Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Pirmą kartą Lietuva pakviesta dalyvauti prestižiniame pasaulio šunų konkurse

2019-03-13
Pirmą kartą Lietuva pakviesta dalyvauti prestižiniame pasaulio šunų konkurse
Šią savaitę, Birmingeme vykstančios prestižinės pasaulio šunų parodos „Crufts“ konkurso „Eukanuba World Challenge“ iškilmingoje finalo eisenoje, pirmą kartą suplėvesavo Lietuvos vėliava. Mūsų šaliai atstovavęs garbanotasis bišonas Tauro Misoko, iš Kaune įsikūrusio „Tauro kennel“ veislyno, pateko į gražiausių pasaulio šunų – TOP finalą. Šiais metais konkurse dalyvavo šunys iš 36 pasaulio šalių.
 
„Eukanuba World Challenger“ konkursas vyksta savaitę. Burtų keliu šunys, atvykę į konkursą iš 36 šalių, suskirstomi į 3 grupes. Kiekvienai grupei teisėjauja skirtingi teisėjai, kurie paskiriami taip pat burtų keliu. Stebint tūkstančiams žiūrovų, tiek susirinkusių arenoje, tiek žiūrinčių tiesioginę TV transliaciją, iš kiekvienos grupės išrenkamas šunų ketvertukas ir taip sudaromas pasaulio TOP šunų dvyliktukas. Finalo laimėtojus paskelbia nepriklausomas teisėjas.
 
„Būti šio konkurso TOP‘e tolygu laimėti olimpinėse žaidynėse, todėl didžiuodamiesi skiriame šį dar vieną tarptautinį pripažinimą Lietuvos šimtmečiui, – sako veislyno įkūrėja Janita Januškauskaitė-Plungė. – Pernai iš pasaulio čempionato, vykusio Amsterdame, atsivežtus apdovanojimus taip pat skyrėme garbingai mūsų šalies sukakčiai. Tąkart mūsų Maltos bišonai ir garbanotieji bišonai pelnė po du čempiono ir vicečempiono titulus, o pats veislynas pateko į TOP 6 pasaulio reitinge.“
 
Konkurse dalyvavęs garbanotasis bišonas Tauro Misoko yra pripažintas 2018 m. „Lietuvos TOP šuo“. Toks titulas suteikiamas pagal nustatytas Lietuvos kinologų draugijos taisykles daugiausiai čempiono titulų per metus surinkusiam šuniui ir daugiausiai jų surinkusiam parodose „Best in show“ ir „Best in group“ nominacijose. 2018 m. Misoko tapo 27 šalių čempionu, laimėjo 20 „Best in show“ nominacijų, visame pasaulyje užkariavo teisėjų ir gerbėjų širdis.  
 
Pasak J. Janušauskaitės-Plungės, Tauro Misoko išskirtinumą ji pastebėjo nuo mažens: „Tai toks šuo, kuris tiesiog „kvėpuoja“ šeimininko nuotaika: įdėmiai žiūri į akis, stebi net mažiausią mano veiksmą ir iškart į jį reaguoja. Tarp mūsų esamo ryšio sunku nepastebėti. Konkurso teisėjai, tikėtina, įžvelgė, kokią auksinę charizmą turi Misoko, nors pagrindiniai vertinimo kriterijai buvo atsižvelgiant į nustatytų standartų atitikimą, puikų kirpėjo ir stilisto (angl. groomer) paruošimą ir paties šuns begalį norą rodytis publikai.“
 
Konkurso „Eukanuba World Challenge“ tikslas – surinkti stipriausius bei gražiausius šunis iš viso pasaulio ir kartu pasidžiaugti jų pasiekimais bei veislių grožiu. Išrinkus geriausių šunų TOP, kiekvienam šuniui išeinant į areną greta nešama šalies, iš kurios jis atvykęs, vėliava.  
 
TOP šunys tai žymiausi savo šalies šunys, laimėję daugiausiai čempionų titulų „Best in shoe“ ir „Best in group“ nominacijose, ir kurių krepšeliuose puikuojasi ne vienas pasaulio ar Europos čempionatų apdovanojimas. TOP šunys beveik visus metų savaitgalius praleidžia parodose ir puikuojasi ant didžiausių pasaulio parodų pjedestalų. 
Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!