Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

KIKA GROUP pristato Lietuvoje sukurtą veterinarinį pašarą šunims: siūlo subalansuotą augintinio dietą

2023-09-27
KIKA GROUP pristato Lietuvoje sukurtą veterinarinį pašarą šunims: siūlo subalansuotą augintinio dietą

Šunims, turintiems sveikatos problemų, tokių kaip labai jautrus virškinimas, inkstų ligos, skrandžio sutrikimai, dermatozė ir daugelis kitų, yra reikalinga specializuota mityba.

 

 

Kad šeimininkams rūpintis savo mylimais augintiniais būtų paprasčiau, o šunys būtų sveiki ir laimingi, KIKA GROUP, UAB priklausančios gamyklos AKVATERA LT, UAB technologijų ir produktų vystymo vadovas Robertas Sičiovas pristato Lietuvoje sukurtą naujieną: Nature‘s Protection Superior Care veterinarinis maistas šunims. Šis, anot jo, padės užtikrinti, kad naudojant dietinius veterinarinius pašarus būtų ne tik veiksmingas maistinių medžiagų balansas, bet kartu būtų ir palaikoma augintinio sveikata bei gera savijauta.​

 

 

Dieta turi atitikti mitybos principus

 

„Dietinis, veterinarinis maistas šunims yra griežtai reglamentuojamas ir jam taikomi itin aukšti kokybės ir saugos standartai. Šios dietos kruopščiai tikrinamos, siekiant užtikrinti, kad jos būtų ne tik veiksmingos, padedančios susitvarkyti su konkrečiais negalavimais, bet kartu atitiktų augintinių mitybos poreikius“, – teigia R. Sičiovas.

 

Jis primena, jog augintinio sveikatos formulę sudaro 20 proc. kasdienė priežiūra ir net 80 proc. tenka mitybai, kurios piramidę sudaro 80 proc. sauso, 10–12 proc. konservuoto pašaro, 3–5 proc. skanėstų ir 1–3 proc. papildų. „Net ir pritaikius dietą, augintinis turi gauti visas jam reikalingas medžiagas, o reikalingiausi mitybos pokyčiai – rinktis lengvai virškinamus baltymus, kurie gali padėti sumažinti alerginių reakcijų riziką ir pagerinti virškinimą“, – pažymi technologijų ir produktų vystymo vadovas.

 

Jis pristato, jog jeigu siekiama diagnozuoti sveikatos problemas arba problemą, susijusią su tam tikro maisto netoleravimu, naudojama eliminavimo dieta: „Eliminavimo dieta yra mitybos planas, kuriuo siekiama identifikuoti jautrumą maistui ar maisto alergiją. Tokios mitybos tikslas yra eliminuoti tam tikrus ingredientus, kad būtų galima nustatyti ar jie augintiniui galėjo sukelti virškinimo ar odos problemas, alergines reakcijas.“

 

 

 

Poreikį diktuoja gyvūnai, o sprendimai gimsta iš patirties

 

Remiantis daugiau nei 35 metų patirtimi, KIKA GROUP, UAB pavyko sukurti visiškai naują, aukščiausios kokybės standartus atitinkančią dietinių veterinarinių pašarų liniją, skirtą spręsti konkrečias augintinių sveikatos problemas. Pasak įmonių grupės įkūrėjos, veisėjos, kinologės ir produktų kūrėjos Janitos Januškauskaitės-Plungės, šiam žingsniui įmonė ruošėsi septynerius metus, per kuriuos buvo renkama informacija, atliekami tyrimai, konsultuojamasi su veterinarais, ieškoma tobula pašaro formulė.

