Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Helovinas – šventė ir augintiniams: kaip pasiruošti?

2023-10-19
Helovinas – šventė ir augintiniams: kaip pasiruošti?

Spalio mėnuo – daugeliui asocijuojasi su pasiruošimu Helovinui. Vyksta kostiumų, dekoracijų paieškos, skaptuojami moliūgai ir iš jų gaminami žibintai.

 

 

Kadangi keturkojai draugai yra šeimos nariai, įvairiose šventėse, taip pat ir Šiurpnakčio šventime, dalyvauja ir jie. Gyvūnėlių kostiumai yra vienas iš dalykų, kurių vos prasidėjus rudeniui ima ieškoti augintinių šeimininkai.

 

KIKA LT, UAB komunikacijos projektų vadovė Karolina Tuminauskaitė pastebi, jog teminiai šios šventės drabužiai rudenį būna tiesiog iššluojami iš lentynų, o nespėjusiems įsigyti, pataria pasigaminti patiems.

 

Ne tik gražu, bet ir praktiška

 

Tuminauskaitės teigimu, šeimininkai išties mėgsta papuošti savo augintinius, todėl drabužiai keturkojams – ne vien praktiškas pasirinkimas, bet ir puiki stiliaus detalė ar šventės akcentas.

 

 

„Pavyzdžiui, Helovino šventėje augintinis gali virsti piratu, angeliuku, velniuku, princese ar kitu personažu. Teminių drabužėlių gyvūnų prekių parduotuvėse galite rasti beveik visada, tačiau svarbu rinktis ne vien gražų, bet ir praktišką drabužį“, – pastebi ekspertė.

 

Ji priduria, jog šventei išsirinkus kokybišką gyvūno drabužį, jį dėvėti bus galima ir vėliau. „Tai ypač aktualu dabar, vėstant orams. Pavyzdžiui, dailus megztukas augintiniui neabejotinai pravers tiek rudenį, tiek žiemą. Tiesa, nereikėtų pirkti „vienkartinių“ drabužių – tai nėra draugiškas aplinkai sprendimas“, – apie tai, jog svarbu atsižvelgti ir į tvarumą, kalba KIKA komunikacijos projektų vadovė.

 

Jei augintinis nemėgsta puoštis

 

Tuminauskaitė pastebi, jog augintinių drabužėlių pasirinkimas yra ganėtinai platus, tačiau ne visi keturkojai mėgsta rengtis.

 

 

 

„Galite rasti Helovino šventės tematika puoštų įvairių megztukų, suknelių. Jie puikiai tinka prie aprangos pripratusiems gyvūnams – staiga į kambarį įžygiuojantis katinas-piratas gali išties pradžiuginti kompaniją. Tačiau mažai laimės suteiks keturkojis, kuris jaučiasi tarsi paralyžuotas“, – lygina ekspertė.

 

Ji tęsia, jog tokiems augintiniams verčiau parinkti neįpareigojančius akcentus: „Galite paieškoti įvairių aksesuarų, papuošaliukų. Labai populiarus pasirinkimas –skarelės-bandanos, kurios taip pat yra puiki puošmena ir saugus pasirinkimas.“

 

 

Kostiumas, atspindintis charakterį

 

Jei parduotuvėse neradote to, ko norėjote, K. Tuminauskaitė siūlo augintinio kostiumą Helovino šventei pabandyti pasigaminti patiems.

 

 

„Pirmiausia, galvodami apie kostiumo idėją, atsižvelkite į savo augintinio patogumą – šis turi nevaržyti judesių ir nekelti diskomforto. Ypač smagu, jei pasirinktas kostiumas atspindės jūsų keturkojo charakterį, pavyzdžiui, liūto karčiai šuniui arba burtininko kepurė katei“, – pasakoja ekspertė.

 

Jos teigimu, žaismingumo kostiumui gali suteikti įvairios detalės, tačiau jos turi būti gerai pritvirtintos ir saugios augintiniui:

 

„Įsitikinkite, kad gyvūno apranga  netrukdo keturkojui matyti, kvėpuoti ar judėti, o pirmenybę visuomet teikite jo patogumui ir gerai savijautai. Jei šuo ar katė atrodo sunerimę, apsvarstykite galimybę nuimti arba pakeisti kostiumą, – pastebi ekspertė ir priduria, jog pradėti pratinti augintinį prie bet kokio drabužio reiktų iš anksto. –  Leiskite gyvūnui priprasti prie drabužio ar kostiumo. Galite aprengti trumpam ir laiką vis ilginti, apdovanoti keturkojį skanėstais bei pagyrimais.“

 

Augintinis gali peršalti

 

Tuminauskaitė atkreipia dėmesį, jog kol vieni drabužius renkasi tik per šventes, kiti šeimininkai jau senokai suprato, kad augintinio apranga yra ne mada, o būtinybė.

 

 

 

„Šunys atvėsus orams gali sušalti ir susirgti, todėl juos aprengti einant į lauką – būtina. Tai reikalinga visai ne dėl mados, o siekiant išsaugoti jų sveikatą“, – perspėja ekspertė ir priduria, jog esant itin žvarbiems orams, mažų veislių augintiniams aprangą verta netgi sluoksniuoti.

 

Nors šaltis nėra toks baisus ilgaplaukiams gyvūnams, lietuviškas ruduo atneša kitų iššūkių – drėgmę ir žvarbų vėją. Anot K. Tuminauskaitės,  jei šuo sušlampa ir drėgmė lieka kailyje, jame pradeda kauptis bakterijos, galinčios sukelti odos sudirginimus, egzemas ar net rimtas odos ligas. Kombinezonas šuniukui  gali padėti išvengti visų šių problemų lietingu bei drėgnu oru, todėl rekomenduojam pasirūpinti itin kokybišku lietpalčiu ar kombinezonu savo augintiniui.

 

„Ruduo – puikus metas jaukiems pasivaikščiojimams, kuomet po kojomis šlama spalvoti lapai. Jei į juos mėgstate leistis kartu su augintiniu, jam neabejotinai pravers specialus lietpaltis šunims, kuris reikalingas ne tik lietingiems, bet ir vėjuotiems orams. Šis apsaugos nuo peršalimo, o kartu ir papuoš jūsų keturkojį draugą“, – apibendrina K. Tuminauskaitė.

 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!