Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Ar gerai jaučiasi šuniukai ir kačiukai mūsų parduotuvėse?

2016-02-03
Ar gerai jaučiasi šuniukai ir kačiukai mūsų parduotuvėse?

Norintiems įsigyti šuniuką ar kačiuką Vakarų šalių gyventojams įprasta eiti į zoologijos parduotuvę ir ten išsirinkti augintinį. Tokia galimybė atsirado ir mūsų šalyje, kai parduotuvėse „Kika“ buvo sumontuota šiuolaikiška speciali įranga – narvai, kuriuose patogiai gali gyventi maži šuniukai ir kačiukai. Miegantys ir žaidžiantys stikliniuose narvuose gyvūnai traukia daugybės lankytojų dėmesį. Tačiau vis dar pasigirsta būgštavimų, ar tinka gyvūnams tokios laikymo sąlygos.

Narvai, kuriuose kurį laiką gyvena šeimininkų laukiantys šuniukai ir kačiukai – tai iš tiesų labai moderni įranga. Tokia pati įranga sumontuota naujausiose prabangiai įrengtose zoologijos parduotuvėse daugiaaukščiuose prekybos centruose Holivude, Los Andžele, San Diege. Europoje tokią įrangą turi nedaug zoologijos parduotuvių.

Mūsų turima įranga ypatinga tuo, kad kiekviename stikliniame narve, kuriame gyvena šuniukai ar kačiukai, įrengta atskira ventiliacijos, apšvietimo sistema. Narvai lengvai valomi ir prižiūrimi, kad būtų patogu ir gyvūnams, ir aptarnaujančiam personalui. Lankytojai gyvūnus gali nuolat stebėti.

Lietuvoje lankėsi Didžiosios Britanijos Karališkosios gyvūnų globos asociacijos (Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals, RSPCA) inspektoriai. Kartu su mūsų šalies specialistais jie patikrino zoologijos parduotuves, tarp jų – ir „Kikos“ parduotuves. 

„Toli gražu ne visos zoologijos parduotuvės Didžiojoje Britanijoje turi tokią įrangą ir yra sukūrę tokias geras sąlygas gyvūnams laikyti kaip „Kikos“ parduotuvėse, – sakė RSPCA inspektorius Dean Astill Dun Seith. – Čia esančią tvarką, švarą, gyvūnų laikymo sąlygas galima laikyti pavyzdinėmis. „Kikos“ parduotuvėse dirba išties kvalifikuoti specialistai“.

„Kikos“ parduotuves ir gyvūnų laikymo sąlygas jose reguliariai tikrinantys veterinarijos gydytojai inspektoriai tikrinimo aktuose pažymi, kad gyvūnų laikymo sąlygos atitinka visus gyvūnų fiziologinius poreikius. Gyvūnai sotūs, sveiki, neturi jokių baimės ar streso požymių, jiems užtenka erdvės, kad galėtų įprastai elgtis.

Šuniukai, kačiukai ir kiti gyvūnai turi savo slėptuves, kad galėtų pasislėpti nuo lankytojų, guolį, žaislų. Parduotuvių personalas turi pakankamai žinių apie prižiūrimų gyvūnų laikymą ir poreikius.

Kas dieną reguliariai gyvūnai išleidžiami iš narvo į specialius jiems skirtus voljerus prekybos salėje, kad galėtų pabėgioti.

„Kikos“ parduotuvėse gyvena iš veislynų atvežti visiškai sveiki 2–3 mėn. šuniukai ir kačiukai. Žmonės, susipažinę su gyvūnų fiziologija, žino, kad tokio amžiaus gyvūnai miega 15–18 val. per parą. Todėl lankytojai neturėtų stebėtis ir baimintis, kad gyvūnai taip ilgai miega.
Jauniems, augantiems gyvūnams specialiai įrengtuose narvuose visiškai pakanka vietos, jų poreikiai patenkinami, jie gali judėti ir žaisti. Tokios laikymo sąlygos leidžia šuniukams ir kačiukams normaliai vystytis. Augintiniai parduotuvėje ilgai neužsibūna, todėl būgštauti, kad gyvenimas stikliniame narve gali pakenkti gyvūno psichikai, nėra pagrindo.

„Kika“ parduotuvėse gyvūnai šeriami pačiu kokybiškiausiu, tiksliai pagal kiekvieno gyvūno amžių parinktu ėdalu. Gyvūnų būklę atidžiai stebi personalas – atsakingas asmuo 2 kartus per dieną specialiame žurnale pažymi apžiūros rezultatus. Esant reikalui gyvūnai vežami pas veterinarijos gydytoją.

Mes atsakome už parduodamų gyvūnų sveikatą, todėl negalime rizikuoti firmos vardu ir pasiūlyti ligotų gyvūnų. Visi parduotuvėje esantys gyvūnai yra sveiki, jie jaučiasi ir atrodo taip, kaip ir turi jaustis ir atrodyti tokio amžiaus augintiniai.

Veterinarijos specialistai teigia, kad apie 90 proc. žmonių, auginančių mažus šuniukus ir kačiukus dėl nežinojimo nesuteikia jiems tokių sąlygų, kokios suteikiamos „Kikos“ parduotuvėse. Nerimaujantiems dėl ribotos gyvūnų laisvės jie siūlo pagalvoti apie kiemsargius šunis, kurie dešimčiai metų pririšami prie 2 metrų ilgio grandinės ir apgyvendinami medinėse būdose, pro kurių stogą varva lietaus lašai.

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!