 


„Didžiulė meilė augintiniams jau daug metų padeda mums išlikti Lietuvos rinkoje lyderiaujančiais ir pasaulyje žinomais gyvūnų ekspertais, veisėjais bei kokybiškų produktų kūrėjais. Ilgametė patirtis, dalyvavimas tarptautinėse parodose ir matymas, kad tos pačios problemos kamuoja gyvūnus visame pasaulyje, leidžia suvokti, ko iš tiesų jiems reikia, kad tas problemas išspręsti. Tačiau produktus kuriame remdamiesi ne tik savo patirtimi – mums padeda konsultantai iš viso pasaulio“, – apie tai, kaip veterinarinis pašaras buvo kuriamas pasakoja J. J. Plungė bei priduria, kad atsakingas procesas ir profesionalumas leidžia garantuoti kuriamų produktų kokybę.

 


 

Papildyti unikaliu ingredientu

 

Sičiovas pristato, jog naujasis veterinarinis dietinis šunų pašaras yra jau pamėgtos „Nature‘s Protection Superior Care“ linijos papildymas, skirtas visiems šunų tipams. „Šis pašaras specialiai sukurtas taip, kad atitiktų specifinius šunų, turinčių tam tikrų sveikatos sutrikimų, poreikius. Visiems produktams pagaminti naudojami tik aukščiausios kokybės ingredientai, pasižymintys mažiausia alergijos rizika, skirti užtikrinti geriausią įmanomą poveikį augintiniui“, – tikina technologijų ir produktų vystymo vadovas.

 

„Šis šunų maistas yra išties išskirtinis, nes papildytas unikaliu ingredientu – MicroZeoGen, kuris yra vienas iš svarbiausių mineralų, dėl jame esančio silicio, reikalingų ​tinkamam stiprių kaulų ir tvirtų dantų formavimuisi“, – sako R. Sičiovas. Šis papildas naudingas ir tuo, jog​ gali padėti skatinti toksinų, sunkiųjų metalų, amoniako ir ​patogeninių bakterijų pašalinimą iš organizmo bei maistinių medžiagų absorbciją. Taip pat gali padėti sustiprinti imuninę sistemą bei teigiamai veikti plaukų struktūrą, padaryti kailį tankų ir blizgantį.

 
Net 3 nauji pašarai skirtingoms problemoms spręsti

 

Visos trys naujojo pašaro rūšys yra kurtos vieno gyvūninės kilmės baltymo šaltinio pagrindu, o tai, anot R. Sičiovo, reikšmingai sumažina sudedamųjų dalių netoleravimo riziką.​ Šiuose pašaruose, kaip ir visoje Nature‘s Protection Superior Care linijoje, yra kruopščiai parinktas aminorūgščių balansas, kuris daro skaidresnę ašarų ir seilių struktūrą, taip padedant išvengti kailio rudavimo. Tai – begrūdis šunų maistas, recepte nėra ir glitimo, todėl sumažėja alergijos grūdų baltymams ir glitimo netoleravimo rizika.​

 

Jei augintinis susiduria su pleiskanojančia, raudonuojančia oda, pasireiškia simptomai arba serga atopiniu dermatitu – siūlome rinktis būtent šiai problemai spręsti pritaikytą dietinį veterinarinį pašarą. Tai būtų Nature‘s Protection Superior Care veterinarinis maistas šunims „Dermatosis“. Jame gausu lašišos baltymų, kurie pasižymi dideliu kiekiu Omega-3 ir Omega-6 riebalų rūgščių, kurios gali padėti atkurti pažeistą odos barjerą ir skatinti sveikų plaukų augimą. Taip pat šis, jautriai odai skirtas pašaras, yra papildytas cinku, kuris padeda skatinti sudirgintos odos gijimą.

 

„Pagrindinis šio pašaro baltymų šaltinis – lašiša. Joje gausu Omega-3 ir Omega-6 riebalų rūgščių, kurios yra svarbios odos ir kailio būklei bei padeda palaikyti sveikas ląstelių membranas, galinčias pagerinti odos elastingumą ir atkurti pažeistą odos barjerą. Sudėtyje esantis cinkas gali padėti efektyvinti odos uždegimo, niežėjimo ir paraudimo gijimo procesą bei palaikyti odos barjerinę funkciją ir apsaugoti ją nuo oksidacinės pažaidos, kuri gali prisidėti prie dermatito išsivystymo“, – pristato R. Sičiovas.

