Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Kelionė su augintiniu – kaip išrinkti tinkamą transportavimo krepšį ar nešyklę?

2024-07-04
Kelionė su augintiniu – kaip išrinkti tinkamą transportavimo krepšį ar nešyklę?

Augintiniai, atsidūrę mūsų namuose, greitai tampa tikrais šeimos nariais, tad ir leidžiantis į kelionę, neretai norime kartu pasiimti ir juos. Tokiu atveju ieškoma patogaus keliavimo būdo, o viena svarbiausių detalių, padedanti tai užtikrinti, – tinkamas kelionių krepšys ar nešyklė, kurioje augintinis bus gabenamas kelionėse automobiliu, lėktuvu ar netgi dviračiu. Nesvarbu, į kokią kelionę ruošiatės – ar už jūrų marių, ar į kaimyninę valstybę, yra keletas dalykų, susijusių su augintinio sveikata ir saugumu, kuriais reikia pasirūpinti dar prieš kelionę.

 

 

„Tinkamo kelionių krepšio ar nešyklės pasirinkimas jūsų augintiniui ypač svarbus. Prieš renkantis krepšį, turėtumėte pirmiausiai nuspręsti, kokio tipo kelionėms jį naudosite, ar tai bus trumpi pasivažinėjimai iki veterinarijos gydytojo ar ilgesnės kelionės automobiliu. Taip pat atsižvelkite į savo augintinio dydį ir charakterį – vieniems augintiniams tiks uždaras boksas, o kiti norės kuo daugiau matyti“, – sako gyvūnų prekių tinklo „Kika“ prekių kategorijų vadovė Eglė Radžiuvienė ir priduria, kad renkantis šią prekę savo augintiniui, derėtų nepamiršti ir savęs, kad krepšio dydis ir svoris būtų patogus ir jums.

 

Transportavimo priemonės rūšys

 

Kaip aiškina pašnekovė, kiekvienas augintinio šeimininkas pirmiausia turi nuspręsti, kokio tipo transportavimo priemonės jam reikės. Tai gali būti narvas, boksas arba pernešimo krepšys-kuprinė: „Augintinio krepšys, boksas ar narvas yra trys skirtingos transporto priemonės, skirtos gabenti augintinį, tačiau jos turi savo unikalius bruožus ir pritaikomumą skirtingoms situacijoms.“ Pašnekovė dalijasi pagrindiniais šių transportavimo priemonių skirtumais.

 

Krepšys

 

Radžiuvienė pastebi, kad „krepšys dažniausiai yra minkštas arba pusiau standus, pagamintas iš medžiagos ar plastiko, turintis specialias ventiliacijos angas, kad būtų užtikrintas pakankamas oro cirkuliavimas augintinio viduje“. „Jį galima nešioti ant peties arba ant rankos, todėl jis tinka trumpiems pasivaikščiojimams arba kelionėmis automobiliu, taip pat su kai kuriomis oro bendrovėmis, jei atitinka nustatytus matmenų reikalavimus, kaip rankinis bagažas lėktuvu“, – aiškina ji.

 

 

Boksas

 

Boksas, teigia ji, „yra tvirtesnė ir uždaresnė transportavimo priemonė, dažniausiai pagaminta iš plastiko ar metalo, jis suteikia daugiau saugumo ir stabilumo“. Svarbiausi kriterijai: saugumas, stabilumas, pakankama ventiliacija ir erdvė augintinio judėjimui ir poilsiui“, – aiškina ekspertė.

 

 

Narvas

 

Narvas, E. Radžiuvienės teigimu, „yra pagamintas iš metalo ar tvirto plastiko ir suteikia geriausią ventiliaciją bei erdvę augintiniui“. „Jis tinka ilgoms kelionėms automobiliu ar kitais transporto būdais, kai svarbiausia yra augintinio saugumas ir patogumas“, – atkreipia dėmesį specialistė.

 

 

Paverskite gyvūno nešyklę malonia vieta

 

Specialistė, rekomenduoja naudoti gerai vėdinamą krepšį su viršutine ir šonine anga, kad augintiniai galėtų savarankiškai įlipti ir išlipti. Augintinio pratinimo prie krepšio ar narvo procesą ekspertė siūlo pradėti nuo leidimo jį apuostyti, viliojant keturkojį skanėstais. Kai augintinis susipažįsta su šiuo daiktu, reikėtų pamėginti jį lėtai įkelti į krepšį ar narvą. Kai pastarasis jau bus viduje, reikėtų jį pagirti skanėstais. „Kai jie pradeda jaustis komfortabiliai, reikėtų paimti nešyklę ir šiek tiek pavaikščioti, tada nuleisti ant žemės ir išleisti augintinį. Dirbkite šiuo klausimu tol, kol galėsite vaikščioti po namus su augintiniu nešyklėje, viršutinei ir šoninei angoms užsidarius. Tada išeikite į lauką ir galiausiai į automobilį, nuvažiuokite nedidelius atstumus, kad pratinti augintinį.“ – aiškina E. Radžiuvienė.

