Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Bakterijos augintinių daiktuose – ką šeimininkai pamiršta pavasarinio tvarkymosi metu?

2023-03-22
Bakterijos augintinių daiktuose – ką šeimininkai pamiršta pavasarinio tvarkymosi metu?

Pavasarinis tvarkymasis daugelyje pasaulio šalių yra siejamas su religinėmis šventėmis, apsivalymu po žiemos. Ne išimtis ir Lietuva – įprastai jis yra Velykų švenčių palydovas, o dažnas lietuvis švarinti namus imasi jau kovo mėnesį, išlindus pirmiesiems saulės spinduliams.

 

Laikantys šunis ar kates, namų ruošos darbų turi bene visus metus, tačiau kalbant apie pavasarinį tvarkymąsi, verta pažymėti, jog namuose yra nemažai vietų, kurioms augintinių šeimininkai skiria nepakankamai dėmesio – kokios jos ir ko derėtų nepamiršti tvarkantis, atsako KIKA vet. vaistininkė Karolina Ablam.

 

Guolio priežiūra

 

K. Ablam teigimu, viena dažniausiai augintinių naudojamų vietų, reikalaujanti ypatingos priežiūros – guolis šunims ir katėms.

 

„Guoliai gyvūnams gali kaupti daug nešvarumų, plaukų, bakterijų bei dulkių erkučių, o pastarosios augintiniams gali sukelti ir alerginę reakciją. Jei guolio tinkamai neprižiūrėsite, tikėtina, nepabėgsite ir nuo nemalonaus kvapo. Siekiant viso to išvengti, jei šuns guolis (ar katės guolis) nuvelkamas – reikėtų šią dalį skalbti reguliariai, maždaug kas mėnesį, aukštoje temperatūroje arba kaip nurodo gamintojas – tokiu būdu jame esančios bakterijos ir purvas bus pašalinti, o kvapas bus nuolatos gaivus“, – priežiūrą pristato K. Ablam.

 

Ji priduria, jog maždaug kas metus (o jei šunų guolis nėra nuvelkamas, tuomet ir kelis kartus į metus) guolį rekomenduojama pakeisti visiškai nauju: „Kaip nusidėvi žmonių baldai, taip pat nusidėvi ir šuns ar katės guolis, o pavasaris – puikus metas pradžiuginti savo augintinį ir kartu atnaujinti namų interjerą.“

 

Grakštus baltakailis katinas guli stilingame rožiniame gulte

 

Mėgstama bakterijų vieta – žaislai

 

Dar viena itin mėgstama bakterijų vieta, anot vaistininkės, yra augintinio žaislai.

 

„Dažnai kramtomi žaislai šuniui sušlampa, prie jų pradeda lipti dulkės ar nedidelės šiukšlės, o kartu – ir veistis bakterijos, gali atsirasti nemalonus kvapas. Ypatingai atsakingai reikia prižiūrėti tuos žaislus, su kuriais augintinis mėgsta žaisti lauke. Jeigu gamintojas nurodo, kad žaislą galima skalbti, tą ir reikėtų daryti kuo dažniau, nes jie nuo kramtymo nuolat būna drėgni – rekomenduoja ekspertė ir primena, kad šunys ir katės iš prigimties yra plėšrūnai, tad žaislais galime patenkinti jų instinktus – kąsti ir draskyti, todėl žaislų reikia turėti daug ir įvairių.

 

Smagiai veiklai puikiai tiks: Mr. Strong, Gigwi, Misoko&CO, M-Pets bei Trixie prekinių ženklų šunų ir kačių lavinamieji žaislai, taip pat snausti neleis ir bet koks kitas interaktyvus žaislas. Vienas populiariausių žaislų yra tiesiog kamuoliukas šunims.

 

„Daug kas mano, kad šuniui ar katei užtenka vieno žaislo. Tačiau tai yra netiesa. Juk nėra tokio vaiko, kuris būtų užaugęs su viena lėlyte ar mašinėle, nes paprasčiausiai su tuo pačiu daiktu žaisti pabosta. Augintiniui lygiai taip pat. Be to, su senais, suplėšytais žaislais gyvūnui gali būti žaisti netgi pavojinga, nes atsiranda rizika užspringti, priryti pavojingų atplaišų.

 

Turėti daugiau skirtingų žaislų svarbu ir dėl jų funkcijų – vieni padeda ir veikia, kaip dantų valymas, lavinamieji žaislai ir interaktyvūs žaislai, skirti motorikai lavinti, na, o treti – tiesiog paišdykauti. Reikėtų nepamiršti ir jau apkalbėtų bakterijų – kuo ilgiau augintinis žaidžia su vienu ir tuo pačiu žaislu – tuo jame kaupiasi daugiau bakterijų, todėl jį reikia arba dažnai skalbti, valyti, arba vis pakeisti nauju.“

 

Jaunas bišonų veislės šunelis guli ant palutės ir žaidžia su žaisliuku

 

Daugiausiai priežiūros – katės tualetui

 

Anot ekspertės, bene daugiausiai nuolatinės priežiūros namuose reikalauja kačių tualetas arba kačių kraiko dėžė.

