai, kurie alergizuoja augintinį (pavyzdžiui vištiena ar jautiena), o gal jam netinka skanėstai su grūdinės kilmės ingredientais?

 

Vienu ar kitu atveju reikia ieškoti išeities, kaip savo mylimam keturkojui padėti. Štai čia slypi tikrasis rūpestis: suprasti, padėti, patenkinti kasdienius jo poreikius“,–  sako ekspertė ir primena, kad sveiko bei laimingo augintinio formulė susideda iš 80% subalansuotos mitybos ir 20% kasdieninės bei veterinarinės priežiūros.

 

„Svarbu nepamiršti ir kasdienės priežiūros – tai ir higienos procedūros, tokios kaip dantų valymas (naudojant tokias priemones kaip dantų pasta šunims, dantų šepetėlis šunims, specialios formos skanėstas ar žaislas), ausų valymas (puikiai tam padės daugiafunkcinė priemonė, šarminis vanduo Tauro Pro Line Pure Mist), nagų kirpimas, maudymas (naudojant 3 žingsnių programą: valymas, funkcija, fiksavimas), tinkamos kosmetikos pasirinkimas, žinojimas, kad jos sudėtyje neturi būti kenksmingų cheminių priemaišų tokių kaip silikonai, parabenai (būtent tokia yra Tauro Pro Line kosmetika), periodiškas apsilankymas pas veterinarus.

 

Šeimininkė drėkina letenėles rudakailiam pomeranijos špicų veislės šuneliui

 

Į kasdienį rūpestį įeina net ir temperatūros už lango įvertinimas, tinkama augintinio apranga ir apsauga nuo žvarbaus oro. Visa tai – rūpestis, o juk rūpestis = meilė“, – apibendrina K. Tuminauskaitė.

 

Abipusė gerovė

 

Kaip teigia KIKA atstovė, psichologai išskiria net kelias naudas, kurias teikia augintiniai: jie gali padėti šeimininkui sumažinti įtampą ir stresą, pagerinti nuotaiką ir netgi kurti sveikus įpročius. Taip pat pastebima, jog žmonės, kurie turi gyvūnus, rečiau patiria vienišumo jausmą, o kasdienis šuns vedžiojimas gali teigiamai atsiliepti net ir šeimininko fizinei sveikatai, svorio kontrolei.

 

Santykio nauda pastebima ir augintiniams – glostomi gyvūnai išskiria daugiau laimės hormono oksitocino, o maitinami pagal taisyklingos mitybos ratą (80 proc. sausas maistas ir apie 10–12 proc. konservuotas pašaras, maždaug 3–5 proc. skanėstai, o likusi dalis, 1–3 proc., – papildai) yra energingesni. Subalansuota ir visavertė mityba, tinkamai pagal augintinio gyvenimo etapą parinkti papildai, gali padėti prailginti jo gyvenimą.

 

Jaunas grakštus pilkakailis katinas vaikšto šalia sauso pašaro pakuočių

 

Tačiau K. Tuminauskaitė pastebi, jog neužtenka vien glostyti savo šunį ar katę, kartu leisti laiką, žaisti ar šerti gyvūną – esame atsakingi už fizinę ir psichologinę savo keturkojo gerovę.

 

„Augintinis, kaip mažas vaikas – pats savimi nepasirūpins, todėl šeimininkai turi atsakingai patikrinti, ar naudojama kosmetika yra natūrali, o sausas maistas – subalansuotas ir pilnavertis, prieš einant į lauką – įvertinti temperatūrą ir, jei reikia, gyvūną aprengti, pasirūpinti šviesą atspindinčiomis detalėmis, saugoti jo pėdutes (naudojant tokias priemones kaip batukai, kojinytės, pėdučių balzamas). Atsakingas požiūris į augintinio gerovę padės kuo ilgiau džiaugtis abipuse meile“, – apibendrina ekspertė ir linki, kad Meilės diena augintiniams būtų kiekvieną dieną.

 

Maltos bišonų veislės šunelis aprengtas stilingu juodu kombinezonu ir avi prie priderintus batukus

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!