Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Kaip prižiūrėti gyvūną vėstant orams?

2022-10-04
Kaip prižiūrėti gyvūną vėstant orams?

Prasidėjus rudens sezonui keičiasi ne tik temperatūra, bet ir mūsų augintinių poreikiai. Jei vasarą kartu su savo keturkojais draugais galėjote nerūpestingai mėgautis gamta, ruduo visgi reikalauja pasiruošimo. 

 

KIKA atstovė Emilija Kavaliauskienė tikina, jog ruduo tiek jums, tiek jūsų augintiniui bus malonus, jei nepamiršite 4 pagrindinių dalykų.

 

Apsauga nuo vėjo ir drėgmės – drabužiai

 

Šaltuoju metų laiku tenka susidurti su lauko ir namų temperatūrų skirtumu, kuris tampa grėsme augintinių sveikatai – sąnariams, inkstams, šlapimo pūslei. Drėgmė, šaltas vėjas gali sukelti peršalimą ar net odos ligas.

 

Anot E. Kavaliauskienės, pirmoji pagalba, siekiant apsaugoti keturkojį nuo žvarbaus oro keliamų grėsmių, yra drabužiai šunims, kurių svarbiausias mūsų klimatui – šuns lietpaltis.

 

„Esant drėgniems, darganotiems orams, gyvūno kailyje gali užsilikti drėgmė, kauptis nešvarumai, – tuomet atsiranda palanki terpė vystytis tokioms odos ligoms, kaip grybelis ar egzema. Tai ypatingai aktualu ilgo plauko augintiniams, tačiau gali pasitaikyti ir trumpaplaukiams, todėl turėti lietpaltį – itin praktiškas sprendimas“, – teigia ekspertė.

 

Anot jos, lietpaltis šuniui itin naudingas patiems augintiniams, nes apsaugo nuo lietingo oro bei purvo, o kartu padeda ir jų šeimininkams – grįžus po rudeniško pasivaikščiojimo, augintinio nereikia maudyti, džiovinti jo kailio – užtenka tik nuplauti ar nuvalyti pėdutes.

 

„Dėl įvairių vidaus organų ligų, kurias gali sukelti atšiaurus oras, lietpaltis šunims reikalingas ne tik lyjant, bet ir esant stipriam vėjui. Kadangi mūsų šalyje orai yra permainingi, jis bus naudingas visais metų laikais, – tikina Emilija Kavaliauskienė ir priduria, kad po lietpalčiu rekomenduojama sluoksniuoti ir kitus drabužius. – Ilgaplaukiams, iš atšiauresnio klimato kilusių veislių šunims net ir šalčiausiu oru gali užtekti tik lietpalčio, tačiau yra veislių, tokių kaip kurtai ar toiterjerai, kuriems šiltesnė apranga po lietpalčiu yra būtina, todėl juos reikia aprengti ir kitais rūbais šunims, tokiais kaip šiltesni marškinėliai, megztiniai.“

Mažas ir didelis šuneliai sėdi parke vienas šalia kito aprengti stilingomis rudeniškomis striukytėmis

 

Pėdučių priežiūra – balzamai ir batukai

 

Prasidėjus lietingiems orams, lauke padaugėja purvo, o pasirodžius sniegui, keliai dar ir barstomi druska bei smėliu. Visa tai daro neigiamą įtaką jautriai augintinių pėdučių odai, todėl joms reikia išskirtinio dėmesio.

 

„Grįžus namo nedelskite nuo augintinio pėdučių nuplauti purvą bei druskas. Kitu atveju, jis gali pradėti jas laižyti, o tai skatina odos ligų atsiradimą, uždegimus“, – perspėja KIKA atstovė.

 

Anot specialistės, šaltuoju metų laiko reikalinga ir papildoma apsauga – Tauro Pro Line pėdučių balzamas šunims, galintis padėti apsaugoti nuo šalčio ir drėgmės poveikio. „Gyvūnų pėdučių oda yra labai jautri, todėl neapsaugota gali greitai nušalti, imti šerpetoti, skilinėti, pasidaryti jautri ir skausminga. Tauro Pro Line pėdučių balzamą šunims rekomenduojama prieš ir po pasivaikščiojimo – taip ne tik jas apsaugosite, bet ir puoselėsite. Kačių pėdučių priežiūrai naudokite tą patį balzamą, kaip ir šunims“ – pasakoja Emilija Kavaliauskienė ir priduria, kad papildomai pėdučių apsaugai taip pat naudingi yra batukai šunims bei specialios neslystančios kojinės šunims, uždėję jas galite drąsiai keliauti į lauką, nebijodami purvo ir šalčio keliamų grėsmių.“

