Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Lietuvos kinologai Europos šunų parodoje džiugino puikiais rezultatais

2015-09-09
Lietuvos kinologai Europos šunų parodoje džiugino puikiais rezultatais

Rugsėjo 3–6 dienomis Norvegijos sostinėje Osle vyko kasmet didžiulio susidomėjimo sulaukianti Europos šunų paroda. Šiemet parodoje dalyvavo beveik 12 tūkstančių įvairių veislių šunų iš 51 šalies. Be to, parodoje pasirodė daugiau nei 140 jaunųjų vedlių.

Kaip ir buvo galima tikėtis, didžiausias parodos dalyvių skaičius buvo iš Skandinavijos šalių – Norvegijos, Švedijos, Suomijos ir kaimyninės Rusijos. Mūsų šalies atstovai Europai šiemet pristatė 81 šunį.

Daugybė įvairių veislių šunų varžėsi dėl gražiausio Europos šuns titulo, kuriuo šiemet buvo išrinktas šiurkščiaplaukis foksterjeras Kingarthur Van Foliny Home iš Belgijos (sav. D. Uiterwijk).

Mūsų šalies atstovai čia taip pat pelnė visą puokštę apdovanojimų. Parodoje puikiai pasirodė veislynas „Tauro kennel“, kuris antrus metus iš eilės buvo išrinktas geriausiu parodos Maltos bišonų veislynu. Tiesa, šis įvertinimas veislynui buvo suteiktas ir Pasaulinėje šių ir praėjusių metų šunų parodose. Šio veislyno šunys gavo puikius įvertinimus – Maltos bišonas Tauro Atene išrinktas geriausiu mažyliu, o Tauro Penelope atviroje klasėje tapo Europos vicečempione, garbanotasis bišonas Tauro Astaporas (Boris) jaunimo klasėje tapo Europos vicečempionu.

Puikius laimėjimus iš parodos parsivežė ir Japonų činų veislės atstovas O-rei Reiki iš Kauno (K. Butrimova), kuris tapo Europos jaunimo čempionu. Geriausiu Jorkšyro terjerų veislės jaunimo klasės atstovu tapo Lietuvos atstovas Victory Of Life Tai Genijus (sav. V. Gudžiūnienė). Puikiai įvertinti buvo beveik visų veislių mūsų šalies šunys.

Šių metų parodoje įspūdingai pasirodė ir jaunosios mūsų šalies vedlės. Iš beveik pusantro šimto dalyvavusiųjų lietuvaitė Viltė Šokaitytė buvo atrinkta į geriausių jaunųjų vedlių trejetuką.

Lietuvos atstovai, vis dar gyvenantys parodos įspūdžiais, pasidžiaugė, kad renginys suorganizuotas puikiai, tai įrodo ir puikūs šunų įvertinimai – aukštas teisėjavimo lygis ir profesionalumas. Paprašyta pasidalyti nuomone apie parodą, „Tauro kennel“ savininkė Janita Januškauskaitė-Plungė pasidžiaugė: „Kuo toliau, tuo labiau galime įsitikinti, kad Lietuvos kinologų pasiekimai ir žinios tampa matomi tarptautiniu lygmeniu. Tuo nuoširdžiai džiaugiuosi. Smagu, kad jau galime savo šalį garsinti šioje srityje, dalytis savo žiniomis, įžvalgomis ir su užsienio šalių kinologais – juk toks ir yra visų mūsų bendras tikslas.“ Ateinančiais metais Europos šunų paroda kinologų lauks Briuselyje, kur, tikimasi, dalyvaus dar daugiau atstovų iš Lietuvos.

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!