 

„Priklausomai nuo šeimininkų pasirinkimo, jo priežiūra gali šiek tiek skirtis. Pavyzdžiui, medžio drožlių ar silikoninis kraikas turėtų būti pilnai keičiamas kas 3–5 dienas, priklausomai nuo katės šlapinimosi dažnio. Natūralaus Velvet Paw TOFU kraiko iš žirnių ląstelienos rekomenduojama pilti apie 3–4 cm, o kadangi kasdienei jo priežiūrai užtenka pašalinti sušokusius grumstelius ir tiesiog įpilti tiek, kiek jo buvo pašalinta, visiškai pakeisti kraiką ir išplauti katės kraiko dėžutę gali reikėti vos kartą per mėnesį“, – priežiūrą aptaria KIKA vet. vaistininkė.

 

Keičiant kraiką svarbu nepamiršti išplauti ir pačią dėžę: „Reikia nepamiršti, kad katės uoslė yra gerokai jautresnė nei žmonių, todėl praplauti tualetą vien vandeniu – nepakanka. Kačių kraiko dėžė turėtų būti plaunama po drungnu tekančiu vandeniu, keletą kartų praskalaujant skystu muilu, valikliu. Rekomenduojame naudoti ir Misoko purškiklį, kurio sudėtyje yra PRO-BACTERIA gaminamų fermentų purškiklį, kurio sudėtyje yra PRO-BACTERIA gaminamų fermentų, dėl kurių šlapimo ir išmatų kvapai yra greitai ir efektyviai pašalinami, formulei „suvalgant“ šlapimo baltymą.“

 

Ekspertės teigimu, maždaug kas metus katės tualetas turėtų būti keičiamas nauju, nes net ir naudojant tinkamas priežiūros priemones, jis susidėvi, atsibosta ir katė gali imti šlapintis nepageidaujamose namų vietose. Vienas populiariausių – uždaras Makesure tualetas katėms. Jis ne tik lengvai prižiūrimas, bet ir stilingas.

 

Persų veislės katinas guli ant odinės sofos, šalia itin stilingas apvalios formos Makesure kačių tualetas

 

Kaip pašalinti dėmes?

 

MISOKO dėmių išėmiklis pasitarnaus tvarkant ne vien katės tualetą.

 

„Naminiai gyvūnai mėgsta glaustis prie baldų, todėl jų apmušalai dažnai pasidengia ne tik augintinių plaukais, pleiskanomis, bet atsiranda ir dėmės. Dulkių siurblys su specialiu antgaliu padės pašalinti plaukus ir šiukšles, tačiau norint atgaivinti audinį rekomenduojama naudojant tam skirtas priemones, tokias kaip MISOKO kvapų ir dėmių išėmėjas “, – siūlo ekspertė.

 

K. Ablam pažymi, kad palikti nešvarumų augintiniai gali ir ant namų sienų bei grindjuosčių – MISOKO purškiamas dėmių ir kvapų valiklis pasitarnaus ir šioje vietoje. Papurškite, drėgna šluoste nuvalykite ir džiaukitės švariais namais.

 

Šeimininkė specialiu purškykliu valo šuniuko paliktą balutę

 

Pasirūpinkite oro švara ir gaiva

 

Viena bene dažniausiai augintinių šeimininkų pamirštamų vietų, anot vaistininkės, yra ventiliacijos angos – jei jos nešvarios, namuose tikrai negalėsite džiaugtis gaiva.

 

„Jūsų namų ventiliacijos angos gali užsikimšti naminių gyvūnėlių plaukais ir dulkėmis, o nuo to pablogėti ir oro kokybė, sustiprėti alerginės reakcijos tiek jums, tiek jūsų keturkojui draugui, todėl svarbu nepamiršti išvalyti ir jų“, – pataria ekspertė ir priduria, kad švarą bei tvarką namuose padeda palaikyti ir MISOKO daugkartinio naudojimo sauskelnės, vienkartinės sauskelnės (šunų pampersai) bei daugkartinės ir vienkartinės palos šunims.

 

Anot K. Ablam, namuose atlikus pavasarinį tvarkymąsi, prisiminus visas vietas, kurių kasdien gal ir nevalote, ilgiau pasimėgauti švara ir gaiva padės ir AMELUM eterinių aliejų garinimas. Tačiau svarbu rinktis natūralius, gyvūnams nekenksmingus jų mišinius.

 

Trys pakuotės natūralių garinamų Amelum eterinių aliejų

 

Ekspertė primena, jog sveiko augintinio formulė susideda iš 80% mitybos (kurią sudaro 80 proc. sauso ir apie 10–12 proc. konservuoto pašaro, maždaug 3–5 proc. skanėstų, 1–3 proc. papildai) ir 20% jo priežiūros (kosmetika, higiena, vet. priežiūra). Tačiau apibendrindama pataria galvoti ne tik apie augintinio, bet ir savo namų priežiūrą – prisiminę išvalyti visas šias, mažiau dėmesio sulaukiančias vietas, baldus bei augintinio žaislus, sukursite sveikesnę ir švaresnę aplinką ne tik sau, bet ir savo keturkojui draugui.

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!