Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Su augintiniu į lauką – TOP 3 ekspertų patarimai, kodėl verta atnaujinti vedžiojimo aksesuarus pavasarį.

2023-04-20
Su augintiniu į lauką – TOP 3 ekspertų patarimai, kodėl verta atnaujinti vedžiojimo aksesuarus pavasarį.

Pavasaris jau tvyro ore, tad vis dažniau vakarus ar savaitgalius renkamės leisti gryname ore – miškuose, parkuose, tyrinėdami dar neišvaikščiotus takus aplink gyvenamąją vietą ar miestą. Žinoma, kartu pasiimame ir augintinį. Ar žinojote, kad atėjus pavasariui būtina pasirūpinti ne tik augintinio apsauga nuo erkių, bet ir atsinaujinti vedžiojimo aksesuarus? Mūsų ekspertai pristato Jums 3 priežastis, kodėl pavasaris yra puikus metas atnaujinti vedžiojimo aksesuarus.

 

 

Taip kaip per žiemą, dėl didelių temperatūrinių skirtumų ir drėgmės, nusidėvi mūsų batai, pirštinės ar rankinės – taip pat nusidėvi ir pavadžiai, antkakliai ir petnešos. Tačiau nusidėvėję batai – nėra tokia kritinė problema kaip dėl staiga suplyšusio antkaklio išrūkęs šuo. Būtent dėl Jūsų augintinio saugumo, rekomenduojame atidžiai apžiūrėti vedžiojimo aksesuarus ir pamačius nusidėvėjimą – kuo skubiau pakeisti jį nauju.

 

Dėl kailio keitimosi, ypač ilgo ir dvigubo kailio šunims, gali prireikti atnaujinti petnešas ar antkaklį, kadangi dėvėtas žiemą, pavasarį jau gali būti per didelis. Taip pat, labai svarbu, kad augintiniui priaugus svorio ar paaugus petnešos ar antkaklis nespaustų, neveržtų ir nevaržytų judesių. Per stipriai užveržtas antkaklis gali sukelti trachėjos problemas, o per mažos petnešos gali sukelti odos dirginimą ir sąvėlas. Atminkite, uždėjus antkaklį šunims turite laisvai užkišti du pirštus, o petnešas – vieną pirštą.

 

Pavasaris dažnai atneša daugiau lietaus ir purvo, kurie gali greitai išpurvinti ir sugadinti jūsų šuns vedžiojimo aksesuarus. Permirkęs ar purvinas antkaklis ar petnešos gali sukelti diskomfortą ir netgi sukelti odos sudirginimą ar infekciją, o pavadėlis – gali daug greičiau nusidėvėti ir nutrūkti. Todėl būtinai reguliariai tikrinkite ir valykite šuns vedžiojimo aksesuarus, o atėjus vasarai – pakeiskite nauju.

 

Kaip pasirinkti tinkamiausią antkaklį, petnešas ar pavadį šuniui?

 

 

Antkaklius turėtų rinktis ilgaplaukiai šunys, kadangi jie sumažina sąvėlų riziką, pvz. Maltos bišonai, Borderkoliai, ilgaplaukiai Jorkšyro terjerai ir kiti. Taip pat puikiai dresiruoti, šalia mokantys eiti šunys.

 

Petnešas rekomenduojama rinktis šunims, turintiems problemų su trachėja ar susiduriantiems su kvėpavimo sunkumais, pvz. Bokseriai, Buldogai ir kt., ir jauniems, su pavadžiu nemokantiems vaikščioti šuniukams, kadangi petnešos nesiglaudžia prie kaklo ir neapsunkina kvėpavimo.

 

Automatinis pavadėlis tiks mažų ir vidutinių veislių, ramesniems, dresuotiems augintiniams – jis nesivelka žeme, išlieka švarus, o atstumą galima lengvai reguliuoti fiksatoriumi.

 

Paprastas pavadėlis rekomenduojamas dresūros metu, nemokantiems šalia eiti jauniems šunims, taip pat itin aktyviems, didelių veislių šunims. Paprastas pavadėlis yra trumpesnis ir tvirtesnis nei automatinis pavadėlis, todėl juo kur kas lengviau kontroliuoti augintinį.  

 

Ieškokite vedžiojimo priemonių, pagamintų iš aukštos kokybės medžiagų, kurios gali atlaikyti natūralų nusidėvėjimą. Tai ypač svarbu šunims, kurie mėgsta kramtyti ar draskyti vedžiojimo aksesuarus, ar nemoka tvarkingai, nesitampant eiti prie jūsų.

 

Jei dažnai vaikštote tamsiuoju paros metu -  rinkitės priedus, kurie padaro jūsų augintinį matomą tamsoje, pavyzdžiui, šviesą atspindinčius antkaklius ar pavadėlius. Tai svarbu, kad jie būtų saugūs vaikščiojant naktį arba esant prastam apšvietimui.

 

Teisingai pasirinkę vedžiojimo aksesuarus, prižiūrėdami juos ir esant poreikiui atnaujindami – užtikrinsite savo augintinio saugumą ir komfortą, kad pasivaikščiojimai kartu taptų kuo malonesni tiek Jums, tiek augintiniui!

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!