Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Kaip keitėsi skanėstai šunims? Nuo pirmojo skanėsto iki šiandienos tendencijų.

2023-04-17
Kaip keitėsi skanėstai šunims? Nuo pirmojo skanėsto iki šiandienos tendencijų.

Skanėstai – neatsiejama augintinių mitybos dalis, juk šunų bei kačių mitybą sudaro iš 80% sausas pašaras + 10-12% konservuotas pašaras + 3-5% skanėstai ir 1-3% papildai. Tačiau, duodant skanėstą augintiniui būtina atminti, kad jis gali būti ne tik gardus, bet ir sveikas.

 

Pirmieji skanėstai šunims atsirado dar 19 amžiaus viduryje, kai amerikiečių gamintojas Džeimsas Spatas (eng. James Spratt) sukūrė gardėsį šunims, pamatęs kaip beglobiai šunys buvo maitinami maisto likučiais iš laivo virtuvės. Pirmasis skanėstas buvo pagamintas iš kviečių, daržovių, burokėlių ir jaučių kraujo. Nors tuo metu, tokia skanėsto sudėtis buvo ambicingai priimta – dabar tokie skanukai nebūtų populiarūs.

 

Šeimininkų požiūris į augintinių sveikatą pasikeitė itin drastiškai. Dabar jie renkasi skanėstus, kurie savo sudėtyje turi kuo didesnį kiekį mėsos, yra papildyti vitaminais bei mineralais, praturtinančiais šuns mitybą ir yra begrūdžiai skanėstai. Būtent todėl šiai dienai rinkoje galite rasti inovatyvius, funkcinius papildus-skanėstus.

 

Papildai-skanėstai tai ne tik gardus kąsnelis Jūsų augintiniui, tai Jūsų šuns vitaminų bei mineralų dienos norma.

 

 

Papildų-skanėstų sudėtys papildytos unikaliu mineralu – MicroZeoGen. Tai dinamiškai mineralizuotas klinoptilolitas, kuris natūraliai randamas gamtoje. MicroZeoGen yra naudingas dantų keitimosi periodu, kadangi jame esantis kalcis yra naudingas tvirtų dantų formavimuisi, turi detoksikuojančių savybių – dalelės sugaudo toksinus ir juos saugiai pašalina iš organizmo, tad yra naudingas jei augintinis apsinuodijo ar suviduriavo. Tačiau šių papildų-skanėstų sudėtyje MicroZeoGen funkcija – gali padėti sustiprinti maistinių medžiagų absorbciją ir medžiagų apykaitą.

 

Papildų-skanėstų sudėties pirmoje vietoje visada aukščiausios kokybės mėsa ar žuvis, kurios yra ne mažiau nei 68%. Dėl itin kruopščiai atrinktų ingredientų papildai-skanėstai tinkami ir alergiškiems šunims.

 

 

Sudėtys papildytos tokiais unikaliais ingredientais kaip jūros dumbliai, kurie yra natūralus vitaminų A, C, K ir B6, kalcio, kalio, vario, jodo ir mangano šaltinis; gliukozaminas, naudingas kaulams ir sąnariams; chitosaminas, kuris naudingas gerai kepenų veiklai ir dar daugelis kitų augintinio sveikatai naudingų ingredientų.

 

Funkciniai papildai-skanėstai kurti atsižvelgiant į tam tikras augintinių sveikatos problemas, kaip vienas iš būdų, galinčių padėti jas spręsti. Pvz. papildai-skanėstai šunims su gliukozaminu, skirti palaikyti stipriems kaulams ir sveikiems sąnariams; skanėstai-papildai su chitosaminu gali padėti mažinti neigiamo cholesterolio kiekį kraujyje ir gali padėti palaikyti optimalų gyvūno svorį.

 

Pusiau sausa papildų-skanėstų tekstūra ne tik leidžia atsiskleisti daugiau skonio, bet ir aromato, tad jie patinka net išrankiausiems šunims. Šie papildai-skanėstai – itin populiarus pasirinkimas vyresnio amžiaus šunims, kurie turi problemų su dantimis (pvz. parodontozė), kadangi yra minkštesnės tekstūros ir yra lengvai kramtomi.

 

Atraskite Jūsų augintinio poreikius atitiksiančius, gardžius ir, svarbiausia, sveikus papildus-skanėstus už įprasto skanėsto kainą, nes šiuo metu jiems taikoma net iki -34% nuolaida! Jau dabar atraskite visą Lietuvoje pagamintų Nature’s Protection, Nature’s Protection Lifestyle, Nature’s Protection Superior Care, Oak’s Farm papildų-skanėstų asortimentą!

 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!