Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Patarimai, kaip apsaugoti augintinius nuo karščio: padėti gali vėsinantis kilimėlis

2022-07-07
Patarimai, kaip apsaugoti augintinius nuo karščio: padėti gali vėsinantis kilimėlis

Karštą vasaros dieną augintiniui, kaip ir žmogui, kyla perkaitimo grėsmė, tačiau jis pats savimi pasirūpinti negali – tai šeimininko pareiga. Veterinarai pastebi, kad kasmet gyvūnų perkaitimo atvejų pasitaiko vis dažniau, o laiku nespėjus sureaguoti, jis gali baigtis netgi mirtimi.

 

Jei pastebėjote, kad augintinis darosi vangus ar pradėjo keistai elgtis, reikia nedelsiant jį vėsinti ir gaivinti, o jei situacija negerėja – nedelsiant kreiptis į specialistus. Tačiau KIKA atstovė veterinarijos gydytoja Rasa Bičiulaitienė pažymi, jog perkaitimo yra paprasta išvengti imantis prevencinių priemonių ir tinkamai prižiūrint savo keturkojį draugą. Viena populiariausių ir efektyviausių priemonių – vėsinantis kilimėlis.

 

Ilgakailė katė ilsisi ant melsvo vėsinančio kilimėlio, pakloto ant minkštos sofos

 

Pavojus keliaujant su augintiniu

 

Vet. gydytoja Rasa Bičiulaitienė atkreipia dėmesį, kad itin dažnai pasitaiko atvejų, kai gyvūnai perkaista karštą vasaros dieną palikti automobilyje vieni. „Automobilyje karštą vasaros dieną yra itin tvanku. Net jei pastatėte jį pavėsyje, gyvūnas vis tiek gali patirti šilumos smūgį, todėl augintinio palikti vieno nederėtų. Net jei išeinate trumpam, tuomet būtina palikti pravirus langus ir vandens“, – kalba ekspertė.

 

Pasak R. Bičiulaitienės, vienas svarbiausių dalykų – su savimi visuomet turėti švaraus, geriamo vandens. „Dažnai šeimininkai klausia – kaip apsaugoti šunį nuo karščio? Taigi, pirmiausia, nesvarbu ar einate pasivaikščioti, ar keliaujate automobiliu – visuomet pravers kelioninė gertuvė šunims, pripildyta švariu vandeni. Karštą vasaros dieną šeimininkai neretai augintinius su savimi pasiima prie vandens telkinių, tačiau svarbu suprasti, kad jų vanduo taip pat nėra tinkamas gerti – augintinis gali pasigauti bakterijų ir vėliau prastai jaustis, patirti alerginę reakciją, viduriuoti, ypač, jei vanduo žydi“, – pastebi ji ir priduria, kad šiais laikais galima įsigyti tokį produktą, kaip išmani gertuvė, kuri turi ne tik užraktą, neleidžiantį vandeniui išbėgti, bet ir subėgimo atgal į buteliuką funkciją, kuri leidžia supilti vandenį atgal į gertuvę jei augintinis visko neišlakė.

 

Karštą vasaros dieną, nedideliam pūkuotam šuneliui, moteris duoda atsigerti vandens iš patogios ir stilingos Misoko gertuvės

 

Išsiruošus į išvyką prie vandens, šeimininkai turėtų žinoti ir kaip saugiai mėgautis maudynėmis. „Jei leidžiate savo augintiniui pasipliuškenti vandenyje, jis sušlampa tik iki pusės, tad svarbu nepamiršti sudrėkinto ir jo galvą – tai apsaugos nuo galimo saulės ar šilumos smūgio“, – pataria R. Bičiulaitienė ir pastebi, kad maudynes paversti smagesnėmis gali plūduriuojantys žaislai, tinkami žaisti vandenyje.

