Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Bišonai iš Lietuvos laimi apdovanojimus Jungtinėse Amerikos Valstijose

2019-06-05

Gegužės pabaigoje JAV vykusiuose Nacionalinės Amerikos Maltos bišonų asociacijos renginiuose augintiniai iš Kauno „Tauro Kennel“ veislyno pelnė daug svarbių apdovanojimų. Keturias dienas trukusioje bišonų šventėje skirtingose kategorijose iš viso varžėsi 5 Kauno veislyno keturkojai.

Šunų konkurso apdovanojimų etapas

„Labai džiaugiamės iškovotais laimėjimais. Jie tik dar kartą parodo, kad mūsų veislyno pastangos yra įvertinamos, o šuniukai tikrai įrodo, kad yra vieni iš geriausių. Ypač smagu, kad mūsų, o svarbiausia – ir Lietuvos vardas skamba ne tik Europoje, bet jau ir už Atlanto. Šiuose renginiuose atstovauti Lietuvai už Europos ribų – reikšmingas įvykis mūsų bendruomenei“ – teigia „Tauro Kennel“ veislyno įkūrėja Janita Januškauskaitė-Plungė.

Amerikos bišonų asociacijos renginys, skirtas tik Maltos bišonų veislei, šiemet vyko gegužės 21–24 dienomis. Dalyviai galėjo pamatyti šunų paradą ir apsilankyti baltojoje vakarienėje. Taip pat renginyje vyko įvairūs šunų priežiūros seminarai, augintinių pasirodymai ir, žinoma, keturkojų varžytuvės. Parodoje buvo vertinami šie kriterijai: disciplina, ėjimas ringe, šuns anatomija, kūno sudėjimas, judesys ir, žinoma, išvaizda – kailis, dantys ir akys. 

Pasak J. Januškauskaitės-Plungės, Maltos bišonai – viena seniausių natūraliai susiformavusių mažų šunų veislių. Jų išvaizda yra išskirtinė ir dalyvaujant parodose ilgaplaukiai reikalauja daug ypatingos priežiūros. Maltos bišonai ir garbanotieji bišonai pradedami ruošti 1–2 dienas prieš parodą, o špicų veislės šunys – net ir prieš savaitę. Paruošimas susideda iš tokių procedūrų kaip augintinio maudynės, specialus kailio džiovinimas, kirpimas, šukuosenos, nagų priežiūra ir t. t. 

Pagrindiniai keturkojų iš Lietuvos pasiekimai

Keturkojis Maltos bišonas Tauro Thender buvo išrinktas gražiausiu šunimi pirmoje specializuotoje BOB parodoje. Keturkojis nugalėjo visose kategorijose, buvo įvertintas dviem apdovanojimais ir tapo parodos „Grand“ čempionu. Tai jau ne pirmas Tauro Thender apdovanojimas – 2018 metais Lenkijoje vykusioje tarptautinėje šunų parodoje „European dog show“ šis nuostabus šuo čempionų veislės klasėje užėmė pirmąją vietą ir tapo geriausiu patinu tarp visų Maltos bišonų bei Europos čempionu. Iš viso keturkojis įvairiose pasaulio parodose čempionu buvo nominuotas net 35 kartus. 

Parodoje Maltos bišonų veislės kalytė Tauro Morella buvo pripažinta gražiausia savo veislės priešingos lyties atstove. Taip pat ji pelnė JAV čempionės titulą ir laimėjo „BOB Owner Handler“ rungtį, kai parodoje šunį išstato augintinio savininkas, o ne profesionalas. Ši kalytė yra įvertinta ir anksčiau – ji yra 2018 metų Europos čempionė, Indonezijos, Olandijos bei Filipinų čempionė ir iš viso turi net trylika čempionės titulų. 

„Tauro Kennel“ augintinis Maltos bišonas Tauro London taip pat buvo pastebėtas ir įvertintas – jis visose 4 parodose užėmė antrąją vietą būdamas vos 8 mėnesių. Puikiai pasirodė ir Tauro Burė, kuri pirmą kartą parodoje laimėjo garbingos trečiosios vietos savo klasėje titulą, kitoje kategorijoje – 2 vietą ir galiausiai tapo atviros savo klasės kategorijos čempione. Ši kalytė tapo ir 2018 metais vykusios didžiausios šunų parodos Amsterdame  pasaulio jaunimo čempione.

Be visų apdovanojimų Kauno veislyno šunys Tauro Thender ir Tauro Morella buvo pripažinti kaip geriausia šio čempionato pora. J. Januškauskaitės-Plungės teigimu, parodoje iškovoti čempionų titulus nebuvo lengva – augintiniams teko gauti ne tik geriausio savo lyties atstovo apdovanojimus, bet ir nugalėti tam tikrą kiekį stiprių konkurentų. 

Ne vienerius veiklos metus skaičiuojančio Kauno „Tauro Kennel“ veislyno ir jo bišonų veislės šunų apdovanojimų lentynoje, be ką tik gautų įvertinimų, rikiuojasi daug prestižinių pasaulio ir Europos čempionatų laimėjimų. 

Nuotraukų galerija

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!