Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

KIKA tapo didžiausiu gyvūnų prekių tinklu Estijoje

2018-10-09
KIKA tapo didžiausiu gyvūnų prekių tinklu Estijoje

KIKA GROUP, UAB valdomas gyvūnų maisto ir priežiūros prekių tinklas KIKA, prieš aštuonerius metus pradėjęs mažmeninę prekybą Estijoje, tapo didžiausiu parduotuvių tinklu rinkoje po to, kai sujungė du valdomus prekių ženklus ZOO PLANET ir KIKA po vienu KIKA vardu.

Parduotuvių tinklas į atsinaujinimus investavo daugiau nei 0,5 milijono eurų ir šiuo metu valdo apie 115 parduotuvių Baltijos šalyse, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Prieš pradėdami mažmeninę prekybą Estijoje, išanalizavome rinką ir pamatėme, kad šioje šalyje nėra gyvūnų priežiūros prekių tinklo ar aiškaus lyderio, – teigia KIKA mažmeninės prekybos tinklo vadovė Lolita Bareikienė. – Veiklą pradėjome nuo 8 parduotuvių, o per tolimesnius veiklos metus atidarėme dar daugiau kaip 30 naujų prekybos vietų.“

Stiprina pozicijas Baltijos šalyse

„Šiemet atliktas tyrimas atskleidė, kad KIKA ir ZOO PLANET žinomumas skiriasi, tačiau priežastys, dėl kurių pirkėjai renkasi vieną iš šių prekybos vietų – vienodos: patogi lokacija, profesionalios konsultacijos, kainos ir kokybės santykis bei asortimentas“, – vardija įmonės atstovė.

Pasak L. Bareikienės, siekiant stiprinti lietuvių prekės ženklo KIKA pozicijas Baltijos šalyse, priimtas strateginis sprendimas abu prekės ženklus sujungti į vieną ir tapti didžiausiu parduotuvių tinklu ne tik Lietuvoje, bet ir Estijoje.

Iki šiol skyrėsi abiejų parduotuvių tinklų asortimentas ir interjeras. Įmonė jau investavo daugiau nei 500 tūkst. eurų į bendrą vizualinį identitetą.

KIKA parduotuvė

Estai augina mažiau gyvūnų, bet išleidžia daugiau

Tyrimo duomenimis, Lietuvoje gyvūnų augintojų yra kiek daugiau – 60 proc., palyginti su 43 proc. Estijoje. Tačiau perkamoji galia Estijoje didesnė – beveik 50 proc. estų vieno apsipirkimo metu išleidžia 30–50 eurų, tokią pat sumą už augintinių priežiūros prekes pakloja apie trečdalį mūsų tautiečių.

Perkamoji estų galia atsispindi ir „KIKA“ pardavimų rezultatuose. Nors kaimyninėje šalyje parduotuvių skaičius 1,5 karto mažesnis nei Lietuvoje, pelnas iš mažmeninės prekybos dalinasi vienodai – po 50 proc.

Nuo veiklos Estijoje pradžios, atsižvelgiant į plėtrą, pardavimai kasmet auga 20–100 proc. Šiuo metu KIKA GROUP, UAB valdo 115 parduotuvių, iš kurių – 43 Estijoje.

KIKA GROUP, UAB mažmeninę prekybą vykdo tik Lietuvoje ir Estijoje, tačiau produkciją eksportuoja į daugiau nei 50 valstybių: Kazachstaną, Ispaniją, Graikiją, Olandiją, Singapūrą, Malaiziją, Honkongą, Šri Lanką, Saudo Arabiją, Egiptą, Izraelį, Pietų Korėją ir kitas.

 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!