 

Pravers vėsinančios priemonės

 

Vet. gydytoja Rasa Bičiulaitienė dalinasi, kad tiek namuose, tiek kelionių metu, gali praversti ir specialiai gyvūnams sukurtos vėsinančios priemonės, tokios kaip drėgni rankšluosčiai ar vėsinantis kilimėlis šunims. Pastaruosius galima naudoti patiesiant guoliuose, šuns būdoje, automobilyje ar tiesiog namuose – jie palaiko reguliarią kūno temperatūrą šiltos dienos metu. Vėsinimas vyksta nuo kūno kontakto su kilimėliu, nereikia elektros energijos ar vandens. Ekspertė pristato ir naujieną – šaldančius laižymo „kilimėlius“, į kuriuos galima įtrinti kokį nors skanėstą ir užšaldyti, o vėliau augintiniui duoti mėgautis tarsi ledais.

 

Ypatingai kelionėse, anot veterinarijos gydytojos, yra pravartu turėti specialius rankšluosčius, kuriuos sudrėkinus reikia dėti gyvūnui ant nugaros, galvos, kaktos. „Jie maloniai vėsina, o prireikus gali padėti sausinti kailį ir sugerti drėgmę, jei gyvūnas sušlampa.“, – kaip atvėsinti šunį pasakoja ekspertė.

 

Šie rankšluosčiai yra ypatingai svarbūs tiems šunims, kurie turi sudėtingą kvėpavimo sistemą, pavyzdžiui, Pomeranijos špicai, Čihuahua, Karaliaus Karolio spanieliai – jiems nuo karščio gali patinti šnervės, smegenys ir šunys gali netgi mirti“, – perspėja ji.

 

Karšta vasaros diena, moteris ant kelių laiko nedidelį pūkuotą šunelį, apklotą rožiniu vėsinančiu rankšluosčiu

 

Šeimininkai taip pat gali rinktis vėsinančius guolius bei antkaklius-liemenes. „Vėsinančiame guolyje patogu ir malonu gulėti net karštomis dienomis, o sušlapęs jis itin greitai džiūsta. Antkaklis-liemenė puikiai tinka aktyvesniems gyvūnams – ji palaiko optimalią kūno temperatūrą, pavyzdžiui, sporto, dresūros metu, dalyvaujant įvairiose rungtyse, taip padėdama lengviau iškęsti karščius“, – pristato R. Bičiulaitienė.

 

Pasirūpinkite visokeriopa apsauga nuo saulės

 

Pasak vet. gydytojos Rasos Bičiulaitienės, nors Lietuvoje tai dar nėra itin populiaru – nuo tiesioginių saulės spindulių gyvūnus gelbsti ir kepurės, o šalyse, kuriose kaitra vyrauja ištisus metus, šunys nešioja ne tik jas, bet ir batukus, apsaugančius nuo įkaitusio grindinio.

 

Įkaitusi žemė gali pažeisti augintinio pėdutes, todėl šiltuoju metų laiku ekspertės rekomenduojama prekė – pėdučių balzamas, apsaugantis odą nuo kaitros ir skilinėjimo. „Augintinių pėdutės kenčia ne tik nuo šalčio ir žiemą barstomų druskų – nuo karščio vasarą jos taip pat sausėja bei eižėja, todėl jas reikia drėkinti. Jeigu ilgai būname ant saulės, pėdutės gali netgi ir nudegti, o po to būti labai skausmingos – tada šunys pradeda jas laižytis, atsiranda žaizdos, o specialus pėdučių balzamas šunims apsaugo jas nuo karščio ir sausumo bei padeda palaikyti drėgmę“, – pastebi R. Bičiulaitienė.

 

Taip pat ekspertė pažymi, jog naujo sezono – vasaros – pradžia, yra puiki proga atnaujinti ne tik savo, bet ir augintinio garderobą, tačiau reikėtų nepamiršti vieno akcento. „Jei nusprendėte papildyti savo keturkojo draugo spintą, be vasariškų drabužių ir aksesuarų, nepamirškite, jog vasarą saulė mus džiugina ne kasdien, todėl jūsų sąraše būtinai turi atsirasti ir lietpaltis“, – siūlo vet. gydytoja R. Bičiulaitienė.

 

Lietingą vasaros dieną, vidutinės veislės šuo vaikšto vešlioje pievoje, aprengtas stilingu tamsiai rožiniu lietpalčiu

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!