Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Kelionė su augintiniu: kodėl reikalinga dviračio priekaba arba dviračio krepšys?

2022-08-17
Kelionė su augintiniu: kodėl reikalinga dviračio priekaba arba dviračio krepšys?

Rugpjūtis vis dar lepina gerais orais, todėl daugelis naudojasi proga paskutinį vasaros mėnesį daugiau laiko praleisti gamtoje ir neretai tam renkasi keliones dviračiais. Vis dažniau į tokias išvykas šeimininkai leidžiasi drauge su savo augintiniais, tačiau ekspertai perspėja, kad tokiam laisvalaikio praleidimui reikia tinkamai pasiruošti.

 

KIKA Rinkodaros skyriaus vadovė Greta Savickaitė įvardijo keturias svarbiausias kelionės dviračiu su augintiniu taisykles ir perspėja, kada kelionės visgi derėtų atsisakyti.

 

Įvertinkite savo augintinio pasirengimą

 

Pirmiausia, ką turi padaryti šeimininkas, G. Savickaitės teigimu, yra įvertinti savo augintinio pasirengimą kelionei, jo dydį bei aktyvumą.

 

„Atkreipkite dėmesį, kad ne visų veislių šunys, ypatingai mažieji, gali bėgti šalia dviračio. To atsisakyti rekomenduojama tiems šunims, kurie turi sudėtingą kvėpavimo sistemą, pavyzdžiui, Pomeranijos špicams, Čihuahua, Karaliaus Karolio spanieliams. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į tai, ar augintinis turi antsvorio, jei taip, tuomet rekomenduojama pradėti nuo mažų atstumų, nealinant keturkojo draugo“, – pastebi ekspertė.

 

Tiems augintiniams, kurie nėra pajėgūs bėgti kartu, rekomenduojamos alternatyvos: dviračio priekaba, pernešimo kuprinė bei dviračio krepšys.

 

„Specialus kelioninis dviračio krepšys šuniui tvirtinasi jo priekyje arba gale – jei šuo pavargo, įsodinkite jį ir leiskite toliau mėgautis kelione. Krepšiai yra atviri, tačiau su specialiomis apsaugomis, kad augintinis neiššoktų. Taip pat galite rinktis dviračio priekabą – ji saugo nuo vėjo ir lietaus, o kad gyvūnui būtų patogu, yra paminkštinimas. Taip pat, ne tik kelionėje dviračiu, bet ir išsirengus į ilgesnį pasivaikščiojimą ar žygį, labai patogus pasirinkimas tiek šeimininkui, tiek jo keturkojui draugui, yra pernešimo kuprinė katėms ir šunims su specialiais „langais“, per kuriuos augintinis mato aplinką ir gali saugiai keliauti nepavargdamas“, – alternatyvias keliavimo priemones pristato KIKA Rinkodaros skyriaus vadovė Greta Savickaitė.

 

šuo sepcialioje augintinių priekaboje prie dviračio

 

Važiuokite saugiai

 

Antroji sąlyga, jeigu vis dėlto nusprendėte keliauti dviračiu kartu su augintiniu yra gebėjimas važiuoti saugiai. „Prie dviračio augintinį pratinti turėtumėte gerokai anksčiau nei ruošiatės į kelionę – įsitikinkite, kad augintinis nebijo garso, kitų eismo dalyvių ir pačios transporto priemonės. Taip pat svarbu tai, kad šuo būtų dresiruotas, – pirmiausia, jis turi mokėti tvarkingai eiti šalia šeimininko, klausyti jo komandų, o tik vėliau – ir bėgti šalia dviračio. Kitu atveju, kyla rizika ne tik susižeisti pačiam, bet sužeisti ir augintinį“, – perspėja ekspertė ir priduria, kad tai gali nutikti, pavyzdžiui, į ratus įsisukus pavadėliui.

 

„Specialus pavadėlis šuniui, skirtas keliauti dviračiu, yra lankstus arba stangrus – šeimininkas gali jo rūšį pasirinkti pagal poreikį ir pagal tai, kiek šuo yra išdresuotas, tačiau specialus pavadėlis važiavimui – būtinas“, – pristato G. Savickaitė.

