Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Apie jūrų kiaulytes

2018-05-15
Apie jūrų kiaulytes

KLAUSIMAS:

Jei aš bandau savo jūrų kiaulytei dėti antkaklį, ji man kanda. Ką daryti?

ATSAKYMAS:

Antkaklio jūrų kiaulytėms nereikia. Šiems gyvūnams pasivaikčiojimams yra skirtos specialios petnešos. Jos, skirtingai nei antkaklis, nesmaugia gyvūno, tad jūrų kiaulytė pasivaikščiojimo metu jausis gerai. Specialias petnešas jūrų kiaulytėms galite apžiūrėti čia>>


KLAUSIMAS:

Mano jūrų kiaulytė išsisuko dantį, nes griaužia grotas. O ką daryti, kad ji negraužtų grotų?

ATSAKYMAS:

Jūrų kiaulytėms patinka viską graužti. Todėl narvelyje visada turėtų būti specialios kreidos ar mineralų graužikams, jog juos grauždama jūrų kiaulytė galėtų nusidilinti priekinius dantis (kandžiai auga visą laiką, todėl gali peraugti, o tai trukdytų gyvūnui normaliai ėsti). 


KLAUSIMAS:

Ar jūrų kiaulytes galima maudyti?

ATSAKYMAS:

Jūrų kiaulytės maudyti nepatariama, nebent labai išskirtinais atvejais: jei yra labai susipurvinusi ar nuo augintinio sklinda blogas kvapas. Kaip pasiruošti maudynėms? Pasirūpinkite, kad patalpa, kurioje maudysite gyvūną, būtų pakankamai šilta ir joje nebūtų skersvėjų. Tuomet įdėkite jūrų kiaulytę į dubenį ir lėtai pilkite šiltą vandenį. Nepilkite vandens ant jūrų kiaulytės. Naudodami specialų šampūną išmaudykite gyvūną. Nemuiluokite galvos. Nuskalaukite šampūną ir labai gerai rankšluosčiu išdžiovinkite jūrų kiaulytės kailiuką. Saugokite, kad augintinis neperšaltų.

Kad jūrų kiaulytė serga, pastebėsite iš šių simptomų: gyvūnas gali pradėti mažiau ėsti, daugiau gerti vandens, tapti fiziškai neaktyvus, gali imti daugiau kasytis. Akys, ausys, burna, išangės sritis gali būti aplipusios išskyromis. Jei pastebėjote tokius požymius, kuo skubiau kreipkitės į veterinarą. 

Jūros kiaulytė griaužianti morką


KLAUSIMAS:

Ar pirmomis dienomis būtina jūrų kiaulytei leisti apsiprasti?

ATSAKYMAS:

Taip, labai svarbu pirmomis dienomis augintiniui leisti apsiprasti su nauja aplinka. Iš pradžių gali pasirodyti, kad jūrų kiaulytė – baikštus gyvūnas, tačiau po truputėlį ji pripras. Šie gyvūnai labai prisiriša prie savo šeimininkų. Plačiau apie jūrų kiaulytes galite paskaityti KIKA gyvūnų enciklopedijoje čia>>


KLAUSIMAS:

Sveiki, ką daryti, jei mano jūrų kiaulytė kasosi ir dažnai čiaudo?

ATSAKYMAS:

Jūrų kiaulytė čiaudėti ir kasytis gali dėl keleto priežasčių. Paprastai čiaudėjimą sukelia alergija pjuvenoms, šienui, taip pat – peršalimas (pvz., nuo skersvėjo). Labai svarbu, kad gyvūnėlis gautų pakankamą kiekį vitamino C.

Dėl kasymosi gali būti kaltas netinkamas kraikas, galbūt per retai valote narvelį ir jame prisiveisė daug bakterijų. Galbūt jūrų kiaulytė turi poodinių erkučių, grybelį, nes tai taip pat gali lemti kasymąsi. Rekomenduojame kreiptis į veterinarą, kad jis galėtų gyvai apžiūrėti gyvūnėlį ir nustatyti čiaudėjimo ir kasymosi priežastį.


KLAUSIMAS:

Ar galiu su jūrų kiaulyte skristi lėktuvu?

ATSAKYMAS:

Įprastai smulkūs naminiai gyvūnai, tarp jų ir jūrų kiaulytės, gali keliauti lėktuvo salone, jei yra gabenami specialioje transportavimo dėžėje, tačiau ne visos skrydžių bendrovės teikia tokią paslaugą. Tad prieš skrydį pirmiausia turėtumėte išsiaiškinti, ar skrydžių bendrovė, su kuria ketinate keliauti, leidžia gabenti smulkius gyvūnus ir kokios yra sąlygos. Kitu atveju augintinio priežiūrą galima patikėti artimam draugui ar šeimos nariui, kuris jūsų jūrų kiaulyte pasirūpins atsakingai.

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!