Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Ekspertė pataria: ką daryti, kad augintinis mažiau šertųsi

2022-11-21
Ekspertė pataria: ką daryti, kad augintinis mažiau šertųsi

Šunų ir kačių šeimininkai beveik ištisus metus susiduria su ta pačia problema – slenkančiu augintinio kailiu.

 

Kaip teigia KIKA kirpėja Ina Jonavičienė, šėrimasis – natūralus procesas, kurio išvengti nepavyks, tačiau anot ekspertės, yra būdų, padėsiančių jį palengvinti tiek šeimininkams, tiek augintiniams.

 

Suaktyvėja prasidėjus šildymo sezonui

 

Anot I. Jonavičienės, nors šaltajam sezonui gyvūnai įprastai ruošiasi užsiaugindami tankesnį kailį, kurio atsikrato pavasarį, naminiai augintiniai nebėra tokie paveikūs sezoniškumui. „Gyvendami patogiomis sąlygomis, kai žiemą namuose šilta, augintiniai šeriasi ištisus metus, o šėrimosi intensyvėjimas pastebimas ne tik pavasarį, bet ir rudenį“, – teigia gyvūnų kirpėja.

 

Atšalęs oras lauke ir, prasidėjus šildymo sezonui, sausas oras namuose, ekspertės teigimu, išties didelę įtaką daro ne tik kailio slinkimui, bet ir silpnėjimui: „Kaip ir žmogaus plaukai, taip ir pavyzdžiui šuns plaukai turi savo ciklą, todėl jis keičiasi ir atsinaujina. Dėl aplinkos įtakos plaukas silpnėja ir jo gyvenimo ciklas neretai sutrumpėja.“

 

Dažnai klaidingai manoma, kad šėrimosi laikotarpis sudėtingas tik ilgaplaukių gyvūnų augintojams, tačiau trumpo plauko veislių šunų ir kačių šeimininkai su tuo kovoja taip pat, o įsivėlusius nedidelius plaukelius pašalinti nuo baldų, kilimų ar drabužių gali būti netgi dar sudėtingiau.

 

Siekiant sumažinti aplinkoje nugulančių augintinio plaukų kiekį, kaip teigia I. Jonavičienė, svarbu laikytis dviejų pagrindinių taisyklių.

 

Nedidelis šiurkščiaplaukis besišeriantis šunelis guli ant sofos

 

Stiprinkite organizmą

 

„Kad ir kokių priežiūros priemonių imsitės, pasiekti norimą rezultatą bus sudėtinga, jei augintinio organizmui trūks reikalingų medžiagų, jeigu jo imunitetas bus nusilpęs. Tai ypač opi problema šaltuoju metų laiku, todėl svarbu pasirūpinti, kad šunų maistas ir kačių maistas būtų visavertis. Reikėtų nepamiršti ir papildų.“, – pastebi I. Jonavičienė.

 

Anot jos, atvėsus orams, šunų ir kačių mitybą itin svarbu papildyti būtent kailio priežiūrai skirtomis medžiagomis, tokiomis kaip Nature‘s Protection lašišų aliejus šunims ir katėms. „Šiame papilde gausu Omega-3 ir Omega-6 riebalų rūgščių, skirtų sveikai odai ir žvilgančiam kailiui puoselėti. Nature‘s Protection ašišų aliejus puikiai padeda išlaikyti blizgų plauką ir optimalią pigmentaciją, o sveikesnis šuns ar katės kailis ne tik kur kas rečiau slenka, bet ir labiau žvilga“, – dalinasi patirtimi augintinių kirpėja ir priduria, jog augintiniai jį vartoja išties noriai.

 

Šeimininkė laiko rankuose baltakailį šunelį ir augintinio maisto papildą lašišų aliejų

 

Jonavičienė atkreipia dėmesį, jog kailio šėrimosi laikotarpiu šeimininkai turėtų parūpinti Nature‘s Protection pasta katėms nuo plaukų. Tai – speciali pasta, kuri padeda pašalinti iš organizmo susikaupusius kailio gumuliukus – sudėtyje esantys natūralūs maistiniai komponentai padeda skatinti nurytų plaukų pasišalinimą ir užtikrinti žarnyno floros balansą bei reguliarų virškinamojo trakto praeinamumą.

 

KIKA kirpėja primena, jog sveiko augintinio geros savijautos formulę sudaro 80 proc. mityba ir 20 proc. priežiūra, todėl pasirūpinus, kad šuns ir katės maistas bus subalansuotas ir visavertis, svarbu atkreipti dėmesį į kasdienius įpročius.

 

Rainas katinas vaikšto vasarinėje pievelėje, šalia sausų pašarų pakuotės

 

Prižiūrėkite kailį

 

Tinkamai kailio priežiūrai, I. Jonavičienės teigimu, svarbu užtikrinti kelias sąlygas: tai reguliarus maudymas ir šukavimas, kokybiška, natūrali kosmetika bei kačių ir šunų nukailinimas.

