Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Mano šuo labai greitai ėda, ar tai normalu?

2021-09-20
Mano šuo labai greitai ėda, ar tai normalu?

Atsakymas į šį dažnai šeimininkų užduodamą kausimą paprastas – taip, tai normalu. Bet nors tai ir yra normalu – deja, bet nėra sveika.

 

Kodėl kai kurie šunys ėda greitai?

Greitas ėdimas gali būti nuo seno išlikęs instinktas. Šunų protėviai, vilkai, po medžioklės maistą turėdavo sudoroti labai greitai, nes priešingu atveju jį galėdavo atimti kiti plėšrūnai arba gaujos nariai.

Labai dažnai greitai ėda tie šunys, kurie gyvena kartu su kitais šunimis, dėl konkurencijos namuose.

Kartais greitai ėda šunys anksčiau gyvenę sunkesnėmis sąlygomis ir besibaiminantys, kad vėl gali ateiti „badas“.

O kartais tiesiog šuo būna nekantrus ir temperamentingas, todėl ir savo maistą stengiasi suėsti kuo greičiau.

 

Ar greitas augintinio ėdimas gali jam pakenkti?

Greitas augintinio ėdimas išties kenkia šuns sveikatai, nes visų pirma, šuo su maistu priryja ir daug oro. Tai gali tapti sutrikusio virškinimo priežastimi, ar net pasibaigti šuns mirtimi. Su maistu prisirijus oro skrandis išsipučia, sukelia spaudimą kitiems organams ir gali net užsisukti. Užsisukus skrandžiui nutrūksta jo kraujotaka ir prireikia skubios operacijos.

Greitas ėdimas dažnai gali lemti pilvo skausmus, dieglius, pilvo pūtimą ir dujų žarnyne kaupimąsi. Maistas sunkiau virškinamas ir, galiausiai, toks ėdimas gali baigtis įvairiomis skrandžio bei virškinimo ligomis.

Jei šuo ėda per daug, per greitai, skrandis labai staigiai apkraunamas nekramtytu maistu, kurį sunku virškinti. Gavęs per didelį krūvį skrandis negali jo išskaidyti į maistines medžiagas, todėl maistas po skubaus ėdimo dažnu atveju yra išvemiamas.

Taip pat, greitai ėsdamas nekramtytą maistą šuo gali lengvai juo užspringti.

Greitai ėsdamas ir rydamas maistą šuo visiškai nenaudoja dantų, todėl ant jų greičiau kaupiasi apnašos ir akmenys, o tai gresia rimtomis dantų bėdomis.

 

Kaip išmokyti šunį ėsti lėčiau?

Galima tokį šunį maitinti iš rankos po vieną gabalėlį liepiant kramtyti. Tačiau tai nepatogus būdas. Lengvesnis būdas – lėto ėdimo dubenėlis.

Kas yra lėto ėdimo dubenėlis? Tai dubenėlis specialiai pagamintas taip, kad šuniui būtų sunku pasiekti maistą. Dubenėlio dugnas yra ne lygus, o „su kliūtimis“ – įvairiais iškilimais, kurie trukdo gyvūnui pilna burna griebti maistą. Todėl gyvūnas liežuviu turi pasiekti kiekvieną maisto grūdelį, jį išsiimti ir sukramtyti. Ėsdamas iš tokio dubenėlio jūsų šuo sugaiš dvigubai ilgiau, o maistas pateks į skrandį pamažu.

Šio dubenėlio dėka, ėdimo procesas taps lėtesnis, o tai labai svarbu virškinimo sistemai ir jūsų augintinio sveikatai. Šis dubenėlis tinka antsvorio turintiems augintiniams, nes dėl lėto ėdimo šuo pajaus sotumo jausmą suėdęs gerokai mažesnę maisto porciją.

Dubenėlis skatina ne ryti, o kramtyti maistą, todėl labai tinka ir mažų šuniukų auklėjimui.

Ėsdamas iš tokio dubenėlio šuo bus labiau susidomėjęs, jaus mažiau streso. Sukramtytas maistas bus lengviau virškinamas ir jūsų augintinis nejus nemalonių pojūčių paėdęs.

KIKA lėto ėdimo dubenėlis padės apsaugoti šunį nuo pilvo pūtimo ir dujų išsiskyrimo, sumažins praryto oro kiekį, apsaugos nuo vėmimo iškart po maisto.

Dubenėlis pagamintas iš patvarios medžiagos, bus ilgaamžis, ir patogiai plaunamas. O kiekvienas jūsų šuns maitinimas taps jam įdomiu ir smagiu užsiėmimu. Dubenėlis tinka sausam bei šlapiam pašarui.

 

Apsaugokite savo šuns skrandį ir virškinimo sistemą naudodami KIKA lėto ėdimo dubenėlius.

 

Daugiau informacijos apie KIKA lėto ėdimo dubenėlius rasite čia: https://www.youtube.com/watch?v=nIPX3MWDuUA

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!