 
Jei Jūsų augintinio virškinimas jautrus, jis vemia, viduriuoja – siūlome rinktis būtent jautriam virškinimui skirtą dietinį veterinarinį pašarą. Tai būtų Nature‘s Protection Superior Care  veterinarinis maistas šunims „Gastrointestinal“. Jame dominuoja tik vienas gyvūninės kilmės baltymas – balta žuvis. Produktas taip pat pasižymi sumažintais riebalų ir skaidulų kiekiais – taip pagerinamas vartojamo pašaro virškinamumas ir sumažinamas išmatų kiekis. Taip pat šis pašaras praturtintas optimaliais kalcio ir natrio kiekiais, taip padedant kompensuoti vėmimo ar viduriavimo sukeltus šių mineralų nuostolius.

 

„Didelis lengvai virškinamų baltųjų žuvų baltymų kiekis, esantis pašare, padeda užtikrinti optimalų enterocitų ir žarnyno gaurelių atsinaujinimą bei optimalų mikroelementų pasisavinimą.​ Taip pat šis baltymų šaltinis yra geras pagrindinių maistinių medžiagų, tokių kaip Omega-3 ir Omega-6 riebalų rūgštys, šaltinis, kuris gali padėti palaikyti bendrą sveikatą ir sumažinti žarnyno uždegimą.​ Sumažintas riebalų kiekis gali slopinti kasos stimuliaciją šunims, sergantiems egzokrininiu kasos nepakankamumu“, – pasakoja technologijų ir produktų vystymo vadovas.

 Jei jūsų šuo turi maisto netoleravimo ar alergijos pašaro sudedamosioms dalims simptomų, kurie gali pasireikšti kailio, odos ar virškinamojo trakto pakitimais, tinkamas pasirinkimas – Nature‘s Protection Superior Care dietinis veterinarinis maistas šunims „Hypoallergenic“.

 

Šunų maistas su vabzdžiais sparčiai populiarėja. Vabzdžių baltymai yra ypatingai lengvai virškinami, o tai reiškia, kad augintiniai iš jų gali pasisavinti daugiau maistinių medžiagų, todėl pagerėja bendra sveikata ir savijauta.​ Dėl šių priežasčių, vabzdžiai buvo pasirinkti kaip pagrindinis pašaro baltymų šaltinis, galintis padėti skatinti sveiką raumenų augimą ir atsistatymą.​ Vabzdžiuose  esanti linolo rūgštis gali padėti pagerinti odos stangrumą bei apsaugoti organizmą nuo per didelio vandens praradimo. Taip pat gali padėti sumažinti ingredientų ir maistinių medžiagų netoleravimo simptomus.

 

Alergijai progresuojant arba nepavykstant pašalinti simptomų būtina pasitarti su veterinarijos gydytoju, kuris gebės profesionaliai įvertinti, ar pasireiškianti alergija ir jos simptomai tikrai yra maisto keliama problema ir ar gyvūnui vis dėl to nėra reikalingas gydymas“, – pažymi R. Sičiovas.

 KIKA GROUP, UAB priklausančioje pašarų gamykloje AKVATERA LT, UAB itin didelis dėmesys skiriamas tvarumui, todėl net iki 40 proc. energijos yra gaunama iš šalia gamyklos esančios saulės elektrinės.

 

Šiandien KIKA GROUP, UAB sudaro KIKA mažmeninės bei elektroninės prekybos tinklas Lietuvoje ir Estijoje, kuris turi daugiau nei 120 parduotuvių, taip pat viena moderniausių sausų pašarų gamyklų Šiaurės Europoje AKVATERA LT, UAB, TOP 1 geriausiu pasaulio veislynu pripažintas „Tauro Kennel“, gyvūnų SPA-kirpykla ir mokymų centras „Tauro Grooming Academy“ bei įmonės padalinys Jungtinėse Amerikos Valstijose. Šiuo metu KIKA GROUP, UAB produkciją eksportuoja į daugiau nei 60 pasaulio šalių.

 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!