Baltakailis pomeranijos špicų veislės šunelis noriai pozuoja ant akmens šalia jo letenėlių balzamo pakuotės

 

Saugumas tamsiu paros metu – atšvaitai

 

Vakaras – itin populiarus metas pasivaikščiojimams su augintiniu visais metų laikais, tačiau rudenį bei žiemą temsta anksčiau, todėl, E. Kavaliauskienės teigimu, svarbu pasirūpinti, kad tiek jūs, tiek jūsų keturkojis draugas būtumėte puikiai matomi.

 

„Tamsiu paros metu keliauti į lauką be atšvaito nederėtų – tai nėra saugu ir kelia pavojų likti nepastebėtiems. Ne paslaptis, kad kartais tokios detalės kaip atšvaitas tiesiog pasimiršta namuose, todėl puikus sprendimas yra vedžiojimo aksesuarai šunims su šviesą atspindinčiais akcentais“, – pastebi Emilija Kavaliauskienė. Ji atkreipia dėmesį, kad galite rinktis patogiausią ir augintiniui tinkantį aksesuarą, nes atšvaitai puošia ne tik pavadėlius, bet ir petnešas, antkaklius.

 

Imuninės sistemos stiprinimas – subalansuota mityba

 

Kaip teigia KIKA atstovė, visos išvardintos priemonės puikiai padeda apsaugoti augintinį iš išorės, tačiau svarbiausia, visgi, yra pasirūpinti vidumi ir visus metus stiprinti jo imuninę sistemą.

 

„Kaip ir žmonių, taip ir gyvūnų imuniteto stiprinimui svarbiausia yra subalansuota ir sveika mityba, kurią augintiniams turi sudaryti 80% sauso pašaro, 10–12% konservų, 3–5% skanėstų, o likę 1–3% taisyklingos mitybos rate yra skirti papildams. Mitybą galite paįvairinti ir specialiai augintiniams skirtais Nature‘s Protection papildais-sriubomis, kurios ne tik gardžios, bet ir naudingos. Svarbu kuo natūralesnės sudėties, begrūdis, žuvies ar mėsos pagrindo sausas maistas ir skanėstai, todėl šeimininkai turi visuomet atidžiai skaityti etiketes“, – apie mitybos svarbą imunitetui kalba Emilija Kavaliauskienė.

Šalia rudakailio Šiba Inu veislės šunelio demonstruojamos augintinių sriubyčių skardinės

 „Pilnavertė augintinio mityba gali padėti užkirsti kelią jo sveikatos problemoms, kurios dažnu atveju pasireiškia atvėsus orams, – pažymi ekspertė ir priduria, kad stiprinti imunitetą taip pat gali padėti aromaterapija, fizinis aktyvumas ir net funkciniai skanėstai šunims, kurie yra papildyti gyvūno sveikatai naudingais mineralais, vitaminais ir natūraliais gyvūninės kilmės baltymų šaltiniais. – Funkciniai skanėstai šunims yra puikus būdas pradžiuginti savo augintinį, kartu suteikiant jam naudos.“

 

Šaltuoju metų laiku keturkojams itin svarbūs ir tokie maisto papildai, kaip Nature‘s Protection lašišų aliejus šunims ir katėms, silicio rūgštis bei organizmą valantys maisto papildai. Esant skrandžio veiklos sutrikimams bei jų prevencijai, toksinų šalinimui ypač naudingi yra Nature‘s Protection vulkaninės kilmės klinoptilolito bei kalcio kreidos papildai.

Rudakailis špicų veislės šunelis sėdi vasariškoje pievelėje, šalia jo auintinių maisto papildų pakuotė

„Ruduo – labai jaukus metų laikas, o kad tuo jaukumu be rūpesčių galėtumėte dalintis ir su savo keturkoju šeimos nariu, nepamirškite pasirūpinti ir jo pasikeitusiais poreikiais. Šilta apranga šunims, apsaugotos pėdutės ir, svarbiausia, stiprus imunitetas, leis džiaugtis jums ir jūsų keturkojui šeimos nariui visais metų laikais“, – apibendrina Emilija Kavaliauskienė.

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!