 

„Reguliarus augintinio šukavimas jam šeriantis gali būti naudingas dėl kelių priežasčių: pirmiausia, tai padeda sumažinti šuns ar katės plaukų kiekį nepageidaujamose vietose ir išvengti sąvėlų, taip pat skatina natūralių aliejų gyvūno odoje išsiskyrimą, gali padėti ataugti gražiam, sveikam ir žvilgančiam kailiui“, – naudą pažymi ekspertė ir priduria, jog rekomenduojama keturkojį draugą šukuoti vonioje arba netgi lauke – taip mažiau plaukų atsidurs namų aplinkoje.

 

Kalbant apie gyvūnų kosmetiką, I. Jonavičienė perspėja, jog netinkamai parinkta, augintiniui ji gali iššaukti įvairias problemas.

 

„Nors tai pasitaiko vis rečiau, viena iš augintinių priežiūros klaidų – žmonių kosmetikos naudojimas. Svarbu pažymėti, jog joje esančios priemaišos gali pakenkti augintinio odos pH pusiausvyrai, kelti niežulį ar net alergiją“, – perspėja ekspertė ir pažymi, kad gyvūnams skirta kosmetika turi būti kokybiška: be silikono, parabenų, SLS (dirbtiniai stiprūs putokliai) ir kitų agresyvių cheminių priemaišų.

 

Nedidelis jaunas šunelis maudomas Tauro Pro Line ozono vonioje

 

Ekspertė pastebi, jog dar geresnių rezultatų pasiekti pavyks, jei kosmetikos sudėtyje bus natūralios kilmės medžiagomis. Reikėtų ieškoti tokių šampūnų ir kondicionierių, kuriuose būtų naudojami tokie ingredientai kaip šlapalas (kuris, beje naudojamas ir prabangioje žmonių kosmetikoje), pieno, kviečių baltymai, kokoso, migdolų ekstraktai, lipidų ir vitaminų kompleksai, eterinių aliejų mišiniai bei natūralus putoklis – kokoso gliukozidas.

 

Vien šampūno priežiūrai nepakanka

 

Kaip teigia augintinių kirpėja, šuns ar katino maudymas turėtų susidėti iš trijų etapų, kuriems reikalingi du šampūnai bei kondicionierius arba kaukė, eliksyrai. „Pirmiausia reikia pašalinti nešvarumus ir riebalus, todėl reikalingas giliai valantis šampūnas šunims (dažniausiai šunims ir katėms yra naudojamas tas pats šampūnas). Tuomet plaukas būna paruoštas („atidarytas“) funkcijai įvesti ir galime naudoti antrąjį šampūną, pavyzdžiui, drėkinantį, maitinantį ar papildytą keratinu. Procesą užbaigiame „uždarydami“ plauką naudojant kondicionierių, kad kailis neprarastų įsisavintos drėgmės, nesielektrintų ir nerinktų dulkių“, – Tauro Pro Line 3 etapų kailio priežiūros sistemą pristato ekspertė.

 

Žydinčioje pievelėje demonstruojamos augintiniams skirtos kailio ir odos priežiūros priemonės

 

Papildomai priežiūrai galima naudoti tokias priemones, kaip Tauro Pro Line šarminis vanduo, Tauro Pro Line purškiamas kondicionierius ar Tauro Pro Line eliksyras – natūralius eterinių aliejų kompleksas, kuriame gausu naudingų medžiagų iš gamtos: „Pagal funkciją, eliksyrai gali intensyviai drėkinti, maitinti, atstatyti pažeistą ir žvilgesį praradusį kailį, skatinti jo augimą ar padėti išvengti pleiskanų formavimosi.“

 

„Kailio keitimo periodą stipriai palengvina ir specialios nukailinimo šukos, kitaip tariant furminatorius. Tačiau jis tinka ne visiems augintiniams, yra furminatorius šunims, furminatorius katėms, taip pat skirtingi furminatoriai pagal kailio tipą – atkreipia dėmesį I. Jonavičienė. – Prieš įsigydami būtinai pasitarkite su specialistu, kuris padės išsirinkti būtent jūsų šuniui ar katei tinkančias prekes.“

 

Taip pat ekspertė rekomenduoja šaltuoju sezonu nepamiršti ir reguliarių vizitų į gyvūnų kirpyklą, kurioje jūsų augintiniui bus profesionaliai atlikta nukailinimo procedūra. Ją rekomenduojama atlikti bent kartą per sezoną. Nukailinimas – tokia procedūra, kuria džiaugiasi visi šeimininkai, kadangi namuose deja to profesionaliai atlikti be tinkamų įrankių nepavyksta.

 

„Jei augintinio kailį prižiūrėsite atsakingai ir nepamiršite, jog net 80 proc. jūsų sėkmės lemia mityba, pirmiausia, tai neabejotinai padės išvengti neplanuotų vizitų pas veterinarą, o kartu galėsite džiaugtis ir laimingu augintiniu bei tvarka namuose“, – apibendrina I. Jonavičienė.

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!