Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Kalėdinių dovanų idėjos augintiniams: kas trečias britas pasirūpina gyvūno advento kalendoriumi, lietuviai – santūresni

2022-12-12
Kalėdinių dovanų idėjos augintiniams: kas trečias britas pasirūpina gyvūno advento kalendoriumi, lietuviai – santūresni

Kalėdinių dovanų pirkimo sezonas jau prasidėjo, o jų sąrašuose vis dažniau atsiduria ne tik savi keturkojai šeimos nariai, bet ir artimųjų augintiniai, o jiems leidžiamos sumos kasmet vis auga.

 

Pernai Didžiojoje Britanijoje atliktas tyrimas parodė, kad net trečdalis apklaustųjų didesnę sumą kalėdinei dovanai skiria savo augintiniui, o ne draugui. Remiantis jo rezultatais, dovanos kaina gyvūnui svyravo nuo 26 iki 45 svarų – tiek pat išleidžiama ir artimam šeimos nariui, lyginant su 11–25 svarais draugui. Net 16 proc. apklaustųjų patvirtino, kad augintinio dovanai išleido daugiau nei savo partneriui, o dar įdomiau tai, jog brangesnes dovanas šuniui ar katei, nei antrai pusei, dažniau pirko vyrai.

 

Remiantis Amerikos augintinių produktų asociacijos duomenimis, tikimasi, jog šiemet keturkojų kalėdinės dovanos vien amerikiečiams atsieis apie 60 milijardų dolerių.

 

Du korgi veislės šuneliai kalėdinėje aplinkoje, šalia papuoštos eglutės

 

Neįtikėtini šeimininkų pasirinkimai

 

Kaip teigia KIKA atstovė, komunikacijos projektų vadovė Karolina Tuminauskaitė, ne tik augintinių šeimininkai, bet ir gyvūnų prekių gamintojai kasmet tampa vis išradingesni.

 

„Nors Lietuvoje tokios prekės dar nėra populiarios, užsienyje šeimininkai Kalėdų proga savo keturkojams šeimos nariams gali padovanoti, pavyzdžiui, jei gyvena ten, kur karšta, akinius nuo saulės, taip pat specialias nagų lakavimo priemones ar būtent augintiniui skirtus šventinius gėrimus“, – apie išskirtines dovanas augintiniams kalba K. Tuminauskaitė.

 

Įdomu ir tai, jog kai kurie gyvūnų augintojai per šventes savo šuniu ar kate pasirūpina ne tik dovanodami dovanas: „Prieš kelerius metus Anglijoje atliktas tyrimas parodė, jog daugiau nei pusė šeimininkų pakabina augintiniui atskirą kalėdinę kojinę, net 34 proc. pasirūpina specialiai gyvūnui skirtu advento kalendoriumi, o 29 proc. šeimininkų savo gyvūnams parašo kalėdinius atvirukus, nepaisant to, jog jie nemoka skaityti“, – teigia ekspertė ir pastebi, kad Lietuvoje šeimininkai kol kas elgiasi kiek santūriau.

 

Nedidelis rudai baltas šunelis aprengtas stilingu kalėdiniu megztuku, šalia jo supakuota dovana

 

Visgi, jei nusprendėte per šventes palepinti savo augintinį, KIKA atstovė rekomenduoja pasirūpinti praktiškomis dovanomis savo ar artimojo augintiniui.

 

Augintiniui ir šeimininkui

 

Jei renkate dovaną ne tik augintiniui, o kartu norite nudžiuginti ir jo šeimininką, K. Tuminauskaitė rekomenduoja rinktis interjerą papuošiančias dovanas.

 

„Dovana šuniui galėtų būti mielas pledas, dailus naujas dubenėlis, patogus guolis. Dovana katei – taip pat guolis ar draskyklė. Netgi atsakingai parinkta kraiko dėžė gali tapti puikia interjero detale“, – kas gali pagyvinti erdvę vardina gyvūnų žinovė.