 

Kelionė dviračiu

 

Kelionėms dviračiu, pasak pašnekovės, reikalingas patvarus, tvirtas ir gerai pritvirtinamas krepšys, kuris gali būti dedamas ant dviračio, arba krepšys-kuprinė. „Svarbiausi kriterijai: tvirtumas, stabilumas ir pritvirtinimo saugumas prie dviračio arba jūsų kūno, taip pat pakankama ventiliacija ir erdvė augintinio patogumui ir saugumui“, – sako ji.

 

Kelionė automobiliu

 

Kai kuriems naminiams gyvūnams nėra nieko įdomesnio, kaip važiuoti vėjuotu keliu, galvą iškišus pro langą, liežuviui sklandant ore. Kitiems automobilis reiškia bauginančią patirtį, daugiausia susijusią su apsilankymu pas gyvūnų kirpėją ar veterinarijos gydytoją. Laimei, kelionei automobiliu augintinį galima paruošti, o iš anksto tuo pasirūpinus, gyvūnas patirs mažiau streso ir leis jums atsipalaiduoti. Ypač tinkamas pasirinkimas kelionėms automobiliu, pasak specialistės, – „tvirtas ir stabilus krepšys arba nešyklė, kuris telpa automobilio bagažinėje ar gali būti pritvirtinamas prie automobilio sėdynės užtikrinant augintinio saugumą judant kelyje. Tai galima padaryti specialiais diržais, tvirtinamais prie saugos diržo ar gyvūno transportavimo narvo ar krepšio, kuriame augintinis keliauja. Taip užtikrinsite, kad nelaimingo atsitikimo metu augintinis patirtų mažiau sužalojimų ir nesužalotų jūsų ar kitų keleivių. Be to, tai užkirs kelią keturkojui laisvai judėti automobilyje ir trukdyti vairuojančiam asmeniui ar kitiems keleiviams", aiškina E. Radžiuvienė.

 

 

Skrydis lėktuvu

 

Skrendant lėktuvu, tinkamas pasirinkimas: „yra patikimas ir atitinkantis aviacijos kompanijos taisykles nešiojamas krepšys, kuriame jūsų augintinis gali keliauti kaip rankinis bagažas arba specialiai priskirtame gyvūnų transportavimo skyriuje“, aiškina E. Radžiuvienė. „Svarbiausi kriterijai: atitikimas aviacijos kompanijos taisyklėms, tinkama ventiliacija, erdvė ir saugumas, kad būtų užtikrinta augintinio gerovė skrydžio metu“, – teigia pašnekovė. Praktikuokite ilgai trunkantį buvimą nešyklėje: nesvarbu, ar turite didesnį šunį, kuris keliaus krovinių skyriuje, ar mažą šunį, kuris keliaus su jumis salone, – turėsite išmokyti jį keletą valandų miegoti narve ar nešyklėje, sako ekspertė. Pavyzdžiui, galite su savo augintiniu keliauti į kavinę, tačiau keturkojo iš nešyklės neišleisti – taip jis pratinsis ilgesnį laiką leisti uždarytame transportavimo narve ar krepšyje, nes lėktuve augintiniai taip pat laisvai vaikščioti negali. Arba galite šią praktiką taikyti ir namuose. Tikslas – ištempti kelias valandas, kad skrydžio metu gyvūnas jaustųsi ramus ir nesiblaškytų.

 

 

Ekspertė taip pat pataria augintinių šeimininkams pasirūpinti, kad jų augintinio nešyklė būtų aprūpinta visais būtiniausiais daiktais: gertuve su vandeniu, garso neskleidžiančiais žaislais, kurie netrukdys bendrakeleiviams, ir skanėstais, padedančiais nuraminti gyvūną. O svarbiausia – šeimininkams reikėtų nepamiršti skirti pakankamai dėmesio savo augintiniui, mat lėktuvas tikrai nėra maloniausia jo buvimo vieta. „Jei jūsų augintinis guli prie jūsų kojų ir nerimauja, galite retkarčiais atsegti jo nešyklę, kad jį paguostumėte arba paduotumėte skanėstų“, – pastebi E. Radžiuvienė.

 

„Kiekvienas transporto būdų turi savo unikalius saugumo, ventiliacijos ir erdvės poreikius, todėl svarbu atidžiai pasirinkti tinkamą kelionių krepšį ar nešyklę, atsižvelgiant į kelionės sąlygas ir jūsų augintinio poreikius. Jei nesate įsitikinęs, kuri gabenimo priemonė geriausiai tiktų jūsų konkrečiai kelionei, patartina pasikonsultuoti su specialistu, pavyzdžiui, veterinarijos gydytoju, kelionių agentūros atstovu ar mūsų parduotuvės konsultantais“, – priduria E. Radžiuvienė.


 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!