Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Bišonai iš Lietuvos parsivežė glėbį Pasaulio šunų parodos apdovanojimų

2019-05-13

Gegužės mėnesį Rytų Kinijoje, Šanchajuje, garso decibelų lygis buvo pakilęs – didžiausiame šalies mieste amsėjo ir lojo Pasaulio šunų parodos „World Dog Show 2019“ 170 veislių 7700 dalyvių. Į šią, beveik už 10 tūkst. kilometrų nuo Lietuvos vykusią tarptautinę parodą nukeliavę 7 Kauno „Tauro kennel“ veislyno bišonų veislės šuniukai namo grįžo su garbingais apdovanojimais: 3 pasaulio čempionai, 3 pasaulio  vicečempionai ir 3 Kinijos čempionai.

Pasak veislyno įkūrėjos Janitos Januškauskaitės-Plungės, Lietuva pirmą kartą dalyvavo šioje parodoje Kinijoje, tad gauti apdovanojimai ypač džiugina: „Šis kasmetis konkursas, pagal nominacijų gausą profesionalų įvardijamas Pasaulio šunų olimpiada Kinijoje paskutinį kartą organizuota tik prieš 37 metus, taigi mums teko ypatinga garbė patekti čia, į pirmąjį konkursą, po beveik keturių dešimtmečių ir susirinkti tiek daug apdovanojimų“.

Vos 11 mėn. amžiaus garbanotasis bišonas Tauro Hektoras, parodoje laimėjo Pasaulio Jaunimo nugalėtojo („Junior World Winner 2019“) titulą, o jaunimo grupės gražiausių šunų rinkimuose („Junior Best in Show“) užėmė III-iąją vietą. Garbanotasis bišonas Tauro Misoko tapo 2019 m. Pasaulio šunų parodos nugalėtoju, antrą kartą iš eilės apgynė pasaulio čempiono titulą ir tapo vieninteliu pasaulyje bišonų veislės šunimi, turinčiu 2 pasaulio čempiono titulus. Tauro Misoko tapo ir Kinijos čempionu.  Jauniausia dalyvė, 10 mėn. sulaukusi Maltos bišonė Tauro Adriana parodoje irgi tapo Pasaulio jaunimo nugalėtoja ir laimėjo retą  Kinijos jaunimo  čempiono titulą. Beveik dviejų metų sulaukusi garbanotoji bišonė Tauro Riccota, jau atvažiavusi su Amerikos Čempiono titulu ir Anglijos „Cruft 2019 Junior Winner“ titulais, parodoje paskelbta pasaulio „World Winner“ vicečempione. Tokius pačius titulus susižėrė ir 2 m. 3 mėn. amžiaus Maltos bišonė Morella, kuri taip pat yra Europos Čempionė 2018, Indonezijos, Olandijos ir Filipinų čempionė ir turi 13 čempionų titulus. Maltos bišonas Star paskelbtas „World Dog Show“  pasaulio vicečempionu, o garbanotasis bišonas Tauro Karaman užėmė antrąją vietą mažylių klasės  konkurse.

Akimirkos iš šunų konkurso
Dar vienas Lietuvai reikšmingas pasiekimas šioje tarptautinėje parodoje – veislynų konkurse „Tauro Kennel“ veislyno užimta IV-oji vietą iš visų pasaulio veislynų. Laimėjimą lėmė visi iki šiol gauti veislyno augintinių apdovanojimai ir pasiekimai. Kauniečių veislyno įvertinimas parodoje „World Dog Show 2019“ – apskritai aukščiausias Lietuvos veislynų pasiekimas pasaulio šunų čempionatuose. Taip pat Pasaulio porų konkurse iš visų pasaulio veislių, pirmą kartą Lietuvos šunys užėmė 4 vietą.

Veislyno įkūrėjos teigimu, parodos dalyvių vertinimas susidėjo iš įvairių kriterijų: šunų eksterjeras, vedlių darbas, kirpimas. Tačiau baltakailiams šunims, kokie yra „Tauro Kennel“ bišonai laimėtojai, vieni pagrindinių kriterijų – nepriekaištinga kailio spalva. O tai yra nemenkas iššūkis, mat baltos spalvos veislių keturkojams išskyros iš akių nudažo kailį rudai. Pasak J. Januškauskaitės-Plungės, tikėtina, jog vienu pagrindinių veiksnių, atnešusių mūsų šaliai parodoje atstovavusių bišonų laimėjimus – parinktas tinkamas pašaras, padedantis išspręsti tokią kailio spalvos problemą. Šį unikalų pašarą sukūrę lietuviai jį gamina mūsų šalyje ir eksportuoja net į 50 pasaulio šalių.

J. Januškauskaitė-Plungė atkreipia dėmesį, jog šių metų paroda turėjo ir svarbią socialinę misiją. „Mums, vakariečiams, įprasta manyti, jog šuo yra žmogaus draugas, dažnai net ir ištikimas pagalbininkas, o Kinija žinoma kaip šalis, kurioje šunienos valgymas yra kultūrinis paveldas, gyvuojantis jau 400 m. Taigi, ir visuomenės, ir valstybės požiūris į šunis irgi yra atitinkamas. Todėl Kinijos šunų veislynų sąjunga nutarė po tokios ilgos pertraukos surengti tarptautinę „World Dog Show“ parodą savo šalyje ir pakviesti iš viso pasaulio šunų mylėtojus ir jų augintinius, kad šalies visuomenei perduotų svarbią žinią – šunys yra mylimi augintiniai, jais smagu rūpintis, o į tai gyvūnai atsiliepia ištikimybe ir besąlygiška meile. Žodžiu, norėta atkreipti dėmesį į meilės šunims kultūrą, kuri vyrauja beveik visame pasaulyje, kad ir Kinijos visuomenė būti palankesnė šiems keturkojams.“

Kitais metais Pasaulio šunų paroda „World Dog Show” vyks Ispanijoje, Madride.

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!