 

Jos teigimu, taip pat neprašausite pasirinkę kvapnią dovaną namams: „Daugelis iš mūsų mėgsta kvepinti patalpas, tačiau neretai įvairių kvapiklių sudėtis būna nedraugiška gyvūnams. Atsižvelgiant į rekomendacijas, tinkamai parinktas natūralus eterinis aliejus (pavyzdžiui Rosemary aliejus), jų garinimui naudojamas Amelum ultragarsinis eterinių aliejų difuzorius ar purškiamas namų kvapas gali būti puiki dovana, padėsianti šeimininkui kartu su augintiniu saugiai mėgautis aromaterapine kelione.“

 

Stilingas aromadifuzorius ir buteliukas garinimui skirto eterinio aliejaus

 

Praktiškos dovanos

 

Pradžiuginti keturkojį galima papildžius jo spintą apranga – drabužiai šunims ir drabužiai katėms gali būti ne tik mieli, bet ir apsaugoti nuo šalčio. Na, o kasdienybę tikrai praskaidrinsite žaislais, pasakoja K. Tuminauskaitė.

 

„Pavyzdžiui, šunims rekomenduojama turėti kelis skirtingus žaislus, tokius kaip: minkštas pliušinis žaislas, guminis kamuoliukas šunims ar kramtomi ir dantis nuo apnašų valantys kietesni žaislai šunims, virvė. Žaislai katėms gali būti: meškerės, įvairios virvutės su plunksnomis, kamuoliukais bei išmanūs, interaktyūs žaislai, kurie patys juda ar skleidžia garsus – vardija ekspertė ir primena, kad katžolė taip pat dedasi į kai kuriuos žaislus, tad jie katėms tampa dar įdomesni.

 

Rainas katinas guli po papuošta eglue ir tingiai žaidžia su kalėdiniu žaisliuku

 

Drabužiai šunims – ekspertė sako, kad svarbiausias rūbelis kiekvieno spintoje turėtų būti lietpaltis šuniui. Na, o trumpakailių augintojams – ir šiltesnis megztinis, liemenė ar kombinezonas šuniui. Taip pat atvėsus orams praverčia ir specialios kojinės šunims neslystančiu padu. Tačiau per šventes norisi puoštis, todėl augintinio aprangą galite atnaujinti ir puošniais kalėdiniais drabužėliais, aksesuarais.

 

„Kalėdų laikotarpis – puikus metas atsinaujinti, todėl galite pasinaudoti proga ir pasirūpinti tokiomis dovanomis, kaip patogus pavadėlis, petnešos šunims ar katėms bei kiti vedžiojimo aksesuarais“, – siūlo KIKA atstovė.

 

Nedidelis rudai baltas šunelis aprengtas stilingu spalvotu megztuku sėdi šalia kalėdinės eglutės

 

Geriausia dovana – sveikata

 

Tuminauskaitė neabejoja, kad visgi geriausia dovana – sveikata, todėl siūlo pasižvalgyti po funkcinių skanėstų, papildų bei pašarų lentynas.

 

„Palepinti augintinį kokybišku maistu – visuomet puikus pasirinkimas. Švenčių proga gauti skanėstai šunims ir katėms padės sumažinti gyvūno potraukį lįsti prie stalo ir gailiomis akimis prašyti nuo jo maisto, o kartu leis šeimininkui lengviau atsilaikyti to prašomo kąsnelio nenumetus, taigi, naudinga abiems pusėms“, – tikina ekspertė. Ji priduria, kad svarbu rinktis tik natūralios sudėties, naudingų medžiagų pripildytus skanėstus, papildus ar maistą, padėsiančius keturkojį draugą ne tik palepinti, bet ir stiprinti jo imuninę sistemą.

 

Nedidelis šviesiai rudas šunelis guli ant pūkuoto patiesalo, šalia sauso pašaro pakuotė, fone kalėdinė eglutė

 

Tuminauskaitė primena, kad augintinio sveikatos formulę sudaro 80 proc. subalansuota mityba ir 20 proc. kasdienė priežiūra, kuriai reikalinga natūralios kailio ir odos priežiūros priemonės – Tauro Pro Line šampūnas šunims ir katėms, kondicionierius ar kaukė, Tauro Pro Line pėdučių balzamas šunims bei kiti produktai, tokie kaip šukos katėms ar šepetys šunims, todėl tai taip pat gali būti praktiška ir maloni dovana.

 

Baltakailis Maltos bišonas šukuojamas ir masažuojamas žalsvu Tauro pro Line šepečiu

 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!