Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Spalio 4 – Pasaulinė gyvūnų globos diena

2022-10-03
Spalio 4 – Pasaulinė gyvūnų globos diena

Šios dienos proga, beglobiais besirūpinančios įstaigos rinksis į jau tradicija tapusią, kartu su gyvūnų prekių tinklu KIKA organizuojamą labdaros akciją, kuria skatins žmones nelikti abejingiems ir aukoti būtiniausias priemones, tokias kaip maistas bei kitos augintiniams būtinos prekės, primins žmonėms apie galimybę priglausti naują šeimos narį.

 

Prisijungti į labdaros akciją kviečia ir tvarios mados puoselėtoja kaunietė Augustė Barbora, aplankiusi gyvūnų priegaudą ir iš ten į savo šeimą priėmusi šunį: „Kai prieglaudose tiek daug liūdnų akių, tik ir laukiančių savo šeimininko, pirkti šunelį atrodė tiesiog tuščia.“

Juodai baltas šunelis pozuoja ant šeimininkės rankų

 

Naujas gyventojas reikalauja laiko, bet dovanoja meilę

 

Pati Augustė Barbora pasakoja, kad jos vaikystės gyvūnas buvo triušis, o jos vyro – net keli šunys, todėl turėti augintinį šeimai pasirodė natūralu.

 

Nors neretai kalbama, kad į prieglaudas augintiniai patenka iš prastų gyvenimo sąlygų, tvarumo idėjų šalininkės tai neišgąsdino: „Jų patirtis, tikėtina, prieš patenkant į gyvūnų prieglaudą buvo nekokia, tačiau reikia suprasti, kad augintinis yra atsakomybė ir, nesvarbu, jis iš globos namų ar veislyno,  – su juo reikės dirbti, užsiimti ir išsiauklėti, nes ką įdėsi, tą ir gausi“, – tikina ji.

 

Nors ryšį su augintiniu Augustė Barbora teigia pajutusi greitai, apsiprasti reikėjo tiek šeimininkams, tiek šuniui.

 

„Nuvažiavus į gyvūnų prieglaudą pamačiau Margį, jis iš karto krito į akį, o pavedžiojusi tiesiog pajaučiau, kad jis yra mano gyvūnas, suklikino, – juokiasi kaunietė ir priduria, kad vardą augintiniui visgi teko pakeisti. – Prieglaudoje jis buvo pavadintas Panku, tačiau šis vardas jam netiko, todėl pavadinome Margiu – skamba kaip lietuviška karvutė.“

 

Vidutinio dydžio juodai baltas šunelis noriai pozuoja rudenėjančiame parke

 

Mergina atvirauja, kad visgi pirma naktis buvo sunki: „Miegamajame palikome atidarytas duris, jis daug vaikščiojo. Ryte atrodė pasimetęs, lyg norintis išeiti, tačiau jau kitą dieną buvo gerai. Tai ne koks daiktas, o gyvybė – naujas gyventojas, šeimos narys, todėl natūralu, kad šokas buvo tiek jam, tiek mums.“ Tačiau šuns guolis neliko nepanaudotas, jame Margis miegojo jau antrąją naktį. Augustė Barbora tikina iš šuns akių suprantanti, kad, galbūt dar ne visiškai, tačiau jis prie naujų namų ir šeimininkų jau priprato.

 

„Su vyru esame tarsi nepriklausomi paukščiai, tačiau priglaudus Margį atsirado daugiau atsakomybių – ryte anksčiau atsikelti, pavedžioti, laiku paduoti valgyti, – apie tai, kas pasikeitė, pasakoja Augustė Barbora ir pastebi, jog mainais ji džiaugiasi gavusi namų jaukumą ir meilę. – Gera, kai grįžti namo ir tave pasitinka, tavęs laukia, atbėga su šypsena ir iškištu liežuviu.“

 

Aukoti beglobiams kviečia net 5 miestuose

 

Šiemet gyvūnų prekių tinklas KIKA, kaip ir kasmet, Pasaulinės gyvūnų globos dienos proga, spalio 4 ir 8 dienomis, savo parduotuvėse organizuoja labdaros akciją, kurios metu pas save kviečiasi beglobių organizacijų atstovus ir padeda jiems surinkti taip reikalingą paramą maistu ir kitomis priemonėmis bei priminti žmonėms apie galimybę patiems priglausti augintinį.

 

Trys rudakailiai šuneliai žiūri per beglobių gyvūnų prieglaudos voljero groteles

 

Spalio 4 dienos labdaros akcijoje dalyvaus VšĮ Nuaro fondas (Klaipėdoje, PC „Banginis“, Šilutės pl. 35 ir Kaune PC „Akropolis“, Karaliaus Mindaugo pr. 49).

 

Nespėję labdaros akcijoje sudalyvauti spalio 4 d. tai padaryti galės ir spalio 8 d., kuomet toje pačioje akcijoje dalyvaus ir asociacija „Keturkojo viltis“ (Alytuje, PC „Maxima“, Santaikos g. 34), VšĮ „Beglobis“ (Vilniuje, PC „Rimi“, Žirmūnų g. 64), VšĮ „Penkta koja“ (Kaune, PC „Mega“, Islandijos pl. 32) ir „Šiaulių letenėlė“ (Šiauliuose, PC „Akropolis“, Aido g. 8).

 

Beglobių gerove rūpinasi jau daugiau nei 10-metį

 

Kaip teigia KIKA GROUP, UAB komunikacijos projektų vadovė K. Tuminauskaitė, paremti ir padėti gyvūnų prieglaudoms žmonės gali ištisus metus, o pats prekybos tinklas tai daro jau ilgiau nei 10-metį: remia ne vieną šunų prieglaudą bei gyvūnų globos namus tuo, kas reikalingiausia, dažniausiai tai būna sausas maistas šunims arba sausas maistas katėms bei įvairios higienos bei vet. priemonės. Taip pat dalinasi edukaciniu turiniu, dalyvauja visuomenės sąmoningumą apie gyvūnų gerovę ir apsaugą skatinančiose iniciatyvose, tokiose kaip „Gyvūnų gerovės metai 2022“, kurią inicijuoja Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija.

 

„Kas mėnesį beglobių prieglaudoms paaukojame virš tonos sauso pašaro. Taip pat jau ilgą laiką savo parduotuvėse turime aukų dėžes, į kurias bet kuris klientas, neabejingas beglobiams gyvūnams, gali paaukoti būtiniausių priemonių, kaip šunų ėdalas ar sausas kačių maistas, kurios yra perduodamos beglobių organizacijoms visoje Lietuvoje“, – paramos galimybes augintiniams pristato K. Tuminauskaitė.

 

Nuo 2015 iki šių metų Lietuvoje ir Estijoje savo parduotuvėse KIKA vykdė ir „Laikinų namų“ projektą, kurio metu naujus namus padėjo rasti daugiau nei 3000 kačių ir šunų iš beglobių prieglaudų.

 

Įmonė taip pat kviečia palaikyti nuo karo Ukrainoje nukentėjusias beglobių gyvūnų organizacijas bei gyvūnus auginančius žmones, aukojant įmonių grupės įkūrėjų Janitos ir Tauro Plungių Labdaros ir Paramos fondui.

Nuotraukoje pademonstruota beglobių gyvūnų prieglauda ir pašaro pakuočių jai perdavimo momentas

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!