 

Grakštus rudas šuo vedžiojamas su specialiu pavadėliu pritvitintu prie šeimininko dviračio

 

Įvertinkite oro sąlygas

 

KIKA ekspertė pastebi, kad ne mažiau svarbu nei išankstinis pasirengimas, yra ir tinkamos oro sąlygos.

 

„Jei lauke karšta, kaitina saulė ir laikosi aukšta temperatūra, didelis fizinis krūvis augintiniui gresia perkaitimu, todėl tokiu oru alinti jo negalima. Tai galioja ir tokioms pergabenimo priemonėms kaip gyvūnų transportavimo krepšys, kelioninis krepšys šuniui ar katei, pernešimo kuprinė katėms ir šunims – šiltu oru juose augintiniui būnant ilgesnį laiką taip pat gali pasidaryti tvanku, todėl keliauti galima tik tuo atveju, jei saulė nekaitina tiesiogiai į krepšį ar kuprinę. Taip pat reikėtų suplanuoti trumpus sustojimus, pailsėjimui ir atsigaivinimui vandeniu. Nepamirškite ir augintinio pėdučių, jos labai jautrios, tad ilgą laiką bėgant įkaitusiu grindiniu gali smarkiai išsausėti, suaižėti, pasidaryti skausmingos, tad vertėtų pasirūpinti Tauro Pro Line pėdučių balzamu“, – atkreipia dėmesį ekspertė.

 

jaunas ekzotinės veislės katinas pernešamas stilingoje apvalioje augintinio transportavimui skirtoje kuprinėje

 

Taip pat ji pažymi, jog pavojų gali kelti ir lietingas oras – prastėja matomumas, kelias neretai pasidaro slidus, o atsiradus vėjui ir drėgmei tiek šeimininkui, tiek jo augintiniui gresia  peršalimas, tad tokiu atveju kelionę rekomenduojama atidėti. Tačiau jei lietus nėra labai smarkus derėtų apsišarvuoti tokiomis priemonėmis, kaip lietpaltis šuniui, kuris pasitarnaus ne tik kelionių, bet ir pasivaikščiojimų metu.

 

Pasirūpinkite augintinio komfortu

 

Anot G. Savickaitės, kad kelionė su keturkoju draugu praeitų sklandžiai, ketvirtoji sąlyga – nepamiršti pasirūpinti augintinio komfortu.

 

„Keliaudami būtinai su savimi turėkite gertuvę su švariu vandeniu – neleiskite augintiniui gerti vandens iš telkinių, nes juose gausu įvairių bakterijų, galinčių sukelti ligas. Taip pat pasirūpinkite apsauga nuo karščio – pasiimkite su savimi specialų Tauro Pro Line drėgną rankšluostį ar antkaklį-liemenę. Nepamirškite, kad rugpjūtį vis dar labai aktyvios erkės, todėl svarbu apsisaugoti ir nuo jų. Gera mintis būtų įsidėti ir pledą ant kurio kartu su augintiniu galėsite prisėsti, pailsėti“, – vardija ekspertė.

 

„Tikėtina, jog po aktyvios dienos praalksite, tad įsimeskite sau užkandžių. Nepamirškite ir savo keturkojų draugų – skanėstai ar pašaras tikrai juos nudžiugins. Galiausiai, jei keliaujate prie upės, ežero ar jūros, leiskite vandens pramogomis pasimėgauti ir savo kelionės kompanjonui – tam padės MISOKO&CO plūduriuojantys žaislai, kurie taip pat naudingi ir siekiant išvengti perkaitimo“, – svarbiausius kelionės dviračiu atributus vardina G. Savickaitė.

 

„Neabejoju, kad jei tinkamai įvertinsite savo augintinio pasirengimą, aplinkos sąlygas, nepamiršite pasirūpinti jo komfortu ir keliausite kartu tik būdami tikri, kad gebate tai daryti saugiai, kelionė bus sklandi ir maloni“, – apibendrina KIKA Rinkodaros skyriaus vadovė.

iškyla su augintiniu ir šeimininku

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!