Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Norite būti draugiški aplinkai? Pradėkite nuo savo katės kraiko

2022-01-27
Norite būti draugiški aplinkai? Pradėkite nuo savo katės kraiko

Augintinių šeimininkai vis dažniau ieško tvaresnių sprendimų įprastoms prekėms pakeisti. Todėl gamtą tausojančiais produktais pildosi ir parduotuvių lentynos, kad sąmoningi šeimininkai galėtų rinktis ekologiškesnius ir natūralesnius sprendimus vardan savo augintinių gerovės.

 

Šeimininkai savo augintiniui stengiasi suteikti geriausia, ką duoda gamta, tačiau ar kada susimąstėte, kokį ekologinį pėdsaką palieka jūsų katės kraikas? Tiesa, anot „KIKA“ parduotuvių tinklo vadovės Lolitos Bareikienės, pirkėjams įprastą silikagelio kraiką jau galima pakeisti kur kas ekologiškesnėmis alternatyvomis.

 

Didina taršą

 

Kačių kraiką XX a. viduryje išrado polimerų chemijos specialistas amerikietis Williamas Mallow iš Ohajo valstijos. Jis sugalvojo kraiko sudėtį, ne tik sugeriančią gyvūnėlių šlapimą ir neutralizuojančią išmatų kvapą, bet ir savo kvapu traukiančią kates, kad šios norėtų tuštintis tam skirtoje vietoje. Tačiau vienos pagrindinių problemų, su kuriomis buvo susiduriama nuo pat kraiko naudojimo pradžios yra ekologiškumo ir natūralumo problema.

 

„Įprastas kraikas, toks kaip silikagelio, gali būti sunkiai suyrantis, todėl jis dažnai žalingas aplinkai, nes kaupiasi sąvartynuose, – kodėl toks kraikas nėra ekologiška alternatyva pasakoja ekspertė. – Problemą pagilina ir tai, jog kraikas dažniausiai išmetamas į plastiko maišus, kurių gamyba palieka didžiulį CO2 pėdsaką ir kurie nesuyra tūkstančius metų – vidutiniškai tam išnaudojama maždaug 30 plastikinių maišelių per mėnesį. Tai reiškia, kad per metus dėl kraiko dėžutės valymo vienas katės šeimininkas išmeta net apie 365 plastikinius maišelius.“

Velvet Paw TOFU kraikas – draugiškas aplinkai

 

L. Bareikienė atkreipia dėmesį, kad šiuo metu rinkoje galima rasti Velvet Paw TOFU kraiką, kuriam gaminti naudojama perdirbta žirnių ląsteliena ir natūralūs kvapai. Dėl savo natūralios sudėties jis yra biologiškai skaidus, todėl tinkamas kompostuoti ir naudoti kaip natūralią trąšą: „kompostuodami kraiką jūs ne tik jo neišmesite ir nežalosite aplinkos, bet ir grąžinsite jį atgal į gamtą.“ Ne veltui šio kraiko šūkis ir yra – „Iš gamtos į gamtą“.

 

„Velvet Paw TOFU kraikas yra pagamintas iš 100 proc. natūralios, perdirbtos žirnių ląstelienos, be jokių sintetinių priedų, todėl nedulka, yra saugus augintiniams – nedirgina kačių pėdučių ir nelimpa prie kailiuko, o šeimininkai gali džiaugtis, kad kraikas neišsinešioja po namus ir neutralizuoja kvapus“, – aplinkai draugišką alternatyvą pristato ekspertė.

 

„Katei pasinaudojus tualetu, kraiko granulės vos per pusantros sekundės sugeria drėgmę ir sušoka į grumstelius, todėl nebūtina skubėti keisti visą dėžutę – pakanka išimti grumstelį, kurį galite saugiai nuleisti į tualetą. Dėl natūralios sudėties, kraikas yra ne tik biologiškai skaidus, bet ir tirpus vandenyje, tad jums neprireiks plastikinių maišelių“, – apie naudą kalba L. Bareikienė ir priduria, kad savybė, jog kraikas sušoka į vieną vietą, lemia ir tai, kad jo užtenka ilgesniam laikui, tad šis kraikas – ekonomiškas pasirinkimas.

 

Kačių kraiko produkcija

Koks kraikas tinkamas jūsų katei?

 

Vien žinoti, jog kraikas yra natūralus ir draugiškas aplinkai, anot ekspertės, nepakanka.

„Rinkdami kraiką savo mylimai katei turite nepamiršti atsižvelgti ir į individualius jos poreikius. Pavyzdžiui, jei auginate ilgaplaukę katę jai labiau tiks smulkesnės granulės (1,5 mm), kurios nelips prie kailiuko ir neišsinešios po namus bei bus švelnesnės, tad mažiau braižys jautrias pėdutės“, – kaip išsirinkti kraiką pasakoja L. Bareikienė.

Kraiką derėtų rinktis ir atsižvelgiant į augintinio amžių bei jų poreikį, pavyzdžiui – ar jūsų katė yra sterilizuota, alergiška ar jautri? „Velvet Paw TOFU kraikas yra funkcinis. Jis savo tekstūra, kvapais bei sudėties sprendimais yra pritaikytas skirtingoms katėms, kad būtų naudingas ir patogus naudoti. Pavyzdžiui, galite rasti kraiką, skirtą specialiai jauniems kačiukams, kurie yra itin jautrūs, tad jiems rekomenduojamas kraikas su ramunėlėmis. Taip pat rasite kraiką alergiškoms, jautrioms ir net sterilizuotoms katėms“, – apie kraiko funkcinius skirtumus kalba ekspertė.

 

Teisingai prižiūrėkite dėžutę

Ekspertė primena, kad ne mažiau svarbu nei pats kraikas yra ir tinkama jo dėžės priežiūra.

 

„Kiek kraiko pilti į dėžutę, priklauso nuo pasirinktos rūšies. Tradicinės rūšies kraikas turėtų būti keičiamas kas 3–5 dienas, priklausomai nuo katės šlapinimosi dažnio. Na, o Velvet Paw TOFU kraiko rekomenduojama pilti apie 3–4 cm, tačiau kadangi kasdienei jo priežiūrai užtenka pašalinti į grumstelius sušokusį kraiką ir tiesiog įpilti tiek, kiek jo buvo pašalinta, visiškai pakeisti ir išplauti katės tualetą gali reikėti vos kartą per mėnesį, – apie dėžutės priežiūrą kalba L. Bareikienė. – Dėžutę plaukite po drungnu tekančiu vandeniu, keletą kartų praskalaukite švelniu valikliu ar skystu muilu. Priežiūrai galite pasitelkti ir tam skirtas, specialias priemones, kurios padeda ne tik išplauti nešvarumus, bet ir naikina bakterijas bei kvapus.“

 

Kačių kraikas pilamas į dėžutę

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!